zdroj v PC píská

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

zdroj v PC píská

#1 Příspěvek od Endli »

Dobrý den,mám v počítači zdroj Chill Innovation CP-400P 400W Passive PFC a ted´ před asi 14ti dny vždycky ráno nebo když je počítač dlouho vypnutý po startu začne hodně hlasitě pískat a syčet.Po pár minutách zvuk přestane.Zvuk se mění podle toho,jestli například načítá harddisk nebo se mění obraz na monitoru,takže asi při změnách odběru.Dal jsem ho proto na reklamaci a dostal jsem náhradní,který jel bez problémů.Proto si myslím,že chyba není v mém počítači.Vrátili mi jej s tím,že ho testovali a žádný problém nenašli.Když jsem ho ale dneska přivezl a zapojil,tak dělá pořád to samé.Opět po startu píská vysokou frekvencí asi jako staré televize,ovšem mnohem silněji a po chvíli se uklidní.Nevíte,co s tím mám dělat?Záruka mi totiž jak naschvál končí na konci tohoto měsíce.Mohl bych tam přinést celý počítač a ten den ho před tím nezapínat,aby to na reklamačním slyšeli sami,ale moc se mi nechce nechávat tam celý počítač a navíc,když to nebude dělat,tak mi nebudou věřit. :( Nemůže to být jen nějakou poškozenou součástkou,která by se dala vyměnit?Děkuji za rady.

Uživatelský avatar
Kucik
Příspěvky: 56
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Kucik »

Mohl by to dělat transformátorek, nebo tlumivka s jádrem. To by vysvětlovalo to že to píská při větším zatížení - zvětší se i magnetickej tok v jádře trafa a rozkmitá jeho plechy. Zkusit najít kterej to dělá a "zalakovat ho"

Uživatelský avatar
Kucik
Příspěvky: 56
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Kucik »

ono tam vlastně asi ve spínanym zdroji nebude jádro z plechů, ale i tak se může rozkmitat...podle mě

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Mourek »

vyschlé elyty , pozoraby neodešel a nepopravil PC

Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Endli »

No ty cívky a tlumivky jsou jakoby zatavené v nějaké žluté hmotě.Vypadá jako bužírka.A k těm elytům,myslíte,že by vyschly už po dvou letech,co ten zdroj mám?Neviděl jsem na nich žádné vypukliny nebo něco vyteklého.
A taky,proč se to pak uklidní a už to nedělá?Jako by to bylo teplotně závislé. :roll:

NEONI
Příspěvky: 505
Registrován: 11 úno 2007, 01:00
Bydliště: SVK

#6 Příspěvek od NEONI »

Skus vybrat ten ventilator ptipojit ho na 12V ci to nerobi on po dvoch rokoch to robi prach v loziskach a po par minutach toi prestane tym ze teplotou sa to trochu roztiahne a tym par um tomu pomoze...

Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Endli »

Ventilátor to nedělá určitě,protože jsem měl ten zdroj rozebraný a spustil jsem ho nezatížený přímo na stole spojením zeleného a černého drátu a nešel skoro ani slyšet že jede.Ventilátor se samozřejmě točil. :wink:

Uživatelský avatar
Kucik
Příspěvky: 56
Registrován: 13 úno 2007, 01:00
Bydliště: Praha

#8 Příspěvek od Kucik »

Některý elyty sou tak nekvalitní že když jsou připojený na napětí blízké maximálnímu přípustnýmu, tak vyschnou i rychlejc... když vidim jak se na všem šetří a poddymenzovává se, tak bych se nedivil ani tomu že to dělaj ty elektrolyty...

Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Endli »

No podívám se na to,ale celkem mě to štve,že to blbne tak brzy.

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#10 Příspěvek od silio »

Podľa toho čo je "brzi",ako často používaš PC?2 roky nieje až tak krátka doba.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#11 Příspěvek od Nagant »

Že by něco podobného jako se objevuje u některých Fortronů?
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... pic&t=8182
Tedy pískání pouze na určité kombinaci HW apod.

NEONI
Příspěvky: 505
Registrován: 11 úno 2007, 01:00
Bydliště: SVK

#12 Příspěvek od NEONI »

Mna by to teda pekne sralo ak si pamatam pisal si ze Chill nieje to nic moc ale su pekne drahe

Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Endli »

No napadlo mě to trafo,že než se nahřeje,tak píská a pak se teplotou usadí.Ale kdo ví. :roll: Technik z reklamačního psal,že zdroj maximálně zatížil a byl stabilní a všechna napětí,takže snad nehrozí to,co se píše na tom odkazu o Fortronu,že by se kvůli vyschlým kondíkům mělo napětí zvašovat.A je fakt zavláštní,že když už ho jednou zapnu ráno,tak za minutu až dvě přestane pískat úplně a je potichu a ikdyž ho pak vypnu i ze sítě na pár hodin,tak už to při startu nedělá.Že by potřeboval celou noc na vychladnutí??? :?

Uživatelský avatar
Endli
Příspěvky: 91
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Endli »

Dobrý den,
tak mi ten zdroj začal dělat další problém a to,že už párkrát,když jsem chtěl zapnout komp,tak se asi jen na 1 sekundu rozjel,zdroj zasyčel a počítač se vypnul.Svítila akorát ledka na klávesnici,ale už ho nešlo zapnout znovu.Až když jsem ho vytáhl ze zásuvky a znovu zapojil,tak se počítač rozjel,ikdyž zdroj zase nějakou dobu pískal.Taky mi začne pískat u některých her a jakoby v rytmu toho,co se děje na monitoru (nějaké 3D efekty atd.)
Tak nevím,co s tím,jestli ho mám vyhodit ... ale nový zdroj,aby byl trošku lepší stojí nějméně 1000Kč :roll:
Když jsem se díval na přízpěvky o tomto zdroji na http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29293
tak tam psalo celkem hodně lidí,že jim to taky dělalo a některým hned,když ho koupili,takže to nejspíš nebylo stářím součástek.Neřešil jste někdo něco podobného???
Dík. :wink:

Uživatelský avatar
mopadzi
Příspěvky: 198
Registrován: 16 čer 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

vyhodit...

#15 Příspěvek od mopadzi »

pokud si to nechceš opravit sám (elyty). Tak doporučuji zavčas nahradit novým "slušným"zdrojem s PFC. Jinak riskuješ odpravení komponentů v PC což je velmi častý jev. Když občas některé zdroje otevřu je mi z nich špatně....Jednou jsem viděl cca 10cm plamen z ventilátoru, ve zdroji prsklo a vybuchl (prach a bordel včetně pavouka) vyletělo přez ventilátor ven. Samo že zdroj ssebou vzal HDD i MB.
HESLO: kdo si hraje nezlobí....

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“