Úprava autoradia pro CD/MP3

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jirkaz64
Příspěvky: 49
Registrován: 26 pro 2006, 01:00
Bydliště: Betlem City

Úprava autoradia pro CD/MP3

#1 Příspěvek od jirkaz64 »

Vlastním Blaupunkt Stockholm RCR42 a chtěl bych mu přidat vstup na připojení externího zdroje signálu. Takový ten kazetový adaptér se mi moc nezamlouvá, tak jsem si vymyslel připojit JACK zásuvku paralelně na výstup z přehrávací hlavičky mgf. Bude to takhle jednoduše fungovat? Má s tím někdo zkušenost? Dík, Jirkaz

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#2 Příspěvek od mi-ro »

nebude, vstup magnetofonu má jinou-velkou citlivost a bývá i kmitočtově upraven
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Pohladaj polozku AUX v menu (ak to teda nejake menu ma :) ). Ak tam je, tak na ISO konektore vzadu mas externy vstup, staci redukcia.

Uživatelský avatar
jirkaz64
Příspěvky: 49
Registrován: 26 pro 2006, 01:00
Bydliště: Betlem City

#4 Příspěvek od jirkaz64 »

AUX to nemá je to starší, ale pro mě kvalitní. Když to nejde z hlavičky, tak jsem vyšťoural schema a část s korekcí za mgf hlavou. Myslím, že by to šlo zapojit na ty body CRR, CRL a zem. Mám pravdu?
Přílohy
RCR42.jpg
schema
(109.1 KiB) Staženo 755 x

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#5 Příspěvek od Hill »

No, skoro.
Když do tohoto místa dáš přepínač kazeta/aux, nezapomeň vstupy oddělit kondenzátory.
A druhá otázka je, jestli kvůli tomu, aby vstup pro kazeťák či cokoliv jiného fungoval, nemusí být zasunutá kazeta (tlačítka ovládají umlčovací kontakt), motor je pod napětím....

Uživatelský avatar
jirkaz64
Příspěvky: 49
Registrován: 26 pro 2006, 01:00
Bydliště: Betlem City

#6 Příspěvek od jirkaz64 »

Zkusím, uvidím. Třeba s kazetou bez pásky,i když to už tam můžu zrovna vrazit ten adaptér, že jo?Jinak , dík!

Uživatelský avatar
jirkaz64
Příspěvky: 49
Registrován: 26 pro 2006, 01:00
Bydliště: Betlem City

#7 Příspěvek od jirkaz64 »

Hill píše:No, skoro.
Když do tohoto místa dáš přepínač kazeta/aux, nezapomeň vstupy oddělit kondenzátory.
A druhá otázka je, jestli kvůli tomu, aby vstup pro kazeťák či cokoliv jiného fungoval, nemusí být zasunutá kazeta (tlačítka ovládají umlčovací kontakt), motor je pod napětím....
Výborná věc tohle forum. Když tu něco nenajdu aspoň mě trkne jak dál. :wink: Myslím, že nejčistší to bude takhle: odpojím na TDA7318 (audioprocesor) vstup od AM, protože ho stejně nepotřebuju. A na tyto body (10 a 14) přes kondíky zapojím ten ext.vstup. Zapínat by to mělo jít jako když přepnu na AM. Původně jsem to chtěl připojit na 11 a 15, ale to je vstup ARI a to se hodí. Doufám, že to bude šlapat. Teoreticky je to snad v lati. :D

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

No vidíš jirko, z tebe jednou neco bude, dobrej nápad využít AM vstupu. Když k tomu přemluvíš uPC tak to možná i půjde. Poděl se s námi jak jsi dopadl.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
jirkaz64
Příspěvky: 49
Registrován: 26 pro 2006, 01:00
Bydliště: Betlem City

#9 Příspěvek od jirkaz64 »

Tak přátelé ,je hotovo. AM vstup odpojen a na 10 a 14 TDA7318 připojen R a L kanál AUX přes kondy 1M ellyt. Šlape to jak hodinky, a nic jsem nemusel přemlouvat, prostě přepnu na AM a MP3 hraje. Příště ale už do toho nejdu. Po elektrický stránce brnkačka, ale po mechanický, práce pro vraha. Takže doporučuju dalším zájemcům!!! :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
vjezek
Příspěvky: 1
Registrován: 04 črc 2008, 02:00

#10 Příspěvek od vjezek »

jirkaz64 píše:Tak přátelé ,je hotovo. AM vstup odpojen a na 10 a 14 TDA7318 připojen R a L kanál AUX přes kondy 1M ellyt. Šlape to jak hodinky, a nic jsem nemusel přemlouvat, prostě přepnu na AM a MP3 hraje. Příště ale už do toho nejdu. Po elektrický stránce brnkačka, ale po mechanický, práce pro vraha. Takže doporučuju dalším zájemcům!!! :lol: :lol: :lol:
Dobrý nápad a postup,rád bych se pokusil o něco podobného u rádia Ford 5000RDS. Neporadil bys, kde by se dalo najít schema?
Vypadá to ,že místo TDA tam je obvod 70040AB od Thomsona,možná by stačilo najít popis k tomuto, ale kde?
Třeba máš víc zkušenosí.

Uživatelský avatar
pajap
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00
Bydliště: Kousek od Plzně

#11 Příspěvek od pajap »

Úprava - montáž vstupu pro externí zdroj signálu na místo rozsahu AM není nic nového, řešilo se to i v několika starších vláknech...
Zdraví Pája...

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“