Převod videa VHS do PC pomocí kamery??

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
larol
Příspěvky: 17
Registrován: 28 črc 2007, 02:00
Bydliště: Roudnice n.L. - ústecký kraj

Převod videa VHS do PC pomocí kamery??

#1 Příspěvek od larol »

Před třemi lety zde byla zmínka o možnosti použití kamery jako převodníku záznamu z VCR do počítače,:( vlákno už ale nejde otevřít. A tak se ptám, jestli někdo nemá tuto "technologii" zvládnutou a byl by ochoten se podělit o své zkušenosti. Mám kameru SONY DCR- TRV 7100 s odblokovaným vstupem, který se ovládá pomocí DO, výstup však zůstane uzavřený, a tak zbývá pouze možnost natočit na pásku a z ní přehrát do PC. Je v možnostech této kamery funkce převodu signálu bez natáčení na kazetu?? :wink:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

tím "výstup zůstane uzavřený" myslíš co?
Pro převod do PC potřebuješ kameru s analogovým vstupem a s možností přepnout ji do funkce převodu AV=>DV. Počítač musí mít firewire vstup (a nějaký zachytávací software). Pokud kamera nemá digitální výstup firewire, ztrácí její použití jako převodník norem smysl.

Uživatelský avatar
larol
Příspěvky: 17
Registrován: 28 črc 2007, 02:00
Bydliště: Roudnice n.L. - ústecký kraj

#3 Příspěvek od larol »

Protože je to digitální kamera -D8, tak pochopitelně výstup F-W má, ale problém spočívá v tom, že pokud zapnu v režimu přehrávání dálkovým ovladačem vstup, tak mohu nahrávat (i)z videa analogovým vstupem do kamery, která to na pásku "zdigitalizuje", potom musím ale přetočit v kameře na začátek záznamu a přes F-W nahrát do počítače. Má otázka směřovala k tomu, jestli je možno prostřednictvím této kamery přehrát z VCR bez použití záznamu na pásku přímo do PC.U některých typů kamer to možné je, tady se mi to ale zatím nepodařilo, protože mohu zapnou jen jednu funkci, nikoli obě najednou. Ptám se proto, že potřebuji digitalizovat starší nahrávky, nechci kupovat kartu (ani tu TV,pomocí které to prý jde také), a s tím dvojím přehráváním je to velice zdlouhavé.:roll:Možná existuje nějaký prgm , který tuto "operaci v jednom " umožňuje. Vstup do kamery ovládám DO, kdežto výstup do PC je ovládán v mém případě z počítače pomocí Pinacle 7, obojí v režimu přehrávání, teď už je to snad popsáno přesněji .

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#4 Příspěvek od Crifodo »

jo, jasně, huntovat mechaniku kvůli použití jako převodník A/D by se mi taky nechtělo. O zmíněné kameře jsem na webu právě celkem nic nenašel. Mám zkušenost s DV kamerami Canon kde se A/D normálně zapíná v menu tlačítkem. Je možné, že starší kamery D8 mají jen tu jednu funkci a ještě tímto kostrbatým způsobem, je to dáno firmware a firemní politikou. Ještě starší kamery bylo pokud si pamatuju nutno víceméně ilegálně aktivovat upgradem.
Jestli ses ještě neptal na tvfreak.cz, zkus to tam, je to specializovanější fórum.

dalik-

#5 Příspěvek od dalik- »

Nedavno jsem taky resil zalohovani VHS kazet do PC. Nakonec jsem to vyresil jednoduse - z videa VHS jsem to prekopiroval na DVD rekorder a z DVD do PC uz neni problem...

Uživatelský avatar
larol
Příspěvky: 17
Registrován: 28 črc 2007, 02:00
Bydliště: Roudnice n.L. - ústecký kraj

#6 Příspěvek od larol »

Kopírování přes DVD rekorder je mi také známé, .. jenomže ho nemám, proto jsem chtěl využít kameru :)

Uživatelský avatar
HungoSS
Příspěvky: 1
Registrován: 26 úno 2009, 01:00

#7 Příspěvek od HungoSS »

hello. Ja sa chcem opytat ze tiez by som chcel prekopirovat vhs do pc a mam digitalnu videokameru Sony DCR-HC23E a ma DV out a A/V out a pak mam notebook kery ma FireWire: 1x IEEE1394a, 4pin a Porty: - VGA: 1x DVI (DVI-I) + 1x TV-out (S-Video) a nejaky panasonic a sony videoprehravac a rekorder uz starsie typi. Takze dalo by sa stymto nejako prekopirovat vhs do pc? tak aby som nepotreboval tv kartu?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od stepa »

Kamera ti je v tomhle pripade k prdu, ma jenom vystupy(leda by si ji dal pred televizi a nahraval na ni :) ). Notebook taky, nema vstupy, jenom vystupy. Videorekorder ti je v tomhle pripade taky k prdu.

Co budes potrebovat je video a neco s VIDEO VSTUPEM, pomoci ktereho budes prenaset obraz z videa do toho NECEHO :wink: . Pod tim NECIM se bude bohuzel pro tebe skryvat pravdepodobne TV karta se vstupem. Asi nejlevnejsi reseni. Pokud by si mel DVD rekorder a umel nahravat ze scartu, tak by to bylo jednoduchy.

Tot muj nazor.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#9 Příspěvek od rnbw »

Niektore kamery maju aj video vstup - video sa digitalizuje a da sa v PC nahravat cez firewire. Ale tato kamera ho nema.

vatykus

#10 Příspěvek od vatykus »

já jsem to nedávno zadal jedné firmì a byl jsem s tím, co udìlali spokojen

mohu doporuèit - http://www.prevodkazet.cz

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

#11 Příspěvek od LOYZA »

Mám Sony 110ku už deset roků a pokud zapnu kameru do přehrávacího režimu, mám jí odblokovanou na nahrávání dovnitř, tak na A/V vstup přivedu třeba z videa signál a pak zapnu na upraveném DO ke kameře nahrávání aniž by tam byla kazeta!!!! no a z IEEE 1394 to nahrávám rovnou do PC. Funguje to normálně. Jinak převod z DVDčka jak tu někdo píše, tak tam je už asi podle mého ztráta kvality, ale nikdy jsem to nemusel takto dělat, nemohu tedy mluvit konkrétně jestli ano či nikoli.

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“