jak flashnout bios na notebooku Acer Aspire 7220?

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
master77777

jak flashnout bios na notebooku Acer Aspire 7220?

#1 Příspěvek od master77777 »

jak flashnout bios na notebooku Acer Aspire 7220?
Chtìl sem pøeinstalovat Visty dát za nì XP.A sekla se mi instalaèka.
Píše mi to Pøístup k souboru byl odepøen a furt se mi resetuje a nic s tím nejde.Co mám dìlat prosím?

Uživatelský avatar
mety
Příspěvky: 634
Registrován: 06 bře 2005, 01:00
Bydliště: Planeta Zem

#2 Příspěvek od mety »

A čo tak navštiviť forum kde sa zaoberaju počitačmi??? :wink:
Napr: www.pctuning.cz
Jetu sice rubrika výpočtova technika,ale toto forum je skôr o elektro bastleni.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#3 Příspěvek od Maskot »

Flash Biosu neni dobra metoda reseni problemu s instalaci OS.Tim muzes udelat jeste vic skody nez doposud.Pokud Ti nabehne instalace z CD ci DVD zrus vsechny partition,(prijdes tim i o skrytou kde mas instalacni soubory Vist),vytvor nove,zformatuj a nainstaluj.Z toho co jsi napsal se moc vybrat neda,pokud to nepujde napis podrobneji priznaky.

master77777

Už jsem to pøeinstaloval

#4 Příspěvek od master77777 »

Ale nefunguje mi tam ovladaè Nvidia.Mám Nvidia Geforce 7000M a ovladaè mi tam nejde stáhl jsem ho na http://www.nvidia.com/
Byla tam napsaná ta karta a nejde mi.Skuste mi sem dát odkaz na ovladaè pro Nvidia Geforce 7000M já ho skusím.
dìkuji

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#5 Příspěvek od Nagant »

No, pokud Acer má jen ovladače pro Vistu (http://support.acer-euro.com/drivers/no ... _7220.html ), tak asi ví proč. :?

Nevylučuju, že se Ti to podaří zprovoznit, ale budeš se s tím hrozně trápit.

Uživatelský avatar
Maskot
Příspěvky: 1772
Registrován: 19 lis 2004, 01:00
Bydliště: Wien

#6 Příspěvek od Maskot »

Nechci Te strasit,ale zrejme jedina cesta je vratit se k Vistam,tohle pod XP zatim nejde.Alespon jsem neslysel,ani necetl,ze by to nekdo rozchodil.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#7 Příspěvek od masar »

Před 14 dny jsem instaloval na stejný Acer extensa 5220 OS XP. Instalační CD však již musí obsahovat SP2 a musí v něm být obsaženy ovladače pro HDD SATA, bez kterého to nejede a který si musíš stáhnout z webu. Toto instalační CD jsem si vyrobil pomocí programu N-lite. Pak instalace proběhne bez problému. Ostatní ovladače k notebooku je pak možné nainstalovat standartním způsobem. :wink:

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 262
Registrován: 25 bře 2004, 01:00
Bydliště: Most

#8 Příspěvek od Jindra »

Pøed èasem jsme øešili stejný problém jeden zpùsob je viz.Masar nebo
opravdu flash biosu jen musíš dat správnou verzi podle typu. Jak si to tam schválnì není v biosu nabídka všech voleb spouštìní po fleshnuti se tam objevila a šly XP-ka normálnì instalovat bez servis paku2. Øekl bych zámìø používat visty ....

Jindra :wink:

Uživatelský avatar
MITA
Příspěvky: 48
Registrován: 08 úno 2006, 01:00

#9 Příspěvek od MITA »

Ovladač pro Aspire pro WinXP jsou TADY.Já jsem 7220 rozchodil v pohodě.Jenom se mě někdy sekne Touch Pad.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#10 Příspěvek od PCman »

Měl jsem podobný problém na NB ASUS byl s vistama i s licencí ale známá chtěla XP že ty visty neumí instaloval jsem to asi 5x ale vždycky modrá smrt že chybí to a to.Potom jsem si vzpoměl že jsem někde četl že intel dělá fošny do PC s ochranou a to takovou že deská pozná nelegální OS. Tak jsem to zkusil na tom ASUSu a dal jsem do něj mé origo XP home a světe div se instalace proběhla úplně v pohodě a bez problému jen všechny drivery jsem musel taha ze stránek výrobce.A právě jedíná možnost jak tohle obejít je přehrát bios ve které je možnost nastavení ACP (teď si nejsem jistý jestli to je opravdu ono) to jediné jsem tenkrát vygooglil ale už je problém zjistit která verze biosu co upravuje musí se to zkoušet.Nebo to vyřešit jako ta známá, koupila své XP za 2000 a na těch jede.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“