Li ION baterka

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Li ION baterka

#1 Příspěvek od PabloX »

Zdravim, mam tu zopar Lion bateriek z mobilov, konkretne su to z NOKII, zaujimalo by ma ,ci tieto baterky mozem nabijat bez toho, aby som musel sledovat napatie na nich, lebo oni maju vnutri daky plosacik s IO. Chcem to do svetla na bike a ked sa vybije aby som vedel ako ju nabit. Nestaci mi na nu zdroj s konstantnym prudom?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od masar »

Nestačí, je třeba omezit maximální napětí, na které se akumulátor může nabít. Řeší se to tady dost často, např. zajímavé zapojení nabíječky je zde: http://www.rcmania.cz/2002/nabijecka_lion.htm

Uživatelský avatar
drabek06
Příspěvky: 1659
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od drabek06 »

Jako elektronika v ty baterce je a mam vyzkouseny ze odpoji akumulator kdyz klesne napeti pod nejakou mez nebo kdyz z ni beres moc velkej proud. Ale jestli to funguje i naopak tak to nevim . . .

Uživatelský avatar
taz
Příspěvky: 312
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od taz »

Nefunguje, musíš nabíjet konstantním napětím (4,2V) a max. proudem 0,6C. Nejlepší nabíječ je zatím tenhle

Kód: Vybrat vše

www.zajic.cz
, koukni a tvoř :D

Lego

#5 Příspěvek od Lego »

Jo tak to masarovo zapojeni mohu jedinì potvrdit,1 kus mam plnì funkèní a pracuje perfektnì a spolehlivì a 2 kousek zrovna dodìlávám,ještì pøipojím napájení a mužu nabíjet i 2 variantou 12 voltovou.Každopádnì je to vyborná konstrukce. :lol: a jsem s ní spokojen.

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od PabloX »

A nestaci mi riadne stabilny zdroj s napatim 4,1-4,2V a tym to priamo nabijat? Ta baterka moze mat tak 1000mAh, su to uz vyradene z MT. Typujem ze na bike to bude dobijat tak raz za rok...
Aha tak nestaci....treba aj obmedzenie prud, takze si urobim tu nabijacku co sem dal masar.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“