bluetooth

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Aqarel
Příspěvky: 241
Registrován: 04 úno 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

bluetooth

#1 Příspěvek od Aqarel »

zdravím, chtěl bych s robotem komunikovat bezdrátově s pc v řádu desítek metrů, zatím jako nejvhodnější se mi jeví bluetooth s rs232, abych mohl jednoduše ho připojit přes max232 k cpu. Mylsíte , že je na toto bluetooth vhodný? Jak se bluetooth ovládá ze strany pc, lze docílit toho, aby se choval jako seríový port pc pro snadné ovládání z pc? Kde je možné sehnat bluetooth s rs232?

Uživatelský avatar
kony2807
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od kony2807 »

Nemáš lepší použít hybridní moduly AM s frekvencí 433,92MHz - cenově budou určitě výhodnější a dosah i přes 100m ! - komunikace klasicky UART s rychlostí max 1200bps (někdy až 2400bps)
Naposledy upravil(a) kony2807 dne 05 lis 2007, 14:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kysmen
Příspěvky: 169
Registrován: 20 říj 2007, 02:00
Bydliště: HO

#3 Příspěvek od kysmen »

bluetooth se dá nastavit do režimu virtuálního COM portu, je to jedna z asi deseti funkcí tohoto "rádia"
doporučuji nepoužívat původní ovladače XP SP2, hodně aplikací si s ním nerozumí a chtějí jiný driver...

Uživatelský avatar
WLAB
Příspěvky: 867
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od WLAB »

Klasicke BT moduly radove desitky metru nedaji - daji tak do 10m. Ale delaji se i BT moduly s dosahem 100m i vice. BT moduly maji vetsinou UART interface, nekdy SPI. Zpravidla v 3V logice. Programuji se pres AT prikazy. Nejprve je potreba "postavit linku" (kdo, s kym, sluzba (v tomhle pripade SPP)) a pak az posilat data. Moduly dela treba ConnectBlue, Free2Move nebo jini. Cena od 40E +-bus. Jdou sehnat samotne chipy treba BGB101 nebo tak nejak, ale vetsinou v BGAcku a je je potreba obestavet dalsimi soucastkami a antenou. Jsou vsak znacne levnejsi.

Uživatelský avatar
stanimir
Příspěvky: 294
Registrován: 08 led 2005, 01:00
Bydliště: u Č.B.

#5 Příspěvek od stanimir »

Zkus se podívat do A Radia 10/2007 na str. 10-12 je dálkové ovládaní s Bluetooth

Uživatelský avatar
Aqarel
Příspěvky: 241
Registrován: 04 úno 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od Aqarel »

to stanimir: mohl bys mi prosimtě ten článek naskenovat a poslat mi to email( xp2874//zavinac//seznam.cz) nebo upnout někde na net? dík

Uživatelský avatar
durmitor
Příspěvky: 199
Registrován: 02 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od durmitor »

Zdrvím firma specialz prodává moduly od connectBlue zhruba za 1000 korun, je to docela dobrá volba. Nemusíš nic AT přžíkazama nastavoval jen si pres speciální SW v PC nastavíš co s tím chceš dělat a je to.
Podpis na houby

Uživatelský avatar
Ragnol
Příspěvky: 232
Registrován: 09 lis 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Ragnol »

durmitor píše:Zdrvím firma specialz prodává moduly od connectBlue zhruba za 1000 korun, je to docela dobrá volba. Nemusíš nic AT přžíkazama nastavoval jen si pres speciální SW v PC nastavíš co s tím chceš dělat a je to.
mohl by jsi sem dát prsím tě link ? nějak se mi to na netu nepovedlo najít

Uživatelský avatar
WLAB
Příspěvky: 867
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#9 Příspěvek od WLAB »

Zda se, ze ConnectBlue zlevnil, jeste pred casem jsem mel jejich CB311 za cenu pres 40E (asi od Microdisu). Ted to tedy vychazi kolem 30 E. Moduly od F2M stoji take v rozmezi 25-30 E.

Jinak ta firma na kterou odkazuje durmitor je zrejme "spezial electronic" http://www.spezial.cz/....

Ano moduly od CB lze nakonfigurovat programem z PC, ovsem je to operace navic.

A pozor ne vsechny moduly umi vse.... ale pokud jde jen o SPP, tak asi neni problem nikde.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“