disk Hitachi HDS721616PLAT80

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

disk Hitachi HDS721616PLAT80

#1 Příspěvek od kozoka »

Mám vadný Pevný Disk Hitachi HDS721616PLAT80 potřebuju z něj vytáhnout nutně data. Bud je chyba v elektronice ale spíš v magn. hlavě. Když dám do stejného funkčního disku plotnu z toho vadného. Bude to fungovat. Je naděje? Disk před poruchou byl naprosto funkční bez špatných sektorů.

Uživatelský avatar
chappy
Příspěvky: 19
Registrován: 19 srp 2006, 02:00

#2 Příspěvek od chappy »

myslim ze mame malo informaci. Jak se to projevuje? Je uplne mrtvej? Cvaka? Jestli je to mechanicke, tak muzes zkusit figl se zmrazenim disku a jeho pripojeni driv nez se ohreje. Obdobne to delaj i prof. firmy.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

disk

#3 Příspěvek od kozoka »

přesně cvaká. čím to může být. V elektronice těžko

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od stepa »

Kdyz to cvaka, tak to vypada na chybu vychylovaciho mechanismu, nebo jinej bordel. Ty chces vazne menit plotny? 8O Prostory a prostredky na to mas?

EDIT//ale mohla by to byt i vada v elektronice, ze to dava spatny povely vychylovani. Tohle mi to delalo taky a ten disk se za cas srovnal.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od kozoka »

no jo ale už jsem posral MAGN. hlavu. Jak vyměnit plotny. Taky se mi tam dostalo dost prachu. stači to nějak očisit. potřebuju jenom vytáhnout ty data, nebo aspon něco. Chci cvědět jestli je to s tou výměnou teoreticky možné.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od stepa »

Teoreticky jde vsechno...jde o to jak zarucis, abys to usadil presne a vycentroval, protoze ta hlava se pohybuje v nejakejch um nad plotnou. Takze z toho plyne ze to v domacich podminkach asi nepujde.

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od kozoka »

No jo ale u Hitachi je hlava mimo plotnu ..teda ve vypnutém stavu. já sem spíš myslel jestlii nejsou nějaké data ve flash paměti a s jinou plotnou to tím pádem prostě chodit nebude

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“