CANON skutečně střílí!!!

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

CANON skutečně střílí!!!

#1 Příspěvek od SIDTIM »

Mám prima zkušenost: Po asi 3 letech mi přestal fungovat můj digitál Canon Powershot S1 IS. I po záruce mi přistroj opravili v AWH Praha zdarma, prý výrobní vada-viz stránky Canonu. Vyměněn objektiv vč. snímače. Po návratu foťáku při expozici s bleskem ozvala se rána skutečně jako z Kanónu. A tak jsem kontaktoval AWH, odpověď klasická: To s opravou nesouvisí, zaplatíte 2500,- Kč. Argumenty, že blesk byl před opravou OK, tam nevzali. Takže mám střílející Canon a o zkušenost o seriózní opravně víc... :x

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Crifodo »

tříletému foťáku může po čase odejít hlavní elyt pro blesk, což se projeví takovým efektem (obvykle 200-500 µF/500V). S výměnou CCD snímače nebo optiky to fakt nesouvisí.
Samozřejmě je možné i ledacos jiného, do baby a do servisáka nevidíš :twisted:
Oprava blesku za 2500,- je hezkou ilustrací naší životní úrovně.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#3 Příspěvek od SIDTIM »

Tvůj příspěvek mne pobavil, hořce, ale reálně si tu životní úroveň vybavuji.. :-( Denně.. Nicméně, beru, že elko mohlo odejít, měl jsem pocit, že to tříská od výbojky, on ten elyt bude asi někde blízko ní. K ráně dochází až při expozici, tj. odpálení výbojky. Už jsem si chtěl troufnout, že do foťáku vlezu, dělám opravy, ale trošku větších krámů (audio-video). Nakonec jsem to vzdal, problém jsem konzultoval i s Loyzou, ten digitály mj. také opravuje, ale i on tušil, že to tam nebude jednoduché. Pomalu se se svým 3megem loučím, nekradu, abych platil takovou palbu. Za starý foťák. A stále nevěřím té náhodě, že zrovna po návratu ze servisu přestal blesk fungovat. Jednu opravu zdarma přece může vyvážit druhá, placená, ne? A zbytek je už na dohadování, soudních znalcích, SOS, ČOI, apod. A o tom, kdo má jak silný žaludek ..

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Mourek »

No mám stejný foták, také odešel chip a opravili a zatím chodí. Mohl opravdu kleknout kond, ale dnes se neopravuje ale vyměňuje. Tak proto ty mírné ceny.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

teoreticky je možné že při neopatrné demontáži a montáži někdo porušil izolaci v obvodu blesku, já myslel že foťák vydla jednu ránu a šmytec. Jestli trvale maká měnič a střílí, nebude ve zkratu kond (to už bys poznal na zdrojích) ale upálený (upadlý) přívod, možná i vývod uvnitř kondu.
Oprava za 2500 bez komentáře, to je hodinová mzda jak u Tomáše Sokola JUDr. :roll:

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#6 Příspěvek od SIDTIM »

Foťák si "bouchne" jen v okamžiku, kdy blikne blesk! Proto si myslím, že kond, který je předtím nabit na plné pracovní napětí, je OK, a k výboji dochází někde dál od něj směrem na trubici, nebo přímo na ni! Tedy v okamžiku, kdy se kond vybíjí. A aby to nebylo zavádějící: ránu vydal celkem 4x, pokaždé při expozici s bleskem. Pak jsem přepnul na ruční režim, vypl blesk a absolvoval takto dovolenou.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Crifodo »

Tož to jo, to vypadá na přerušený přívod k výbojce. Jestli to předtím nedělalo a po opravě ano, je to s hodně %ní pravděpodobností sekundární závada způsobená servisem. Nějak takhle bych se to snažil na tvém místě vyložit vedoucímu servisu s žádostí o nápravu a s příslibem publicity. Tak či onak.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#8 Příspěvek od jano2 »

A odfot veduceho,celkom z bliska!Namier nan,nech ma zažitok,,,
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#9 Příspěvek od SIDTIM »

Dobrý... :D ! To bych musel do Prahy, a s právníkem v patách. I když i toto zvažuji. Když se mi ozvali ze zastoupení Canonu v ČR, jak jsem spokojený s jejich službami, poté, co jsem vylíčil své peripetie, už se neozvali. Raději však touto formou varuji před těmito "umělci" případné další postižené. A to si říkají "autorizovaný servis" ! Nejprve super pocit z větší opravy zadarmo, a pak rozčarování. Nikoho neobviňuji, ale je to průhledné, jako sklo. :cry:

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#10 Příspěvek od Radix »

Podle vyprávění mých známých daleko horší zkušenosti mají se servisem fotoaparátů Nikon.
Ceník prací a celkový přístup k reklamacím se prý vymyká chápání.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#11 Příspěvek od SIDTIM »

Taky dobrý...! A to mi má známá, co dělá ve velkoobchodě s foťáky tvrdila, že Canony jsou šíleně poruchové a kupují si jich jen hlupáci ovlivněni reklamou. Ona by brala jedině Nikon (a fakt jeden doma má), dle ní se ABSOLUTNĚ nekazí, tudíž asi není servisů třeba. Údajně ze stovky prodaných Canonů 60-70 reklamací, z tisícovky Nikonů ani jedna.. No, nevím...

Odpovědět

Zpět na „Fotoaparáty, kamery a jiné optické přístroje“