Philips VCR 471

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pinkey
Příspěvky: 242
Registrován: 20 črc 2007, 02:00

Philips VCR 471

#1 Příspěvek od pinkey »

Zdravim. Řeším problém s tímto videem, muchlá pásku za přítlačnou kladkou. Koupil jsem v AME novou kladku, ale stále to tahá pásku směrem dolu a muchlá ji. Hřídel je důkladně vyčištěná. Poradíte někdo?

Uživatelský avatar
Jancis1
Příspěvky: 470
Registrován: 05 srp 2005, 02:00

#2 Příspěvek od Jancis1 »

Ja som riešil podobný problém a pomohla výmena prítlačnej kladky. Doma mám jedno video na pokusy :D a zistil som že na to má vpliv aj nastavenie zvukovej hlavy ako pásku vedie. Ale zdá sa mi to menej pravdepodobné ak s tým niekto nehýbal.

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#3 Příspěvek od jano2 »

Žmuchlanie pasky robi aj slabe brzdenie,alebo silne tahanie pasky.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
Zipik
Příspěvky: 66
Registrován: 01 srp 2007, 02:00
Bydliště: Valachia

#4 Příspěvek od Zipik »

Přejeď prstem hřídel Capstan motoru (plocha, na kterou dosedá kladka) jestli není vybroušena hřídel. Už jsem byl několikrát nucen vyměnit setrvačník caps. motoru. Pokud je hřídel v pohodě tak musíš nastavit páskovou dráhu jak už psal - jano2.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od workhard »

Někdy taky pomůže tu kladku trochu nakřivit,aby změnila úhel tahu toho pásku. Nebo zmenšit tah přítlačné pružiny. Je to dost opruz,ale dá se to odstranit.

Uživatelský avatar
pinkey
Příspěvky: 242
Registrován: 20 črc 2007, 02:00

#6 Příspěvek od pinkey »

Demontoval jsem ten Cap. motor z mechaniky, na hřídeli jsem kromě vyleštění nic nepozoroval, tak to složim zpět a budu laborovat dle rad. Čekám, že to bude vopruz, nikdy mi nepomohla pouze výměna kladky, hned nastali nové komplikace s páskovou dráhou, a na tu jsem mimo. Uvidíme

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#7 Příspěvek od tibi »

co to znamena muchla pasku? namota ju alebo ti krci okraje pasky?inak obraz je stabilny,a co zvuk?

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#8 Příspěvek od SIDTIM »

Jojo, klasika Filipsů, jak to není turbo, pak kladka, a jinak všechno... :( To rovnání hřídele kladky, výměna capstan rotoru či oprava brzd, to je klasika... Kontrola rovnoběžnosti audio/sync hlavy je samozřejmostí. ALE: opakuji se po "tibi" : "jak Ti muchlá pásku???"

Uživatelský avatar
pinkey
Příspěvky: 242
Registrován: 20 črc 2007, 02:00

#9 Příspěvek od pinkey »

Za rolnou táhne pásku dolů,na tu natahovací osu nebo jak jí nazvat, dělá na pásce šíkmé jizvy. S novou rolnou po chvilce zmizí zvuk i synchronizace, přepíná LP,SP.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#10 Příspěvek od SIDTIM »

Zkontroluj tah pravé spojky..

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#11 Příspěvek od SIDTIM »

A koukni na ten plastový díl pod ramenem kladky, který čudlíkem zapadá do labyrintového kola.. Ten čudlík bývá ojetý.. Navíc, levá brzda může mít moc velký tah. Raději to nechej někomu, kdo dělá Filipsy, jsou poněkud odlišní od asijských standartů 8-) Musíš přesně vědět, kam sáhnout a kolik pohnout.

Uživatelský avatar
pinkey
Příspěvky: 242
Registrován: 20 črc 2007, 02:00

#12 Příspěvek od pinkey »

Díky za tip. Ten plast. díl je ok, zvedá a spouští kladku bez závad, ale všiml jsem si malýho tahu pravýho unašeče.

Uživatelský avatar
pinkey
Příspěvky: 242
Registrován: 20 črc 2007, 02:00

#13 Příspěvek od pinkey »

Mám venku tuhle spojku. Bývá často špatná? Jak má táhnout nedokážu posoudit
Přílohy
spojka.jpg
(37.48 KiB) Staženo 43 x

Uživatelský avatar
silio
Příspěvky: 322
Registrován: 15 led 2007, 01:00
Bydliště: Žilina

#14 Příspěvek od silio »

Ja som ju doteraz mával vadnú iba tak,že tie ozubenia voči sebe vypadávali,problém s ťahom spojky som nemal.Otáčaním do jednej strany ide ľahko a do druhej cítiť trenie.

Uživatelský avatar
pinkey
Příspěvky: 242
Registrován: 20 črc 2007, 02:00

#15 Příspěvek od pinkey »

Tak se přesně chová.Jednim směrem táhne víc. Dávám zpět a budu o víkendu laborovat dál

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “