Schéma můstku

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

Schéma můstku

#1 Příspěvek od Sandal »

Kdysi jsem viděl takový můstek k dálkovemu ovládání servomotoru.
Princip byl takový:Servomotor s převodovkou a na výstupní hřídeli mechanicky spojený drátový potenciometr.Na vzdáleném místě opět potenciometr.Jestliže se pootočilo potenciometrem na vzdáleném místě rozběhl se servomotor a běžel dokud se nevyrovnalo napětí na můstku.
Chtěl bych použít toto zapojení na dálkové ovládání klapky u kotle.Automatiku tam nechci.Mám servo CLIMACT původně na ovládání ventilace v bramborárně.
Máte prosímvás někdo schéma takoveho zařízení?Nemyslim zrovna toho Climactu ale i jakýkoliv jiný.Díky

Uživatelský avatar
kony2807
Příspěvky: 305
Registrován: 29 črc 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#2 Příspěvek od kony2807 »

je to zapojeno zako rozdílový zesilovač s OZ. :idea: Někde sem to viděl, skusím najít zapojení :idea: Ale to bylo pro obyčejné DC motory , takhle by si musel vyhodnocovat ůroveŇ napětí a podle toho na čítači čita vpřed , vzad, držel pozici + elektronika buzení cívek motoru

Uživatelský avatar
brukker
Příspěvky: 38
Registrován: 08 úno 2006, 01:00
Bydliště: Záhorská Ves

Schema môstku

#3 Příspěvek od brukker »

Ak náš Climakt, a nie je vykuchaný tak tento ma zabudovaný spriahnutý poťak, s pôvodným určením dialkovo sledovať uhol potočenia. Ja to mám využité na proporcionálne otvátanie vetrania skleníka. Ale bez akej-takej autonatiky to nepôjde. Climakt má asynchronný motor obojsmerný a je ho potrebné avládať dvomi striedavými spínačmi. Ja som použil dve relátka a jednoduchú elektroniku.

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#4 Příspěvek od Sandal »

Ten klimact neni vykuchanej a je úplně novej.Mám k tomu ještě asi 60ti kilovou bednu.Ta je napraná plošňákama.To mělo bejt ovládání asi třech nebo čtyřech motorů.Akorát ty motory jsou staršího typu a bedna je tak o10-15 let mladší.Nevim jestli by to makalo.Je tam hafo svorkovnic a nemám k tomu schéma.Asi by bylo lepší se na bednu vyprdnout a udělat svoje ovládání.

Uživatelský avatar
zdenekcervinka
Příspěvky: 5
Registrován: 04 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od zdenekcervinka »

Jestli tomu rozumím dobře, chcete jednoduše nejlépe po dvou drátech nastavovat polohu serva vzdáleného několik cca 10 metrů. Pokud ano existuje servo cca za 2000 kč které má napěťový vstup a nastaví se podle něho. jestli je to ono tak mi napište a já zkusím někde vyštrachat kontakt na prodejce. Zdeněk

Odpovědět

Zpět na „Poradna“