GIRDER

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Mephisto

GIRDER

#1 Příspěvek od Mephisto »

Udelal jsem si dalkove ovladani PC (Girder-urèitì znáte) ale DO pokaždé pošle jiný kód, tipuju že to bude tím, že pøíjimaè je na jiné frekvenci než ovladaè. Akorat že nevim jak zjistit na jaké frekvenci je ovladaè, tudíž ani jakej koupit IR pøijímaè:( Nemáte nìkdo radu? Mám doma asi 4 ovladaèe ktery se neovlivnují a stejne ani jeden nejede :(

Uživatelský avatar
Modemo
Příspěvky: 90
Registrován: 13 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Brno, Pov. Bystrica

#2 Příspěvek od Modemo »

Mas to vsetko dobre pozapajane? Mne to fungovalo na prve zapojenie a so vsetkymi DO co som mal doma.

Mephisto

#3 Příspěvek od Mephisto »

A podle kteryho zapojeni jsi to delal? Jsou tam myslim 4 ... A jaky jsi pouzil IR prijimac?

Mines

#4 Příspěvek od Mines »

mìl jsem stejnej problém. tak jsem tam dal rezistor s vyšším odporem a zaèlo mi to fungovat

Mines

#5 Příspěvek od Mines »


Mephisto

#6 Příspěvek od Mephisto »

A co jsi tam dal za odpor nevis? a co mas za typ IR prijimace? jako takovy to cislo, nevim na jakou frekvenci to ma byt:(

Mephisto

#7 Příspěvek od Mephisto »

Mines píše:jo a dìlal jsem to podle tohodle http://pandatron.info/elektronika/clane ... c&clanek=9&
tak to mam zapojeny taky a spatnej spoj tam urcite neni. a mam IR prijimac SFH5110-36 (je na 36kHz) myslim ze chyba bude v tom prijimaci :( asi by to chtelo jinou frekvenci ale nevim jakou

mines

#8 Příspěvek od mines »

tak pøijímaè mám TSOP 1736 což je taky na 36kHz, ale jak jsem se koukal na to schéma, tak ten pøijímaè má být SFH56
odpor jsem tam dal nejspíš 10k. už si to nepamatuju pøesnì

Mephisto

#9 Příspěvek od Mephisto »

Zkousel jsem to aji pres to schema s vyssi citlivosti a stejne to pokazde posle jiny kod :( Co s tim? PLEASE HELP!!!!!

Mephisto

#10 Příspěvek od Mephisto »

Jeste mne tak napada ... co pouzivate za OS?

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#11 Příspěvek od Standa99 »

Ja jsem presel na jinou zakladni desku (ale stale WinXP) a musel jsem updatovat plugin http://www.cesko.host.sk/girderplugin_sk.htm . Me ale Girder krachoval, ne ze by mi prijmal pokazde jiny kod.

Jinak pamatuju, ze jsem kdysi mel postaveny IRDA prijmac a pokud byl zapojeny, tak mi to taky delalo pekny bordel (to ale nemusi byt tvuj pripad).

Uživatelský avatar
mikollar
Příspěvky: 1406
Registrován: 26 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice - okolie

#12 Příspěvek od mikollar »

nemas nahodou naistalovany Nokia PCSuite? alebo iny program ktory pouziva com port? mne to robilo problemy. Ka som chcel pouzivat grider, nesmelo byt nic zapnute co puziva com porty (nemyslim aktivne pouzivanie, ale len to ze je moznost vyuzitia portu v tom programe)

Uživatelský avatar
Mines
Příspěvky: 1
Registrován: 30 čer 2007, 02:00

#13 Příspěvek od Mines »

mikollar píše:nemas nahodou naistalovany Nokia PCSuite? alebo iny program ktory pouziva com port? mne to robilo problemy. Ka som chcel pouzivat grider, nesmelo byt nic zapnute co puziva com porty (nemyslim aktivne pouzivanie, ale len to ze je moznost vyuzitia portu v tom programe)
no jasně. Taky jsem to musel vypnout. Na to jsem si vůbec nevzpoměl. Jo a používám WinXP

Mephisto

#14 Příspěvek od Mephisto »

no zkousel jsou pozit novej plug-in pro winXP a ted to zas prijima pokazde jenom FFFF. Zkousel jsem vsechny mozny zapojeni ale furt to prijima pokazde jinej kod. IrDa mam na desce ale je v BIOSU zakazanej a jiny programy co pouzivaji COM mam odinstalovany :(

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#15 Příspěvek od Standa99 »

Asi by to chtelo se odrazit vyzkousenim na jinem PC. Pak uz by se dalo tipnout co je divne.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“