Radiostanica PR22

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Radiostanica PR22

#1 Příspěvek od PabloX »

Zdravim, mam doma 2ks radiostanic TESLA PR22, obe funkcne, ale pracuju na frekvencii 82Mhz. Neviete niekto poradit, kto pouzival na SLovensku tuto frekvenciu?

Viem ze 78Mhz je sdilene pasmo, najradsej by som tie vysielacky dostal na tutu frekvenciu. Neviete niekto o preladeni? Viem ze tam treba vymenit 2 krystaly. Mam tu este jednu co pracuje na tych 78mhz, ale je iba jedna a ja potrebujem dve.
Mam tu zoznam frekvencii BANDPLANSK ale tam ta 82Mhz neni.
Vdaka za rady.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Podle mezinárodního kmitočtového plánu má Slovensko přidělené pásmo
75,2-87,5MHz pro:
Defence systems (armáda)
PMR
Short Range Devices (zařízení s krátkým dosahem)
Další odkazy najdeš také v http://www.efis.dk/search/general , případně pár odkazů, v nichž je dalších pár odkazů je i na http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=14077

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od PabloX »

Vdaka Hill, myslis ze ked ich budem pouzivat, mozem mat z toho problemy? Lebo ju mam zapnutu na prijem uz od rana a nikoho som zatial nezachytil. Oni uz boli vyradene, takze neviem ci by niekto vyradil vysielacky pracujuce na pasme, ktore sa este pouziva...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ono taky záleží, jestli budeš vysílat uprostřed města nebo někde v lese.

Co se týká pásma kolem 80Mhz, dost to ruší nekvalitní polský zesilovače, takže stačí jeden spořivej soused a je hned o starosti postaraný. Na druhou stranu u nás už spoustu let v tomhle pásmu vysílají někteří 15-25W do externí antény na sice povolených kmitočtech, ovšem pro zařízení s pevně zabudovanou anténou a výkonem tuším do 5W, a nikdy s tím problémy neměli. Kde není žalobce, není soudce a dokud tě někdo neudá, ČTU na tím přivře obě oči. Alespoň v okolí Brna (a je to dobře, co by taky "důchodcům" už zbylo, kdyby jim sebrali jejich "bulhary" či "vé-erky"a museli by si volat mobilem)...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od PabloX »

Da sa povedat ze uprostred mesta...mam tu aj spojarov, takze...
Ale to vysielanie bude take: Cau, ako zijes? Ja v pohode... Kedy pojdes von? ...a podobne

Myslis ze za tu chvilku by ma STU vypatralo?

Tym vé-erky myslis automobilove stanice VR22 a pod? Mal by som moznost mat dve doma, ale asi mi budu naprd...tiez idu na 82Mhz.

Uživatelský avatar
luccas
Příspěvky: 192
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od luccas »

PabloX píše:Da sa povedat ze uprostred mesta...mam tu aj spojarov, takze...
Ale to vysielanie bude take: Cau, ako zijes? Ja v pohode... Kedy pojdes von? ...a podobne

Myslis ze za tu chvilku by ma STU vypatralo?

Tym vé-erky myslis automobilove stanice VR22 a pod? Mal by som moznost mat dve doma, ale asi mi budu naprd...tiez idu na 82Mhz.
VR22 jsou perfektní, dají se přeladit (88 - 108 MHz) a použít na FM vysílače :) :D cobych dal zato je mít

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

VR22 už myslím měly PROMku a daly se výměnou přeladit. Jinak já jsem do toho vyrobil kmitočtovou ústřednu, šla i do starších modelů, co už měly jeden společnej oscilátor.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od PabloX »

Tak sme s kamaratom skusali dosah, to je proste parada, v zastavbe ma pocul asi na 800m - 1km, bez problemov, pricom ja som bol zavrety v garazi s 12V zdrojom a on trepal na chrbte akumlator 12V/7,2Ah :D
Meral som odber pri vysielani, ukazalo mi to 0,5A, myslite ze by som mohol pouzit menic z 5V na 12V pre jej napajanie, nechce sa mi tam pchat akumulator. Na napajanie menica by som pouzil 4 nabijacie clanky NiMH.
Nemate nejaku jednoduchu schemu toho menica z 5V na 12V s vystupnym prudom 0,5A, slo by ho urobit s 555kou?
Naposledy upravil(a) PabloX dne 08 črc 2007, 15:46, celkem upraveno 1 x.

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od PabloX »

Inak neviete naco je ta siva krabicka co ma oznacenie PT22 a pripaja sa odspodu, na nete som nasiel cosi ze je to SELEKTIK, na co sa to pouziva?

Uživatelský avatar
DKL
Příspěvky: 377
Registrován: 11 bře 2004, 01:00
Bydliště: Sever jižní Moravy

PR

#10 Příspěvek od DKL »

Zdravím, ta krabièka je pøijímaè selektivní volby, dala se tak v síti radiostanic zavolat konkrétní stanice aniž by byly rušeny stanice ostatní. Selektivka se zapíná otoèením pøepínaèe na "*". Stanice se umlèí a ozve se až když pøijme správný signál.
Jinak baterie se dají dodnes sehnat - na internetu je nabízí víc firem, ale ta cena lidová není. Je složená z deseti NiCd knoflíkových èlánkù tak by v nouzi šla snad i vyrobit umístìním samostatných èlánkù do vhodné plastové trubky. Mìniè bych moc nedoporuèoval z dùvodu možného rušení.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“