TV Panasonic TX-25W3C

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sikulama
Příspěvky: 73
Registrován: 13 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

TV Panasonic TX-25W3C

#1 Příspěvek od sikulama »

Potreboval bych poradit s touhle telkou. Po zapnutí naběhne bila obrazovka - (rgb sviti naplno). Pokud prepnu kanal, obraz na 1sec. zcerna, potom opet nabehne do bile. OSD normalne funguje. Pokud se snazim neco naladit, obraz zcerna, meni se cisla ladenych kanalu, ale TV nic nenaladi a po prebehnuti vsech pasem jde opet do bile. Pri ladeni neni slysitelny zadny zvuk. Pokud pripojim napr AV vstup (digitani fotak) obrazovka je take stale bila, jen je slyset zvuk pri prepinani fotek.
TV byla puvodne uplne mrtva, pomohla vymena nekolika kondu ve zdroji. Ted mam podezreni na nektery z procesoru, ale nemam tolik zkusenosti. (V cislicovce nejsem moc kovany).Poradte prosim jak postupovat dal, popripade by se hodilo schema. Diky za rady a tipy.
Martin

Uživatelský avatar
jopein
Příspěvky: 413
Registrován: 07 črc 2005, 02:00
Bydliště: Kostelec na Hané

#2 Příspěvek od jopein »

Zkus pokračovat s výměnou kondů ve zdroji je vyměň všechny , pozor na polaritu, já to po sobě ještě dvakrát kontroluju. Pak ještě blokovací elyty u integrovaných obvodů a hlavně elyty kolem VN transformátoru a chladiče tranzistoru.

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#3 Příspěvek od achil »

Nemám schéma, ale asi bych se podival na napájení tuneru, OMF. Přes AV ti to vlastně taky nejde. Tak to bude horší. Schéma bude asi nutné.

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#4 Příspěvek od achil »

Někdy mi pomůže datasheet integráče. Ve tvém případě ten, ze kterého leze RGB pro desku obrazovky.

Uživatelský avatar
sikulama
Příspěvky: 73
Registrován: 13 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od sikulama »

Kondy jsem prosel v cele TV, delam to takhle standartne. Mericem ESR z AR. Nemuzu si ho vynachvalit, usetri to hodne prace. O tuneru jsem taky uvazoval, ale vzhledem k tomu, ze nejde ani to AV, tak sem to vyloucil. Na RGB jsou tam procesory dva. Jeden zpracovava signal a druhej do nej pridava jeste OSD, ktery jede bez problemu. (Aspon si myslim, ze to tak bude, jestli ne prosim o opravu). Trochu me jen mate, ze pri ladeni je obraz tmavy.....
Martin

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#6 Příspěvek od denis15 »

Já bych se držel toho obrazového procesoru-neco kolem RGB. Bez schématu to bude asi hustá laborace. :(

Uživatelský avatar
sikulama
Příspěvky: 73
Registrován: 13 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od sikulama »

Tak sem se v tom celej dnesek ryl a uz su z toho uplne magor. Kdybyste z teto telky nekdo potreboval nejakej nahradni dil, tak se ozvete, protoze jinak leti do kontejneru. Grrrrr!!!
Martin

wiktor

#8 Příspěvek od wiktor »

nezoufej zkus se zeptat tad na cs-servisforum.com jestli by ti nekdo neporadil co stim.

Uživatelský avatar
sikulama
Příspěvky: 73
Registrován: 13 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od sikulama »

Tak sem po dlouhem hledani nasel servisni manual pro chassis EURO1, ktere je v tehle telce. Davam do uploadu, kdyby nekdo potreboval...
Martin

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#10 Příspěvek od achil »

Martine to tě lituji. Toto euro je lahůdka. Koukám na schéma a může bejt pryč některej ten IO. Nemám je rád. Něco jako starej Schneider s 2 deskama. Možná bys mohl zkusit ten self check.Měl by vyčistit zákaznická nastavení a uvést TV do stavu jako bys ho právě koupil. Jednou mi to u Panasoniku pomohlo.

Uživatelský avatar
achil
Příspěvky: 221
Registrován: 01 pro 2004, 01:00

#11 Příspěvek od achil »

sikulama píše: Trochu me jen mate, ze pri ladeni je obraz tmavy.....
Pozor některé TV mají při ladění umlčení nejen zvuku, ale i obrazu. Aby tě nerušilo zrnění tak obrazovka pohasne.

Návštěvník

#12 Příspěvek od Návštěvník »

S tim selftestem jsem si to taky rikal, ale bohuzel nemam origo dalkac, takze se do selftestu nebo servisniho menu nedostanu, navic jsem pri mereni sondou osciloskopu omylem spojil dva vyvody procesoru pro teletext a telka od te doby jen cykluje.... (To bych nikomu nepral slyset, jak sem nadaval) Musim to nechat nejakou chvili odlezet nebo zkusim sehnat celou procesorovou desku z jinyho vraku, protoze v tomhle se ryt, to je pro zacatecnika teda neco... :-(

Uživatelský avatar
sikulama
Příspěvky: 73
Registrován: 13 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Tišnov
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od sikulama »

To predesle sem psal ja, nevsiml sem si, ze nejsem prihlasenej....
Martin

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“