TV Thomson 29DX175 S Nežhaví.

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Karlos2
Příspěvky: 142
Registrován: 06 říj 2005, 02:00

TV Thomson 29DX175 S Nežhaví.

#1 Příspěvek od Karlos2 »

Ahoj všem mam tuto TV na stole vysoký jede ledka nebliká žádnou chybovou hlášku.Nejde žhavení obrazovky.Nemam shema a cesta od v.n. 12V je O.K.Asi to bude trafo 8O .Jestli můžu poprosit o radu Gumičkáře.Dík.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#2 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 19:01, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od workhard »

Žhavení tu někdo mam pocit nedávno řešil na Dajáně :twisted: ale asi neúspěšně... :roll: jestli jede VN tak zbývá jedině proměřit trasu a případné součástky k obrazovce,je-li tedy ona v pořádku. Že by se přerušil sekundár v trafu se mě nezdá pravděpodobné.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#4 Příspěvek od bu2520 »

přerušení nepravděpodobné, ale pokud ano tak nejjednodušší jeden a půl závitu na jádro VN a půjde to, dřív se tak přižhavovali obrazovky.

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#5 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 19:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
medabeda
Příspěvky: 192
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: Brno

Nežhaví?

#6 Příspěvek od medabeda »

Projdi si cestu žhavení od patice obrazovky,tam bývají studeňáky na vývodech patice do plošňáku.Pak může být v cestě tlumivka,rovněž místo pro studeňáky.Pak jdi po drátech na základní desku,na konektoru,pokud tam je,nebo na přívodech taky bývají studeňáky.Pokud je to až sem dobré,pokračuj až k VN trafu.I na něm může být studeňák.Tyto vady lze ,zpravidla,nalézt za dobrého světla s lupou očima.Pak jen propájet.

Uživatelský avatar
Miri
Příspěvky: 196
Registrován: 28 črc 2006, 02:00
Bydliště: Nový Jicin

#7 Příspěvek od Miri »

Což takhle zkusit proměřit odpor žhavení na obrazovce - samozřejmě při odpojeném konektoru?
Miri

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#8 Příspěvek od warp »

Není na desce pojistka ? (takový èerný malý bazmek jako kondíky). Mì u Philipse rupla a vše šlo, jen nežhavila CRT. Je tøeba sundat patici z bánì a mìøit - jednak cestu od VNT tak žhavicí vlákno.

Návštěvník

#9 Příspěvek od Návštěvník »

bu2520 píše:pøerušení nepravdìpodobné, ale pokud ano tak nejjednodušší jeden a pùl závitu na jádro VN a pùjde to, døív se tak pøižhavovali obrazovky.
Kdybys podobné rady vìnoval do "Chovatelství" , nebo do "Svìta zvíøat" , tak mi vìø , že by zvíøectvo vychcípalo od Aše do Košic .
Zdravím Ivan

Uživatelský avatar
medabeda
Příspěvky: 192
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od medabeda »

Proč tolik arogance?Jsme tu proto,abychom si navzájem pomohli,haždý podle svých znalostí a zkušeností.Nebo se budeme k sobě chovat jako naší ,,vládní vyvolení´´?To by mě bylo líto.
Méda Béda.

Uživatelský avatar
medabeda
Příspěvky: 192
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: Brno

#11 Příspěvek od medabeda »

Jinak studeňáky v obvodu žhavení obrazovky jsou pekné k...y.Kolikrát jsem měl,že při měření ve vypnutém stavu vše bylo OK(METEX mi nezměří střídavé napětí z řádků),ale po zapnutí se teprve studeňák projevil,že zvýšil o hodně svou impedanci.Zpravidla byl dobře ukrytý pod vzorově zapájeným spojem,okem,ani lupou neviditelný,protože byl uvnitř,pod cínem.
Méda Béda.

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#12 Příspěvek od tibi »

v tme je vidno ze hrdlo obrazovky zhavi? alebo si myslis ze ti nezhavi ze ti nejasi obrazovka?.zmeraj si ohmetrom zhaviace vlakno oprazovky ci ma obvod.ak ma tak hladaj studenaky ci prerusene cesty.

Uživatelský avatar
Karlos2
Příspěvky: 142
Registrován: 06 říj 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Karlos2 »

Dneska už se na to nedostanu ale studenáky tam nejsou,cesta od vývodu trafa až po patici je O.K.Jak se ptal Tibi tak když nemam na patici modulu D 12V střídavejch tak hrdlo obrazovky ve tmě nemůže žhavit!!a ani nemuže jít obraz!A myslim si že ani po přidání G2 se nic neukáže.Pomomůže mi schéma.Prosím nemá ho někdo?
______________________________________
Ty s...e trpaslíci všude vlezou :D

Návštěvník

#14 Příspěvek od Návštěvník »

medabeda píše:Proè tolik arogance?Jsme tu proto,abychom si navzájem pomohli,haždý podle svých znalostí a zkušeností.Nebo se budeme k sobì chovat jako naší ,,vládní vyvolení´´?To by mì bylo líto.
Méda Béda.
Výbornì Bédo , proè myslíš , že jsem reagoval tak , jak jsem reagoval a schválnì : Kde se dopustil bu2520 chyby ?
Zdravím Ivan

Pesko
Příspěvky: 562
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Bydliště: vých.SK

#15 Příspěvek od Pesko »

Jeden a pol závitu ti obrazovku nenažhaví

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“