LCE CK 3366x - po bouřce

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pavl
Příspěvky: 20
Registrován: 31 srp 2007, 02:00

LCE CK 3366x - po bouřce

#1 Příspěvek od pavl »

Čao mechanici, tak se mi dostal do rukou tenhle stroj a potřeboval bych upravit nějaké parametry v Servisním módu. Netuší někdo jak se tam dostat? Třebas i strom možných nastavení? Měnil jsem totiž CTV222.
Naposledy upravil(a) pavl dne 05 zář 2007, 11:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od kozoka »

Tento aparát žádné servisní meny nemá.

Uživatelský avatar
pavl
Příspěvky: 20
Registrován: 31 srp 2007, 02:00

#3 Příspěvek od pavl »

Dík jen že se mi to chová dost přiblble. Tak budu muset vyměnit ještě dalšího švába na kterýho mám podezření.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#4 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 18:13, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od kozoka »

ono jich tam moc není

Uživatelský avatar
milin
Příspěvky: 740
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: SM

#6 Příspěvek od milin »

nechceš zdělit jaky maš problem?Snad ti pomužem.

Uživatelský avatar
pavl
Příspěvky: 20
Registrován: 31 srp 2007, 02:00

#7 Příspěvek od pavl »

No tak v první řadě mi tv nenabíhala a zdroj měl (podle sluchu) dost nízkou frekvenci, což se ukázalo jako přerušovaný "signál" stand by ze zmíněnýho IO. no a teď co se týče dál tak tv má rozhozený vertikál, horizontál a ujeté nejaké barvy. TV zapínám přez žárovku a někdy se stane, že naběhne, ale má dost vysoký odběr a někdy nenaběhne vůbec. Změřil jsem snad všechny polovodiče co jsem mohl. Když TV běží nelze přepínat kanál - má pouze jeden a ten se přepíná dokola. No a naladit nelze vůbec nic nejspíš jen nějaké rádio, či co. Tak zkusim zítra vyměnit tušim U102 je to atmel teď nevim jaký přesně asi nějaká 24. TV nejspíš prošel blesk takže to jen tak zkoušim po dlouhých večerech :) - jsem začátečník tak se mi při nějaký tý blbosti moc nesmějte :). Jinak díky

Uživatelský avatar
milin
Příspěvky: 740
Registrován: 23 zář 2005, 02:00
Bydliště: SM

#8 Příspěvek od milin »

Nejdřive oprav zdroj, vyměn kond. v primaru i v sekund.apotom jdi dál.hodně zdaru.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od kozoka »

pavl píše:No tak v první řadě mi tv nenabíhala a zdroj měl (podle sluchu) dost nízkou frekvenci, což se ukázalo jako přerušovaný "signál" stand by ze zmíněnýho IO. no a teď co se týče dál tak tv má rozhozený vertikál, horizontál a ujeté nejaké barvy. TV zapínám přez žárovku a někdy se stane, že naběhne, ale má dost vysoký odběr a někdy nenaběhne vůbec. Změřil jsem snad všechny polovodiče co jsem mohl. Když TV běží nelze přepínat kanál - má pouze jeden a ten se přepíná dokola. No a naladit nelze vůbec nic nejspíš jen nějaké rádio, či co. Tak zkusim zítra vyměnit tušim U102 je to atmel teď nevim jaký přesně asi nějaká 24. TV nejspíš prošel blesk takže to jen tak zkoušim po dlouhých večerech :) - jsem začátečník tak se mi při nějaký tý blbosti moc nesmějte :). Jinak díky
Učelem tohoto fora je pomoct a né posmívat. V prvé řadě oprav zdroj a pak se zaměř na rozklad VN a vetikál. Tyhle TV jsou jednoduché na opravu aspon se něčemu přiučíš. Vypadá to složité a nakonec je to banální věc. Přece nebudeš měnit IO.

Uživatelský avatar
pavl
Příspěvky: 20
Registrován: 31 srp 2007, 02:00

#10 Příspěvek od pavl »

Hoj, tak jsem vyměnil jak jsem povídal tu 24c02p a teď už mi jdou přepínat kanály. Teď se mi vyskylt problém se snychronizací. Jak jsem povídal TV projel blesk a zatím jsem zjistil vadný IO CTV 222 a tu 24. Teď si už ale nevím dál rady. Zdroj je podle všeho ok ( to že TV nenabíhala byla moje blbost - zapínám jí přez žárovku a ta byla málo dotažená :oops: . Obrazovaka je nejspíš podžhavená a obraz nesynchronizuje (ani není o něm známka) s tím že zvuk jde. Má někdo nějaký nápad?

Uživatelský avatar
josefkuna
Příspěvky: 16
Registrován: 04 zář 2006, 02:00

#11 Příspěvek od josefkuna »

pavl píše:............. zapínám jí přez žárovku a ta byla málo dotažená :oops: . Obrazovaka je nejspíš podžhavená a obraz nesynchronizuje (ani není o něm známka) s tím že zvuk jde. Má někdo nějaký nápad?
Dotáhni si žárovku ještě trochu :lol:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“