DVD Maxton nenačítá disky

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

DVD Maxton nenačítá disky

#1 Příspěvek od vasekpetr1 »

Ahoj, mám DVD Maxton MDK-625 a mechanika nenačte jakýkoli disk. Disk se ani neroztočí, jen pocukává. Spindle motor jsem zkusil protočit cizím napětím, běží normálně., bez cukání. Někdy se zadaří, že se z mnoha pokusů DVD chytne a chvíli hraje, ale po krátké době se mechanika zastaví a jen pocukává disk. Preventivně jsem vyměnil kondy ve zdroji (kromě 6G8 - ten jsem nesehnal), napětí 5V i +12V a -12V sedí. Asi bych to tipoval na hlavičku (SF-HD3), zkusil jsem ji proprat Izopropylem, bez výsledku. Na hlavičce jsou dva trimry, ale nejde poznat, který je na CD a který je na DVD. Na netu jsem ji objevil u http://www.tsnova.cz/ za 499,- Kč. Máte někdo radu, jak na to a co by to ještě mohlo být? Díky.

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#2 Příspěvek od silio »

Ten motorček si len pretočil,alebo aj niečim vyčistil?

Uživatelský avatar
Bas
Příspěvky: 4
Registrován: 12 dub 2006, 02:00

#3 Příspěvek od Bas »

Na 99% to bude nastavením laseru těma potenciometrama popř. slabým laserem, ale kterým pohnout to ti neřeknu.Označ si původní nastavení a pak jedinš metodou pokus - omyl.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#4 Příspěvek od keemo »

vacsinou to byva ten na pravo pri pohlade na tie trimre...necita ani cd??skus oba,ved nieje problem potom im ubrat...

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#5 Příspěvek od vasekpetr1 »

Ten motorek jsem jen protočil. Běží lehce bez záškubů. Zkusím si udělat malý šroubováček, abych se k tomu dodtal a pohnu s těmi trimry.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#6 Příspěvek od SIDTIM »

Zkus také vytáhnout páskový vodič z konektorů, vyčistit tvrdou gumou a pak izopropanolem. Také je u Maxtonů někdy povrch DPS znečistěn nějakou polovodivou bílou špínou. Doporučuji umýt acetonem.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#7 Příspěvek od vasekpetr1 »

Takže po výměně hlavičky DVD asi půl hodiny jede (CD jede o něco déle), pak se začne zadrhávat obraz, až se zastaví i motorek, při rozběhu spindle motorku DVD jen slabě pocukává, ale neroztočí se. Na displeji nápis LOAD. Napájecí napětí pro mechaniku je v pořádku (+4,99V; -5,01V), mechanika pocukává i při odpojených všech konektorech mimo napájecího. Zkoušel jsem měřit i odběr: při 9V motorek bere 27mA (nový motorek bere 35mA), takže bude asi dobrý. Na desce vlastní mechaniky žádná ze součástek netopí. stabilák dává 3,3V. Už nevím, co by to mohlo dělat. Nemá někdo z vás radu nebo zbytečnou desku z mechaniky označenou jako EDL-8023C? Třeba i s vadnou hlavičkou? Díky.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

Jakou teplotu má po tý půl hoďce hlavní uPC? Zkus to uměle chladit a uvidíš.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#9 Příspěvek od vasekpetr1 »

Tak jsem zkusil vyměnit spindle motor a po jeho výměně změna spíše k horšímu - médium vibruje na motoru, optika se snaží něco načíst, ale po chvíli to vzdá a vyhodí hlášku NO DISC. Zkusil jsem vrátit původní motorek, ale stav je stejný. Zřejmě jsem prohnul uložení disku na špindli! Je pravda, že talířek šel dolů z osičky hodně těžko, takže tady asi vznikl můj další problém. Na tišťáku se žádná součástka nijak zvlášť nehřeje. Nemáte přátelé někdo nefunkční mechaniku(se špatnou optikou) se spodním tišťákem za poštovné? Dal jsem do toho novou hlavičku, tak to nechci úplně odepsat. Je to Maxton MDK-625 s optikou SF-HD3 a na tišťáku je označení EDL-8023C. Jen to zkouším, jestli se to doma někomu neválí na součástky. Díky.

Návštěvník

#10 Příspěvek od Návštěvník »

mám stejný problém, motorek párkát cukne a pak to nahlásí "no disk". Když jsem s roztoèením disku pomohl, disk se roztáèí, mìní rychlost (nahoru i dolù), až nakonec zastaví a opìt "no disk".

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “