tv Merkur

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

tv Merkur

#1 Příspěvek od hafca »

Vím, že to sem moc nepatří, ale nakonec tv to je.
Leží mi doma tv Merkur a zabírá místo které teď potřebuju. Před 15 roky hrál, ale jak je na tom teď nevím a na zkoušení není jaksi čas. Kdyby si ho někdo chtěl zadarmo odnést, je k mání u mě doma v Kladně do neděle. Pak bude už jen u popelnice, ale nevím jak dlouho. :D
Už sem to sem jednou dával, ale asi se to neposlalo. Jestli to spadlo někam jinam, admine prosím smaž to, dík.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#2 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 17:50, celkem upraveno 1 x.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Lukas-Peca »

kondik píše:Leos ho urcite zoberie :D (ako vidim Leos sa stale nepoucil stale tie iste otazky, akurat ze neotravuje tu)
přesně tak, tu by ho hned smazali, tak otravuje na ostatních webech - radim.gzk.cz, radiojournal.cz a pod.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#4 Příspěvek od Oberleutnant »

Hele, to je takovy problem toho Merkura vyzkouset?Pokud nema ucvaknutou snuru, tak to vyzkouseni trva nekolik vterin ne?A proc sem nedas jeho foto?Jakou ma barvu skrine?Mam doma taky Merkura, ale ma nekolik neodbornych zasahu(ale ne ode me, ale od nekoho predemnou), takze bych si asi koupil toho tvyho a pokud by ten tvuj nebyl funkcni, tak bych ze dvou udelal jeden!Muzes mi napsat na muj mail:leos.pritula@seznam.cz a taky mi muzes na mail poslat jeho foto.... :) a nejak se s tim odberem domluvime 8-) Jsem z Prahy

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Lukas-Peca »

No tak jestli ta televize patnáct let neběžela, tak je pro tebe ideální! Jak ji budeš zkoušet, tak sundej zadní kryt a pořádně zblízka se dívej na součástky. Něco úžasného uvidíš!

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od stepa »

Leosi Leosi...ty ses taky borec...tyvka 15let stoji a ty ji chces hnedka strcit do site? Vis co se stane? Pobezi chvilku a pak se tam neco posere. Mysli trochu!!!

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#7 Příspěvek od Oberleutnant »

No, ze v te tv neco odejde je taky pravda, ale taky se to nemusi stat.Treba by se mohla tim dlouhym odstavenim rozladit, ale rekl bych, ze se spis rozladujou elektronkove tv, u celotranzistorovych jsem jeste nevidel, ze by byly rozladene....a nebo v te tv taky muzou vybouchnout elyty, kdyz nebyla dlouho zapnuta, ale ja jsem uz zapinal tv, ktere lezely nekolik let na pude a nic se nestalo! :)

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#8 Příspěvek od jano2 »

Nič sa nestane.Švagor otvaral novomanželsku požičku,kupil MERKURa,ten nebol zapnuty snat 18 rohov,dneske ho skusil a ide jedna radost.No kto by to už dneska pozeral ,čiernobiely?
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od stepa »

jano2 píše:Nič sa nestane.Švagor otvaral novomanželsku požičku,kupil MERKURa,ten nebol zapnuty snat 18 rohov,dneske ho skusil a ide jedna radost.No kto by to už dneska pozeral ,čiernobiely?
Nechci se hadat, ale ja mam jiny zkusenosti

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od hafca »

Je to jak jsem psal, na nějaký zkoušení nemám čas a je ZADARMO. Má to jen ten háček, že si jí někdo musí odnést, nikam nic neposílám, na to už vůbec nemám čas. Asi takhle. Jo a nějaký zásahy tam byly ode mě. Měl jsem to jako monitor k Atari 130, byl tam dodělávanej videovstup. Když už jsem to nepotřeboval, byl zase zrušenej. Je to ale opravdu dávno, může to být i jinak. Každopádně byla tenkrát funkční.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Lukas-Peca »

No každopádně to nedávej Oberleutnantovi, na to je té televize škoda :)

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od hafca »

Já myslím, že horší než tmavočech od popelnic to nebude. :-) Třeba se na tom něco naučí.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Lukas-Peca »

Když se nenaučil na snad deseti televizích, tak se nenaučí ani na tomto.

Uživatelský avatar
Oberleutnant
Příspěvky: 414
Registrován: 07 dub 2007, 02:00

#14 Příspěvek od Oberleutnant »

Ale kdepak, na Rubinu uz jsem se neco naucil a take jsem uz opravil par celotranzistorovych tv, ale elektronkovou tv se mi zatim nepodarilo opravit. :( , asi byly slozitejsi a opravovaly se hur nez celotranzistorove, ale mozna je to taky tim, ze se mi jeste nepodarilo sehnat aspon trochu funkcni elektronkovou tv, vzdycky jsem sehnal absolutne nefunkcni, u ktere jenom svitily elektronky :( .Hafco, mohl by si mi poslat foto toho Merkura na mail?

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#15 Příspěvek od jano2 »

Elektronkove sa už ani nepokušaj opravovat.Nestoji to za to,su to stare stroje atam su poruchy zložite,tou starobou sučiastok.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“