scanner ICOM IC-R5 datakabel za 30Kč + trochu práce

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

scanner ICOM IC-R5 datakabel za 30Kč + trochu práce

#1 Příspěvek od Artaban001 »

na

http://www.qsl.net/ok2wy/bastl.htm

jsem nalezl jednoduchý převodník na TRX značky ICOM. zjistil jsem, že funguje i u scanneru ICOM IC-R5ky. konektor do scanneru je klasický 3.5mm JACK z tím, že špička je audio out a prostředek je data (TIP).
pro potřeby datové komunikace se audiovýstup nepoužije.
k provozování tohoto kabelu používám freeware program TK5, jenž nějakým způsobem používá program TCL, takže musíte sehnat oba dva.
na této adrese si je oba můžete stáhnout:

http://parnass.com/tk5/dl4win98.html

je zde taky sice Anglicky postup instalace

Obrázek

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

dodatek:

#2 Příspěvek od Artaban001 »

pokud nechcete v brzké době měnit JACK zdířku ve scanneru, tak NEPOUŽÍVEJTE běžně prodávané JACK konektory, které se pájením "rozhodí" a má na sobě pak ostrý přechody - po pár zapojení pak způsobí špatný kontakt. Používám zásadně zbytky ze sluchátek ( i za cenu, že dám 250K4 za nový, z nichž odstřihnu káblík, nebo zruším jakoukoliv šńůru, co obsahuje stereo JACK). vím, že je to šílený způsob,ale výměna zdířky se může prodražit více..

Uživatelský avatar
Pauli23
Příspěvky: 112
Registrován: 27 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od Pauli23 »

Co se tyka 3,5 konektoru, tak je nejlepsi vzit scaner do obchodu a zkouset na miste. Sam jsem se tak napalil, kdyz jsem nezapojeny konektor zasunul do R5 a uvnit zdirky me to propojilo nejake kontakty. Pri porovnani s druhym konektorem jsem zjistil, ze samotny konektor je o malinko mensi. Ale k uvedenemu prispevku, sam pouzivam scaner uz 2 rokem s beznym konektorem a nezjistuji nejake opotrebeni nebo spatny kontakt.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#4 Příspěvek od Artaban001 »

Zaleží, na jakej typ konektoru kápneš a jak seš moc šikovnej.Jde o to,aby se Ti nestihl prohřát.Navíc sem chodí spousta amatérů,pro který je má navrhovaná varianta snažší

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

Nemáš to vyzkoušený i s IC-R6? Já jsem našel ještě tyto dvě schémata. Zkusím to přes převodník s FT232RL, to originál schéma je dle mě zbytečný. To by asi bylo vhodný jen pro skutečnej COM port. Zkusím to taky s IC-T70E.
Přílohy
opc478_sch.gif
originál kabel
(35.23 KiB) Staženo 67 x
IC-R10.gif
(4.25 KiB) Staženo 118 x

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#6 Příspěvek od Artaban001 »

Podle mě to rozhraní nezměnili.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“