Zosik na Tesla Moderato

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

Zosik na Tesla Moderato

#1 Příspěvek od Split »

Nejakym zazrakom sa mi podarilo toto radio ziskat.Avsak koncak na tomto zosilnovaci je asi odpaleny..resp. znamy co mi ho daroval tvrdi ze raz mu nesiel jeden kanal tak ho chceli opravit lenze omylom skratovali jeden tranzistor ktory je vystrceny von(KU 611) a odvtedy chrapci.Premeral som parametre tranzika a su podla mna normalne.A kedze chrapci tak to typujem na kondenzator.Co myslite vy?Alebo zeby bol ten tranzistor predsa len odpaleny?
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zosik na Tesla Moderato

#2 Příspěvek od Lukas-Peca »

Split píše:Nejakym zazrakom sa mi podarilo toto radio ziskat.Avsak koncak na tomto zosilnovaci je asi odpaleny..resp. znamy co mi ho daroval tvrdi ze raz mu nesiel jeden kanal tak ho chceli opravit lenze omylom skratovali jeden tranzistor ktory je vystrceny von(KU 611) a odvtedy chrapci.Premeral som parametre tranzika a su podla mna normalne.A kedze chrapci tak to typujem na kondenzator.Co myslite vy?Alebo zeby bol ten tranzistor predsa len odpaleny?
tohle grámorádio mám doma taky a taky nehraje jeden reprák (levý), ale nepřišel jsem na způsob, jak se dá dostat dovnitř skříně

Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

#3 Příspěvek od Split »

zospodu su sroby a potom uz iba staci to radio potlacit zozadu a pekne sa vysunie
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Lukas-Peca »

Dík. To je divné, přidělat to zespodu...

Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

#5 Příspěvek od Split »

Ale nebolo by odveci kedbyze sa niekto z odbornikov prida a aspon napise co moze sposobit chrapcanie zosiku
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Klidně i díra v membráně repra - takových příčin je kopec a tvrdit o nějaké, že je to zrovna ONA je bez jakéhokoliv měření jen věštěním z křišťálové koule!
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Rozoberies, vymenis hovnaky, vymenis elyty s velkym ESR a ked to bude robit stale, tak zacnes hladat chybu :)

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od rezis »

rnbw píše:Rozoberies, vymenis hovnaky, vymenis elyty s velkym ESR a ked to bude robit stale, tak zacnes hladat chybu :)
Koukam ze nejen ja jsem ve stavu ze nejdriv menim vytypovane elyty a az potom kdyz to nejede premyslim dal :lol: Ale cim dal casteji se setkavam ve spinanych sdrojich s prorazenymi keramickymi a ty se hledaji fakt blbe :?
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Hovnaky su jasne - tie mi poradil niekto tu, ked som opravoval stary gramofon (boli zle vsetky do jedneho). Jeden kanal stale nehral, tak prisiel na rad merac ESR a nasledne vymena niekolkych totalne vyschnutych elytov - a kedze ich tam vela nebolo, tak som vymenil rovno vsetky. Potom to zrazu fungovalo :)

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od proel64 »

Predpokladam ze druhy kanal ide takze treba pomerat a porovnat.....Ked tam doslo ku skratu tak moze byt fuc budic-je tam nejake KF alebo BC.
1.zmeraj napatie na vystupnom konde na pluse,mala by byt polovica s napajacieho-ak nieje tak najskorej budic.Ak je tak zmeraj kludovy prud konc.tranzistorov mal by byt cca do 20mA.Mal by sa dat nastavit trimrom,
ak je vatsi alebo nejde nastavit tak chyba moze byt aj tam-je tam nejake KC
a diody KA.....

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Lukas-Peca »

Hádejte, co bylo tomu mému Moderatu...
Ano, vyschlý plastový elektrolyt je správná odpověď!

A bonusová otázka: Jak dlouho už se závada projevuje?
Přesně tak, už od zakoupení před dvaceti lety!

:roll:

Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Sejny »

hehe... něco podobnýho jsem viděl u tuneru 710A... tam byl vlásek cínu mezi vývody 1 a 2 mezifrekvenčního obvodu A225, což způsobovalo nefunkčnost AFC a to prosím už z výroby! 8O :twisted: se divím žýe si toho nikdo za těch x let nevšiml... ikdyž možná dřív bylo běžné, že se po stisku tlačítka nic nestalo, tak se nad tím nikdo nepozastavoval :lol:

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Peta-cb »

Zdravím vás. Mám také Moderato 1037 zachránil sem ho před likvidací na sběr. dvoře. Zkusil sem ho zapnout a nejde mne tentokrát zas PRAVÝ kanál.Levý ano. zkoušel sem porovnat celkem by to sedělo podle napětí.proměřil sem tam snad každej odpor a diodu. studenty nic. Když dám hlasitost na max částečně tam slyším zvuk ale hodně slabě. už si nevím rady sedim nad tim skorem měsíc a nic. :cry: pomohlo by mne i schéma.
Lukas-peca tobě teda pomoh nějakej ten plastovej elit???

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Lukas-Peca »

Peta-cb píše:Zdravím vás. Mám také Moderato 1037 zachránil sem ho před likvidací na sběr. dvoře. Zkusil sem ho zapnout a nejde mne tentokrát zas PRAVÝ kanál.Levý ano. zkoušel sem porovnat celkem by to sedělo podle napětí.proměřil sem tam snad každej odpor a diodu. studenty nic. Když dám hlasitost na max částečně tam slyším zvuk ale hodně slabě. už si nevím rady sedim nad tim skorem měsíc a nic. :cry: pomohlo by mne i schéma.
Lukas-peca tobě teda pomoh nějakej ten plastovej elit???
Na 90 % tam máš vadný plastový elit na desce koncového stupně. Takový malý šedý. Při pohledu zepředu máš deštičku s potenciometry a kousek za ní by to mělo být. Narozdíl od ostatních je přidělaný rovnoběžně s boční stěnou rádia, ostatní jsou k ní svisle. V každém kanálu zesilovače je jeden. Když šroubovákem šáhneš na vývod toho elitu, který je směrem ke zbytku zesilovače, tak se ozve pořádná prda (opravdu pořádná). Hodnota toho elitu je 2 uF/70 V.

Peta-cb
Příspěvky: 498
Registrován: 14 čer 2006, 02:00
Bydliště: Ceské Budejovice
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od Peta-cb »

Ano našel sem ho dal se 2.2u. ale pořád nic.ale dík preventivně sem ho vyměnil i na druhé straně.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“