Elektronická kostka pomoc! (zaèateènik)

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Martinez

Elektronická kostka pomoc! (zaèateènik)

#1 Příspěvek od Martinez »

Dobry den jsem zaèáteèník našel jsem si na internetu schéma elektronické kostky které mám tady http://www.hardwarezone.ic.cz/schema.JPG
souèásky už mám desku taky má rozmìry 80x60 snad to bude staèit.Diody budou 10mm od kraje a 20mm od zhora a pak mezi kažkou diodou vzálednost 10mm.Na hoøe u diod by mìli byt vyvody + a -.Krabièku na to už mám udìlanou pro to ty rozmìry.No a ted se dostávám k tomu problému návrh DPS nìkdo my øekl at si poøídím eagle udìlal jsem v tom schéma ale DPS my vubec nešel udìlat prostì tam vždy nìco køížilo už nevím co mam dìlat potøebju DPS snad by mìlo byt i v nìjakém èasopise radio ale nevim v jakém a teprve z elektronikou zaèínám. :(

Uživatelský avatar
kony2807
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od kony2807 »

1) si si jistý že and člen utáhne dvě 10mm ledky ??
2) od toho jsou v eagle volné pimy , prostě je dáš na dva konce drahy kteá se kříží dva piny , a v reálu tyto piny odvrtáš a propojíš , copak si ještě neviděl jednostranou desku z propojkama
3) kdyby si poslal soubor *.brd tak bych ti tu desku upravil ...

Martinez

#3 Příspěvek od Martinez »

http://www.hardwarezone.ic.cz/New_Project_1.rar
Tady je schéma a to DPS jen to rozházení souèástek je divne snažil jsem se to upravit jak potøebuju ja el prostì vždy se tam nìco køižilo

Martinez

#4 Příspěvek od Martinez »

1) si si jistý že and èlen utáhne dvì 10mm ledky ??

ty ledky mají byt 5mm

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od ZdenekHQ »

Když se ti něco kříží, dej tam drátovou propojku - pokud ji nemáš v knihovně, použij např. odpor s hodnotou 0R.

74AC00 přežije ve zdraví 25mA, horší to bude s jeho nákupem, dalo by se nahradit i nějakým výkonnějším typem s OC.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od stepa »

Ad dratova propojka...naco placat do schematu nulovy odpor, nebo propojku? Normalne na desce tu cestu nedokoncuj a az dojedes ke krizeni, tak tam prdni PADS vhodneho rozmeru a mas vystarano...schema bude "original" akorat nebudes moct pouzit kontroly, proste tam bude kousek nepropojeny...ja to tak delam bezne.
Přílohy
propojka.PNG
(15 KiB) Staženo 45 x

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jasně, ale když bude generovat osazovák, tak tam budou dva puntíky bez významu. Pro sebe to pozná, ale třeba to bude chtít dát někomu třetímu a už budou zmatky 8-)

Já osobně dávám prokov a spoj z druhé strany a projdou mě i kontroly. V osazováku pak zapnu kromě obrysů součástek atd. i horní vrstvu.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od stepa »

Mas naprostou pravdu...kontroly neprojdou, to je pravda, taky jsem to psal. Pro osobni pouziti to staci...jasne ze pro profi to je prasarna nejvetsi :cryink: , ale je to rychly a jednoduchy...nemusis zasahovat zpatky do schematu. Ja navic propojky davam ze strany spoju, aby to vypadalo lepe 8-)

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#9 Příspěvek od dj_Paul »

Já to řeším tak že se spojem přejdu do jiné vrstvy a průchody mi tam skočí automaticky

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#10 Příspěvek od Cust »

to sam jeko dj paul
u jednostranych tistaku nakreslim ten kousek spoje v hladine TOP
pro vyleptani dam jen hladinu bottom, osazovak vytisknu s hladinou top a mam tam nakreslenou i propojku (ten kousek cesty) i pads

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od ZdenekHQ »

Jenom technická - já používám LSD. Tam se samozřejmě průchody/pájecí body při přechodu na jinou vrstvu vkládají taky automaticky (a umí to tuším 6 vrstev), jenže při importu součástek se občas stane, že si natáhnu i tabulky a sem tam je v nich chyba a přiřadí mě to k vodiči 0.7mm nějakej nesmyslnej pájecí bod velikosti slona. Tak to dělám raději ručně, to jsou ty návyky, kterých se člověk špatně zbavuje... :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“