H5400 a redukcia RS232-USB

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo25
Příspěvky: 4
Registrován: 04 úno 2007, 01:00
Bydliště: Slovakia
Kontaktovat uživatele:

H5400 a redukcia RS232-USB

#1 Příspěvek od robo25 »

Zdravim,bude fungovat H5400 s redukciou rs232-usb?Na novom pc nemam konektor na pripojenie rs232 takze to chcem riesit redukciou.Dik.
Toto je ta redukcia:

Kód: Vybrat vše

http://www.kabelmanie.sk/Redukcia-U SB-na-COM----USB-na-RS232-_g99.html

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#2 Příspěvek od stevo59 »

Chcelo by to vyskúšať, ak sa dá dohodni sa s predajcom na tom. Moje skúsenosti s prevodníkmi USB - COM sú všelijaké. Pred asi 3 - mi rokmi som potreboval prepojiť notebook s riad. poč. OMRON cez COM, ktorý na tom notebooku nebol. Skúsil som niečo podobné (nie presne to čo ty) a nebolo to spoľahlivé. V predajni na bežné veci to fungovalo, s OMRONom nie. Pritom normálny COM nerobil problémy. Nakoniec sa to riešilo kúpou notbooku so vstavaným portom COM. Ale nemienim ťa odrádzať, vyskúšaj - uvidíš.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

Re: H5400 a redukcia RS232-USB

#3 Příspěvek od galjo »

robo25 píše:Zdravim,bude fungovat H5400 s redukciou rs232-usb?Na novom pc nemam konektor na pripojenie rs232 takze to chcem riesit redukciou.Dik.
Toto je ta redukcia:

Kód: Vybrat vše

http://www.kabelmanie.sk/Redukcia-U SB-na-COM----USB-na-RS232-_g99.html
Spolahlivost redukcií je otázna. Fungovalo to ako chcelo . Skončilo to predsa len kúpou nového notebooku.

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#4 Příspěvek od xmurgi »

To vyskusanie bude najlepsie riesenie, lebo vela zavisi ako su napisane ovladace na pripajane zariadenie. Pokial obchadzaju Windows a pristupuju priamo na hardware tak na funkcnost mozes asi zabudnut, ale ak bude ovladac korektny pre win tak by si to mohlo rozumiet, lebo ta redukcia vytvori nieco ako virtualny port vo Win.

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#5 Příspěvek od xmurgi »

To vyskusanie bude najlepsie riesenie, lebo vela zavisi ako su napisane ovladace na pripajane zariadenie. Pokial obchadzaju Windows a pristupuju priamo na hardware tak na funkcnost mozes asi zabudnut, ale ak bude ovladac korektny pre win tak by si to mohlo rozumiet, lebo ta redukcia vytvori nieco ako virtualny port vo Win.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“