Frekvenèní mìniè

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kunc
Příspěvky: 5
Registrován: 17 dub 2004, 02:00

Frekvenèní mìniè

#1 Příspěvek od kunc »

Nemáte nìkdo schéma frekvenèního mìnièe?

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#2 Příspěvek od SMITH »

Myslis na ovladanie asynchronneho motora ?
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
Mlha
Příspěvky: 29
Registrován: 31 bře 2005, 02:00
Bydliště: Mor. Písek

#3 Příspěvek od Mlha »

Jaký výrobce a typ frekvenčního měniče ? (popřípadě výkon a napájení)
vnítřní schemata malo kdy jsou k sehnání ale připojení a programovací tabulky se dají sehnat.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#4 Příspěvek od SMITH »

Inak schema frekvenèného menièa /striedaèa/ bola v modrom amare tušim , že 2004
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
standa
Příspěvky: 38
Registrován: 12 čer 2003, 02:00
Bydliště: Tøebíè

#5 Příspěvek od standa »

Schéma frekvenèního mìnièe pro zmìnu otáèek asynchronního motoru?Co jsem se zatím setkal,tak jedinì slovenský MINIREG mìl v manuálu kompletní schéma zapojení.Jinak se dodává pouze manuál k programování a blokové schéma.Jestli si chcete doma stavìt frekvenèní mìniè,tak klobouk dolù.Nìjaké stavebnice jsem vidìl na www.flajzar.cz

Uživatelský avatar
kunc
Příspěvky: 5
Registrován: 17 dub 2004, 02:00

#6 Příspěvek od kunc »

Chtìl bych si zkusit postavit frekvenèní mìniè.Na malí vykontak maximalnì 200W.Ale nemužu nikde sehnat schéma.Nemuže mi nìkdo poradit?

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#7 Příspěvek od Kocur »

To chceš na 1f motor nebo 3f?Na jedno fázový byla popsána konstrukce v AR a bylo možno si objednat i stavebnici asi za 1200Kč.Je to asi do výkonu 300W,ale byly tam dvě vyrianty.Já osobně jsem stavěl tu silnější,fungovalo to na poprvé,což u AR je docela málo kdy,ale ten frekvenční rozsah není zrovna velkej a čím menší frekvence,tím musí padat i napětí a potom ten výkon je nic moc ,ale na ventilátor,nebo malou vrtačku to stačí,jinak 3f měnič mám originál a samozřejmě jsem do něj nakoukl a nevím nevím jestli bych se do toho pouštěl,asi by bylo lepší si dat inzerát a koupit ten 3f originál,má to tolik funkcí,že je ani nevyužiješ.Já ho koupil asi před 4roky za 5000Kč a je do 1,5KW a už si bez něj nedovedu představit něco dělat,protože mám v garáži jen 1f a díky měniči mám 3f.Tahám na to i kompresor,když mu navalím 85Hz,to máš slyšet jak přede.

Uživatelský avatar
kunc
Příspěvky: 5
Registrován: 17 dub 2004, 02:00

#8 Příspěvek od kunc »

Na 1f motor,mohl by jsi mi prosim te poslat schema?Ja jeste nevim jestli primo budu ten mnenic na to pouzivat tak nechci zbytecne kupovat stavebnici za 1200Kc...

Uživatelský avatar
Kocur
Příspěvky: 343
Registrován: 27 bře 2005, 01:00
Bydliště: Loštice

#9 Příspěvek od Kocur »

Poslal jsem ti na E-mail celé AR ve kterém to je,chvíli to potrvá než to stáhneš,má to kolem 6Mb.Dej vědět jestli jsi to dostal OK! :D

Uživatelský avatar
kunc
Příspěvky: 5
Registrován: 17 dub 2004, 02:00

#10 Příspěvek od kunc »

Dík moc,pøišlo mi to.Ale ja bych potøeboval øídit ventilátor podle teploty plynule.Nikde nic nemužu najít,kdo mi pomùže?Pøedem dik...Tomáš

Uživatelský avatar
radiootrokovice
Příspěvky: 38
Registrován: 26 kvě 2004, 02:00

Frekvenèní mìniè

#11 Příspěvek od radiootrokovice »

V tvém pøípadì je možnost nìjak analogovì svázat napøíklad ten mìniè s AMARA, nebo využít jen jeho výkonovou èást, a tu ovládat pomocí MCU (napø 89c2051). A k MCU už pøipojit nìjaký ten teplomìr. V takovém pøípadì je možno nastavit i charakteristiku regulace.

Uživatelský avatar
kunc
Příspěvky: 5
Registrován: 17 dub 2004, 02:00

#12 Příspěvek od kunc »

Prosím tì nemohl bys mi poslat ještì to AR s tím frek. mìnièem.Ja ho asi vymazal,pøedem dik Tomáš

Uživatelský avatar
Sejny
Příspěvky: 239
Registrován: 29 zář 2005, 02:00

#13 Příspěvek od Sejny »

třeba měniče Control techniqes se dají ovládat plynule v předdefinovaném rozsahu změnou napětí na analogovém vstupu...taky je tam možnost proudové smyčky 4-20mA ale určitě to umí i jiné měniče...zrovna tyhle jsou asi dost drahé...otec je v jedné firmě montuje/já doma programuju/ a sou velmi spolehlivé...dělají se snad od stovek wattů až do 50kW myslim...to kdybys chtěl stavět šalinu :lol:

Uživatelský avatar
jiri52
Příspěvky: 3
Registrován: 25 pro 2007, 01:00

#14 Příspěvek od jiri52 »

Nemáte někdo to amatérské rádio s frekvenčním měničem ?

Uživatelský avatar
Woofe
Příspěvky: 120
Registrován: 31 bře 2005, 02:00
Bydliště: Czech Republic

#15 Příspěvek od Woofe »

Dejte sem číslo a rok toho AR s měničem. Mě by to taky zajímalo ale nechce se mi hledat. Díky.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“