JVC MX-S2

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
servisak
Příspěvky: 17
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

JVC MX-S2

#1 Příspěvek od servisak »

Zdravi,mam tu jednu minivezu- necita cd. Po vymene optiky nacita cd aj prehra ale len do nejakej 5tej skladby potom ma broblem s citanim a nakoniec zastavi. Pri nastavovani trimrov ktore su na ostrenie a posuv sa mi nakoniec podarilo ju nastavit tak ze teraz cita viac nez do polovice cd ale stale to nejde cele. Mali ste uz takuto zavadu ?

Uživatelský avatar
riker
Příspěvky: 143
Registrován: 20 led 2005, 01:00
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od riker »

Nová optika nemusí být vždy OK jak jsem se stačil již několikrát přesvědčit. I novou jsem musel nastavovat (KSS-213B). Někdy taky stačí vyměnit elyty na desce elektroniky laseru.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

RIKER: Teď tady řeším problém z jednou KSS213B, kterou jsem sehnal novou a nedaří se mi ji přinutit "rozsvítit" laser. přitom stará v ve věži normálně funguje, akorát se začíná projevovat slábnoucí laser. Dá se to nějak hrubě nastavit nová čtecí hlava i mimo CD player a na něm to pak doladit ?

Uživatelský avatar
riker
Příspěvky: 143
Registrován: 20 led 2005, 01:00
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od riker »

To Artaban001: neznám a nechci zpochybňovat tvé znalosti, ale odpájel si antistatickou propojku? Nastavit se to dá jedině složené.

Uživatelský avatar
servisak
Příspěvky: 17
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#5 Příspěvek od servisak »

to Artaban001 : jj presne tak ako pise riker, skus mrknut na tu prepojku stane sa to aj mne sem tam :lol:

to riker : ta optika je OPTIMA 6/7. Netreba tam robit nejaku upravu ?

Uživatelský avatar
riker
Příspěvky: 143
Registrován: 20 led 2005, 01:00
Bydliště: v Hodoníně za vojáčka...
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od riker »

Úpravy žádné, nanejvýš nastavení tím trimrem. Nebo ty elyty. A zkus se podívat jaké je napětí RF nebo RF out. Měl bys tam naměřit osciloskopem cca 1,4V. Ono to taky začne blbnout když se to zahřeje.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

riker píše:To Artaban001: neznám a nechci zpochybňovat tvé znalosti, ale odpájel si antistatickou propojku? Nastavit se to dá jedině složené.
Abych pravdu přiznal,s CD přehrávači teprv začínám. Zatím se mi podařilo pár jednotek "opravit" nastavením vyššího výkonu laseru,jeden kousek byla úspěšná výměna optiky (THOMSON) a teď jsem právě "zakysl" na této SONY - Dík za tip s tou propojkou, zase jsem o něco chytřejší..

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#8 Příspěvek od denis15 »

Zdravím,já měl problém u CD na věži Panasonic SA-PM15-blblo CD a nakonec to způsobilo jemně zvlněné napětí na zdroji. V bednách nebylo slyšet brumění ani nic podobného ale osciloskop objevil zvlnění. Po výměně filtračního kondu běží věž jako blázen.

Uživatelský avatar
servisak
Příspěvky: 17
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#9 Příspěvek od servisak »

Ja uz mam taky asi treti pripad takze to nebude asi ziadnymi vyschnutymi kondikmi.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“