nf generátor

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
taz
Příspěvky: 312
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

nf generátor

#1 Příspěvek od taz »

Nemáte někdo prosím schéma nebo nějaký odkaz na kvalitní nf generátor s malým skreslením.
Ještě dodám - pro měření v oblasti nf

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od Sendyx »

http://www.amplifier.cd/Technische_Beri ... n_sine.htm

A pokud se ti to zdá příliš složité, jednodušší oscilátory jsou rovněž v AN od LT, jen hledat.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#3 Příspěvek od Radix »

Kdyby ti stačilo starší zapojení s třemi tranzistory, zkreslení do 0,1 %, rozsah 16 Hz až 160 kHz, tak bych se potom podíval, případně poslal na mail.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#4 Příspěvek od SMITH »

AMARO 1992 myslím èíslo 3 a 4 . Je to aj s meraèom skreslenia
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
Marcelto
Příspěvky: 347
Registrován: 27 pro 2004, 01:00
Bydliště: SVK-TN-SI-SI
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Marcelto »

Mňa celkom zaujal tento generátor, má sínus, trojuholník, obdĺžnik a aj prevodníky na TTL a COMOS.

http://stepa.wz.cz/index.php?page=GF
Čo ta nepáli nehas ! :wink:

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#6 Příspěvek od paveltl »

Ten od Flajzara vypadá docela dobøe za tu cenu. Nemáte jej zmìøený na zkreslení? Ten sinus mi pøijde trochu nepøesný a navíc ty zákmity v nìm....

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Sendyx »

OMG, to není generátor sinu, ale tzv. generátor s pseudosinem na výstupu. Počítej řádově procenta s podivným rozvojem.
Podle toho obrázku na scopu a jak znám Fl. stavebnice tak cca 3%.

To si raději okopíruj vnitřek generátoru školní řady BK12x, nebo ho kup na Aukru či někde jinde.

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#8 Příspěvek od paveltl »

Takže spíš na hraní než na nìjaký mìøení.
Díval jsem se ale BK12 momentálnì nikdo neprodává. Ty by jsi k nìmu mìl dokumentaci, pøípadnì vìdìl kde se dá sehnat? A ten je dobrý i na dnešní dobu?
Ještì místní výrobce prodává tohle http://www.tichacek.cz/?dokument=katalo ... uage=czech ale nìjak moc podrobností o tom nepíše.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#9 Příspěvek od Sendyx »

To je zas generátor funkcí.
Ujasni si, co v nf chceš měřit a jak.
Ten BK není BK12, ale BK124 a šéma je zde.
http://jirky.webz.cz/index.php?page=download

Nechci rejpat, ale soudruh Google to našel na 5. odkaz....

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od stepa »

Sinus to neni....je to videt i z obrazku na scopu, jak pise Sendy je to "pseudosinus". Taky to moh kkt napsat pod popis stavebnice na web.

Uživatelský avatar
Marcelto
Příspěvky: 347
Registrován: 27 pro 2004, 01:00
Bydliště: SVK-TN-SI-SI
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Marcelto »

Za ty peniaze od toho nemôžeš očakávať zázraky, tá sínusovka je naozaj vo vrcholoch akási zmrvená sory to som si nevšimol a ja somár som sa už chystal navrhovať DPS, to by mi bolo asi len na parádu ! Už keď to tu preberáme tak mi poraďte či sa mi oplatí robiť nejakí Generátor funkcií alebo račej niečo továrenské kúpiť ? Po prípade ak má niekto nejaké zaujímavé schéma tak mi ho môže poslať na email, vďaka ! Moje požiadavky na parametre sú; rozsah od 1Hz do 100kHz po prípade 1MHz, tvar signálu sínus zo skreslením aby to vyhovovalo NF technike, obdĺžnik, a nebol by na škodu aj trojuholník, po prípade by mohol mať upravené výstupy na TTL a COMOS, napäťový výstup cca +-10V, plus by bodlo panelové meradlo frekvencie. Už dlhšiu dobu uvažujem o nejakom tom generátore do mojej dielne, kupovať nejakí profesionálni prístroj pre moje domáce bastlenie je úplne zbytočné a hlavne nákladné.
Čo ta nepáli nehas ! :wink:

Uživatelský avatar
paveltl
Příspěvky: 572
Registrován: 11 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Domažlice

#12 Příspěvek od paveltl »

Sendy: co chci v nf mìøit? No základní sinus a obdélník - takže generátor funkcí sinus, obdélník a tojúhelník tomu odpovídá. Stejnì jako ten odkaz na zaèátku, ale aby sinus byl sinem a nìjakým patvarem.
Já zadal do google to BK12 (napsal jsi BK12x což jsem pochopil že neznáš pøesné èíslo) a vychrlil na mì spoustu odkazù na cizí weby, ale tohle jsem mezi nimi asi pøehlídl.
Díky za odkaz.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#13 Příspěvek od Sendyx »

Pořád si nerozumíme, co chceš tím sinem měřit a testovat ? Pokud chceš sinus, musíš uvažovat o generátoru sinu, nikoliv o generátoru funkcí, který má většinou něco podobného sinu odvozeno z nějakého 3úhelníku. Jiná věc jsou sw generátory, kde může být sinus syntetizován dost pěkně.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#14 Příspěvek od Radix »

Komu by stačil jednoduchý NF generátor sinu s přijatelnými vlastnostmi (viz výše), mrkněte sem:
http://muj2.edisk.cz:8080/1/1bba8169eb8 ... 1.out.jpeg

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#15 Příspěvek od Sendyx »


Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“