PANASONIC NV-G40

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

PANASONIC NV-G40

#1 Příspěvek od GEEL »

Zdravim Vas.
Mam prosbu ohladom zdroja z tohto videa.Dal som do uploadu schemu pod nazvom panasonic nv-g40.Na obvode STRD1806 za usmernovacom nameram jednosmerne napatie 335V medzi pinom 3 a 4.Na primare medzi P1,P2 a F2,F1 nie je ziadne stried. napatie.Akurat P2 voci F1 335VDC.
Meram bez vystupu,samotny odpojeny zdroj,je sice nezatazeny,ale aj tak na sek by som mal namerat striedave nap.
Dik za radu.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

PANASONIC NV-G40

#2 Příspěvek od LOYZA »

Asi bych řekl "klasika", vadný kondíček 1 mikro na asi 400V na prim. straně zdroje. Pro jistotu bych dal tedy nové všechny, za ty roky si to zaslouží a předejdeš mnoha příštím tápání. Dej vědět, jestli to bylo ono.

Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

#3 Příspěvek od GEEL »

Kond. som premeral merakom BM 591 a dva som vymenil.To bolo prve co som meral na tom zdroji este predtym ako som dal dotaz.A nic.Dik za zajem.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

PANASONIC NV-G40

#4 Příspěvek od LOYZA »

V dotazu to nebylo napsané, že jsi dal nové, doporučuji opravdu NOVÉ kondíky a to jak jsem psal, preventivně, to nejsou vyhozené peníze, naopak. Je jasné že těch závad tam může a bývá víc. Předpokládám že i ten velký kondenzátor je OK, tedy na primární straně. Předpokládám že i všechny diody jsou v pořádku! Pak jsou další možnosti. Vadný tranzistor, mám dojem že v tomto zdroji je to IO STRD1806E. Je tam taky pokud se nepletu v sérii pár odporů s větší hodnotou R1002 a R1003 - 82k, DÁLE R1005 A R1006 jsou parealelně dva 56k, taky jeden častěji byl vadný. Je z nich odebírané napětí. Velmi vzácně je to trafo. Máš k tomu servisní zapojení? Já někde možná mám. Pak na sek. straně dvě zenerky taky občas jedna je vadná D1012 - na 20V a druhá na 13V D1013. Zapojení jsem našel, jak je patrné, pošli mi svoji mejlovou adresu a pošlu ti to. Těchto zdrojů jsem se naopravoval "moře" a dodnes je opravuji všechny úspěšně. Vypsal jsem nejčastější závady. Ještě je někdy na pl. spoji označení jen pokrácené R1 nebo R01, tak se nelekni. Opravě zdar ti přeji.

Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

#5 Příspěvek od GEEL »

Dik za pomoc.Moju adresu mas v sukromnych zpravach.
Tiez bol zly odpor R1013 2,2 ohm.To som zabudol napisat.Ci to nemoze pomoct viest k pricine?To STR som meral {vid hore},ale nechapem tomu.Pokial nie je striedave napatie na primare trafa na P1,P2 a F2,F1 tak vada je niekde okolo STR napatoveho reg..
Dik.

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

PANASONIC NV-G40

#6 Příspěvek od LOYZA »

Pokud byl přepálený odpor R1013, tak je to skoro jasné! Vada je v tom IO STRD. Tedy není to pokaždé, ale časté. Nejspíš přepětí v síti to udělá, jinak jsem tento STRD za ty roky co opravuji dával asi tak 4 kousky. Ještě bych pokud máš těch odporů více, pokusil po změření na IO jestli není ve zkratu, zapnout bez výměny IO. Doufám že na sekundární straně není někde zkrat! To jsi jistě změřil. No a v soukromé poště nemám od tebe nic, tedy nevím kam to poslat. Zdravím a přeji úspěch.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#7 Příspěvek od SIDTIM »

Ještě k těm kondíkům: Praxe mne donutila ubastlit si alespoň jednoduchý tester ESR kondů, ono měření kapacity běžným C-metrem nemusí nic prokázat, když nezměřím sériový odpor kondu. Ten je móc důležitý pro použití elytů v pulzních zdrojích.. Měl jsem běžně kondy (jak LOYZA píše) 1uF/400 V a měřák tuto kapacitu ukázal. Zdroj přesto nestartoval, ESR tester ukázal strašný odpor, kond šel do pr...., a nový na jeho místo. ESR tester na http://www.danyk.wz.cz/esr.html jsem trošku upravil a dnes jej používám denně, stejně jako jednoduché "pískle" s 4011. Jo, není nad vlastní "udělátka"...! Hezký den a opravě zdar!

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

PANASONIC NV-G40

#8 Příspěvek od LOYZA »

K tomu bych dodal, že i když se některé kondenzátory jeví ve všem jako dokonalé, tak i ty jsou některé vadné!!! Kde jaký měřák jsem koupil a postavil a ani jeden neodhalil vadný kondík. Konkrétně právě ve zdrojích Panasoniků. Proto doporučuji opravdu nové!!!!

Uživatelský avatar
GEEL
Příspěvky: 211
Registrován: 09 čer 2004, 02:00
Bydliště: Puchov-SR

#9 Příspěvek od GEEL »

LOYZA moj e-mail:lubomir.daniska@matador.sk.Zdroj som zapinal aj po vymene odpora a ten drzi.Na sek. skrat nie je ako zmeram ten STRD?Slo by to ako prechod tranz.?Chlapi dik za rady.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#10 Příspěvek od SIDTIM »

Souhlasím, žádný tesťák či měřák neodhalí vše.. Jako příklad uvedu, že výkonové tranzistory deklarované jako dobré, měly svod po průrazu a ten se po jejich zahřátí zvětšil, a už se konec choval, jak nemá. "Pískle" zkonstruované jako akustický megaohmetr svod odhalilo ihned a trandy letěly...

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “