stabilizovany zdroj

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vinca
Příspěvky: 181
Registrován: 20 lis 2007, 01:00

stabilizovany zdroj

#1 Příspěvek od vinca »

nazdar inzenyri, tak mikropajku mam vyresenou, ten spinac taktez. Poustim se do stabilizovaneho zdroje O-30V, 2 A. Objednam si tistak a soucastky prez www.ezk.cz ale mam dotaz. chci si k tomu zdroji dat i panelovy voltmetr,aby me to krasne ukazovalo a nemusel jsem porad merit, abych tam mep napr. 25V, jenze nevim, ke ktere casti toho zdroje ma byt pripojen a est-li tam nema byt aj prevodnik. poradi te? trafo je ze st.230/31V a ze zdroje jde regulovanych 0-30V. panelovy voltmetr ma rozsah napajeni 9-24 ss nebo st. jsem treba myslel, ze k tem 31V ale to je blbost, tam bude porad napeti st 31V, tak to pripada asi nekde na tistaku toho zdroje ze?

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od stepa »

Jestli myslis ty panelovy meraky za kilo z GESu, nebo GME v zeleno/bily krabici, tak ty jsou na 9-12V ss. Takze to musis napajet pres stabilizator, nebo tam dat nejake externi trafko 1VA/8V a to stabilizovat. Samozrejme ze ty merici fousy zapojis PARALELNE NA VYSTUP, kde budes odebirat to regulovatelny napeti...jinde by ti byl merak k nicemu.

Uživatelský avatar
vinca
Příspěvky: 181
Registrován: 20 lis 2007, 01:00

#3 Příspěvek od vinca »

nee,to je z EZK ten panelovej voltmetr typ - PMV 7197. oni ho doporucuji k tomu zdroji SRJ2A30SX, akorad nechapu, ze voltmetr ma vstupni 9 - 24 SS nebo St a zdroj ma vystup regulovatelnych 0-30v ,takze ho nemuzu napichnut paralerne na vystup zdroje ne?

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od forbidden »

Jenze to co uvadis je napajeci napeti toho voltmetru :D To musis privest oddelene. Zakladni merici rozsah je 199,9 mV, takze tam budes muset dat jeste i delic.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od stepa »

:lol: jo taaak, je to jak pise forbidden. Ty jsi to smotal dohromady. 9 - 24 SS nebo St je napajeci napeti. Vzdyt to tam mas vsechno napsany jako na taliri. Jednoduseji to napsat nejde.
http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/pmv7157_pmv7197.htm
A jestli tohle nechapes, tak si nejdriv neco nastuduj, nez budes ten zdroj stavet, precijenom delas se sitovym napetim.

BTW ten voltmetr je drahej jako blazen! Normalni modul s LED sedmisegmenty stoji 199,- a LCD 99,-. Byt tebou bych zauvazoval trochu ekonomicky :wink: .
Naposledy upravil(a) stepa dne 26 lis 2007, 23:45, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vinca
Příspěvky: 181
Registrován: 20 lis 2007, 01:00

#6 Příspěvek od vinca »

jo,delic,a jaj ten taky najdu EZK, ale prd, ten delic napeti se nejak pocita a jsou to dva odpory ne? rekl bych ze se vychazi z tech regulovanych 0 - 30 V ze? :roll: mno a jak dal, to nevim, mozna si vzpominam, ze jeden odpor si stanovime na pevno a druhy nak dopocitame asi :roll:

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od stepa »

to vinca: z tvych otazek mi pripada ze si beres moc velke sousto, ale mozna se mylim :)

Uživatelský avatar
vinca
Příspěvky: 181
Registrován: 20 lis 2007, 01:00

#8 Příspěvek od vinca »

tak ekonomicky, kdyz si to objednam zasej u druhyho prodejce, tak bude postovny drazsi, nez ten LCD za tech 90 kc a vyjde to sul nul. Jinak se podivej znovu na ten voltmetr a dej blizsi informace, tak uvidis, ze je vstupni 9 - 24 stejnosmerneho nebo stridaveho :wink: a ja si ze skoly pamatuji,ze k tomu voltmetru se neco dodelavalo ( ten delic) a proto pisu, kde ten volt metr mam zapojit spise jak. :wink:

Uživatelský avatar
vinca
Příspěvky: 181
Registrován: 20 lis 2007, 01:00

#9 Příspěvek od vinca »

se mylis, me bavilo slaboproud, ale jsem to pozapominal, protoze jsem tri roky nic nedelal a povesil to na hrebik. jinak jsem si delal zdroj do zesaku a esce k tomu navrhoval tistak, tak neco vim :wink:

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od stepa »

vinca píše:tJinak se podivej znovu na ten voltmetr a dej blizsi informace, tak uvidis, ze je vstupni 9 - 24 stejnosmerneho nebo stridaveho :wink: a ja si ze skoly pamatuji,ze k tomu voltmetru se neco dodelavalo ( ten delic) a proto pisu, kde ten volt metr mam zapojit spise jak. :wink:
OMG, dyt to tam mas napsany!
Rozsah napájecího napětí UZ: 9 až 24V (ss, st)
NAPAJECI NENI VSTUPNI!!!

Uživatelský avatar
vinca
Příspěvky: 181
Registrován: 20 lis 2007, 01:00

#11 Příspěvek od vinca »

ku*va drat. to musim osefovat, bo jsem slepej :x

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od forbidden »

Na spocitani delice ti staci matika pro zakladni skolu. Merici rozzsah potrebujes 199,9 V abys nemusel prepinat pri prekroceni 19,99 V na vyssi. To znamena, ze celkovy napeti na delici musi rozdelit na dva odpory tak aby na prvnim bylo 198 V a na druhym 2 V. Ve stejnym pomeru jako jsou ty dve napeti museji byt i ty odpory. Jeste se hodi rict, ze celkovej odpor delice napeti pro tvuj ucel by nemel byt pod 1 MOhm.
Tak a ted pocitej.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od stepa »

vinca píše:ku*va drat. to musim osefovat, bo jsem slepej :x
Snad ti nemam delat printscreen obrazovky?

Porad nevim o co ti jde :?: Delic delas akorat na napeti, ktery budes merit, protoze rozsah voltmetru je 199mV. Jinak ti o tom pise uz forbidden.

Uživatelský avatar
vinca
Příspěvky: 181
Registrován: 20 lis 2007, 01:00

#14 Příspěvek od vinca »

ok, to si spocitam,

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od stepa »

vinco, nech to na rano. Asi toho mas plny zuby a mozek pomalejc mysli (ted to myslim vazne, zadnej joke), mne to obcas taky pomuze. Rano si to precti znova a snad na tom budes lip nez ted.

BTW vsechno budes mit napsany u tech modulu..nastaveni a tak. Bez papiru, aniz bys znal problem a nikdy to nevidel se chape tezko.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“