Technics SA-GX350 nejde audio ale zapne se pomozte prosím

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
mischugee89

Technics SA-GX350 nejde audio ale zapne se pomozte prosím

#1 Příspěvek od mischugee89 »

Potøeboval bych poradit kde mám hledat nebo popø.èím to mùže být. Mám reciever Technics sa-gx350 a koupil jsem ho jako rozbitý od kamaráda.Byly odpáleny diody a kondenzátory u zdroje to jsem opravil a zesilovaè fungoval,ale jen polovina repro pøi zapnutí druhé poloviny hrál jen potichu jakmile jsem zesílil tak sepla ochrana a vypl se.Takhle to fungovalo nìkolik mìsícù a najednou pøi každém zapínání zaèínal hrát jak kdyby se zahøíval elektronkový zesilovaè,ale po chvíli hrál normálnì.když jsem asi týden neposlouchal tak jsem ho pak zapl a už nevydal ani zvùèek.Po zapnutí se zaène pálit jeden rezistor ale zapne se.nevím co by s tím mohlo být zesilovací èipy vypadají v poøádku mìl jsem sundané kryty a nic spáleného tam neni.pøedem dìkuji za odpovìdi moc mi to pomùže hrál krásnì a je to škoda.vyhazovat se mi nechce. :(

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Máš v počítadle trojana, nebos to sem dal schválně třikrát?

mischugee89

Technics SA-GX350

#3 Příspěvek od mischugee89 »

bìžel mi pomalu net a zobrazovalo se mi stránku nelze zobrazit :lol: pak se kuknu a ono to tam je tøikrát.a smazat to nešlo protože nejsem registrován :) :cry:

Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od thunderstrike »

Řekl bych že odešel koncák..BTW: je tam hybridní IO nebo tranzistory?

mischugee89

Technics

#5 Příspěvek od mischugee89 »

Najsem na elektroniku expert..tak omluvte dyžtak chyby:D tranzistory tam nejsou je tam asi to hybrydní..takovej velkej celek.mìl jsem sundaný kryt a tam nic jako spálený nevypadá..

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#6 Příspěvek od Sendyx »

Dej to opravit někomu, kdo tomu rozumí. Hybridek bude asi kaput, nebo pojistné odpory.

mischugee89

Technics

#7 Příspěvek od mischugee89 »

noo to bych rád.. ale nemam nikoho známího.. a sevis bude hodnì drahej.ten technics už je stejnì neodbornì opravovanej a co tam udìlal ten kámošovej výtvor tak to bych se stydìl i nìkam dát:D jen to chci zkusit. jinak si zkusim sehnat kompletní ale nìjak rozbitý stejný zesilovaè

Uživatelský avatar
gulo
Příspěvky: 118
Registrován: 02 srp 2007, 02:00
Bydliště: liptovsky mikulas SK

#8 Příspěvek od gulo »

skus pre zaciatok vystopovat kam vedie ten horiaci rezistor
"ohen cestu ukaze :D ! "
čo zhorí nezhnije aspoň oheň cestu ukáže

Uživatelský avatar
Jurik
Příspěvky: 315
Registrován: 12 pro 2007, 01:00
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

No uvidis...

#9 Příspěvek od Jurik »

Cauky....Jsem tady novy a ze servisu zkuseny takze doufam ze spostu veci vam ulehcim....Takze za 1. musis vedet jestli je to na konci delane s IO nebo tranzistory v proti fazi.Pokud si napsal ze tam byl vadny zdroj tak pozor protoze se ti na zlomek vteriny dostane na vsechny obvody stridavina a to ti snese jen malo co.Takze se sam rozkmita a na prechodu se ti porusi,coz na chvilku ti jeste hrat bude a pri vetsim vykonu....hadej co....a pokud ti z niceho zacne topit odpor tak to svedci o zvysenem proudu...No a pokud ty tranzistory jsou vadne tak je to jasny dukaz....a taky jeste jedna vec...Pokud jsi zmenil neco ve zdroji a jsou tam na konci tranzistory tak se ti meni klidovy proud temi tranzistory a to se vic zahriva a ma dos velke zkresleni pri pruchodu nulou....A pokud je tam jen IO tak ho vymen....Pokud si nebudes vedet rady kde ho sehnat tak se mi ozvy...Pa pa Juřík

Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od thunderstrike »

Když se podíváš o tři příspěvky výš tak tam psal že tam tranzistorynejsou ale je tam Hybrid...

Uživatelský avatar
Jurik
Příspěvky: 315
Registrován: 12 pro 2007, 01:00
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od Jurik »

No tak sorry....To jsou jen ty zkusenosti a nazor jinych me fakt nezajima

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“