Kontaktní termostat

Měřáky, automatizační technika, regulační technika

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

Kontaktní termostat

#1 Příspěvek od vrky »

Nějak nemůžu najít konaktní termostat. Ve stroji je hydraulický olej který má rozmezí teplot 25 - 35 stupňů. Ve schematu je zakreslen jako dva kontakty - spínací a rozpínací. Chlazení oleje je ve výměníku vodou. Při překročení teploty rozsvítí kontrolku a dá hlášku do PC. Při poklesu odepne čerpadlo, vypne tlak, rozsvítí kontrolku a dá hlášku do PC. Mechanický konaktní teploměr je nespolehlivý. Neznáte výrobce který něco takového dělá?

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#2 Příspěvek od jasin »

Nějak nerozumím otázce. Hledáš termostat, který má na výstupu kontakt, nebo musí být mechanický?
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#3 Příspěvek od vrky »

Originál tam je kapilárový. Snímač je u potrubí s hydraulikou. Budík má v sobě ručičku na zobrazení teploty a dva kontakty se kterýma jde hýbat kvůli nastavení teploty kdy mají sepnout. Snad jsem to napsal srozumitelně.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#4 Příspěvek od kevin_mitnick »

Mne osobne se osvedcil termostat od Elko-Ep typ TER-9. Je mozne pripojit jedno cidlo, nastavit dve spinaci teploty a kazda ma sve nezavisle rele (takze muzes vyuzit jak spinaci tak rozpinaci kotakt). Vice snad z datasheetu

http://www.elkoep.com/CZ/vyrobky/ter-9.htm

Uživatelský avatar
JJC
Příspěvky: 4
Registrován: 07 lis 2007, 01:00

#5 Příspěvek od JJC »

vrky píše:Originál tam je kapilárový. Snímač je u potrubí s hydraulikou. Budík má v sobě ručičku na zobrazení teploty a dva kontakty se kterýma jde hýbat kvůli nastavení teploty kdy mají sepnout. Snad jsem to napsal srozumitelně.
Firma ORBIT MERRET vyrába rôzne dig.prístroje so širokými možnosťami použitia.Na toto by sa hodil OM 352 UNI s termočlánkom na vstupe a s dvomi komparátormi na výstupe.Dajú sa nastaviť limity,hysterézia,oneskorenie zopnutia nezávisle pre každý výstup atď.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#6 Příspěvek od Cust »

nedavno jsem merak od orbitu nahrazoval vlastni konstrukci:
termoclanek, zesik s komp. studeneho konce, mV metr ocejchovany ve st. celsia
umi to regulovat teplotu zasobniku plynu 320st.celsia a indikovat vymrazeni na -198 st.celsi
funguje to zatim docela spolehlive
i kdyz ta tvoje teplota blizka teplote okoli si zaslouzi docela slusnejsi kompenzaci studeneho konce (dalsi termoclanek) a kvalitni pripojeni termoclanku primo na vyvody svaba (zesilovace)

Odpovědět

Zpět na „Měření, regulace a automatizace“