Jakou flexo šňůru na elektrický přímotop ?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lobcob
Příspěvky: 100
Registrován: 23 zář 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

Jakou flexo šňůru na elektrický přímotop ?

#1 Příspěvek od lobcob »

U elektrického staršího přímotopu 2000 W se stávající flexo šňůra hřeje ... vidlice především v zásuvce. Je na ní napsáno 220v / 10 A o délce 3 m. Chtěl bych tam dát flexo šňůru 3x2,5 o délce 5 m. V obchodě jsem sehnal akorát flexo šňůru 3 x 1,5 o délce 5 m. Dělá se flexo šňůra 3 x 2,5 o délce 5m? Na netu jsem asi hledal špatně, nenašel jsem. :(
příjemný den
PEPA

Uživatelský avatar
zbek
Příspěvky: 146
Registrován: 06 lis 2005, 01:00

#2 Příspěvek od zbek »

5m asi ne :( Tak 3m jako přívodní k svářečkam to jo 8O
zbek

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#3 Příspěvek od Crifodo »

kup si kabel 3x2.5 a vidlici 16A, nějakou kvalitní z bakelitu, ne z těch polských plastových sraček, flexošňůra třeba k pračce s 2200W se určitě vyrábí, ale problém je že nevidíš do kvality zalisování vodičů do kolíků. Jinak mnohem jistější je přímotop připojit napevno do svorkovnice. Na ten pružný kontakt zásuvka/vidlice se při 10A nedá tak úplně spolehnout ani u velmi kvalitního výrobku, natož u toho co v téhle době nekontrolovaně přijde na trh :(
Teď jsem si uvědomil že starší DDR přímotopy ač kovové jsou ve II. třídě a tedy dvouvodičové, i když andělé strážní při pohledu na vnitřní provedení musí sborově výt jak Lucie Bílá ve fortissimu :twisted:

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#4 Příspěvek od Radix »

Nejen starší přímotopy DDR. Máme zcela moderní přímotop renomované značky Haverland a má též dvouvodičovou flexošňůru.

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od vombat »

Když porovnáte konstrukci nových zásuvek se starými - staré měly mnohem větší opásání kolíků zástrčky a tím pádem i menší přechodový odpor a navíc byly z porcelánu - lepší tepelně vodivé vlastnosti než plast i odolnost vůči teplotě.

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Jindra2 »

Na 2000 W ti bohatě stačí průřez 1,5 mm2.
Jindra

Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#7 Příspěvek od nxn »

Jak se spočitá proudové zatížení o oteplení vodiče o 5-10°C ?U mědi (rezistivita 0,0178ohm)uplně mě to vypadlo a nemůžu si spomenout :oops:
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

Uživatelský avatar
Jindra2
Příspěvky: 758
Registrován: 09 srp 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Jindra2 »

Jednodušší je podívat se na stránky výrobce kabelů, tam je vše potřebné.
Jindra

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od badoch »

Já teda nevím, ale pokud je ten přímotop ještě s orginální vidlicí (pravý přímotopný panel nemá vidlici do zásuvky 230V) tak bych hledal chybu ve "vyžíhané" zásuvce.

http://www.elida.cz/cze/elida/scripts/d ... 0067000028

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#10 Příspěvek od jandu »

Súhlasím s Badochom. Ak sa tá šnúra "hřeje ... vidlice především v zásuvce", tak by som začal tam. Pokiaľ je zásuvkový a vydlicový kontakt v poriadku, tak za prúd rozkladá pravidelne po celej šnúre a nie v jednom bode.

Uživatelský avatar
lobcob
Příspěvky: 100
Registrován: 23 zář 2006, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od lobcob »

Ona se ta zástrčka vidlice hřála jak ve starém domě u rodičů tak i v novém domě v novém rozvodu, zásuvky jsou nové. Zkusím dle rad a uvidíme. Díky všem.
příjemný den
PEPA

Odpovědět

Zpět na „Poradna“