Záloha oběhového čerpadla

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lepo
Příspěvky: 243
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

Záloha oběhového čerpadla

#1 Příspěvek od Lepo »

Prosím napište své nápady jak zálohovat stav kdy vypadne síťové napětí a picola se zastaví. mám nový litinový kotel a nechci přetopit. Uvažoval jsem o autobaterii kterou budu udržovat a měničí z 12V na 230V a přepínacím relé. Co si o tom myslíte. Děkuji za každý nápad

Uživatelský avatar
Hop377
Příspěvky: 439
Registrován: 19 čer 2004, 02:00

#2 Příspěvek od Hop377 »

Kup si UPS so sinusovym vystupom a mas to vyriesene.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#3 Příspěvek od jandu »

A kotol máš na aké palivo? Ak na plyn, tak potrebuješ napájanie aj pre elektromagnetický ventil , lebo inak to netopí. A akú potrebu prúdu tam máš? Myslým, že tu bude iba pár desiatok watov. Na to UPS-ku nepotrebuješ a stačí ti menší menič.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nejhorší je v tomhle případě kotel na uhlí či dřevo. Plyn ti bez elektriky vypne, ale uhlí či dřevo samo nezhasne a za chvilku je z toho lokomotiva :lol:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Lepo
Příspěvky: 243
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

#5 Příspěvek od Lepo »

Hop377 píše:Kup si UPS so sinusovym vystupom a mas to vyriesene.
Prosím a jak konkrétně by jsi to řešil. Kotel Uhlí+Dřevo

Uživatelský avatar
Lepo
Příspěvky: 243
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

#6 Příspěvek od Lepo »

jandu píše:A kotol máš na aké palivo? Ak na plyn, tak potrebuješ napájanie aj pre elektromagnetický ventil , lebo inak to netopí. A akú potrebu prúdu tam máš? Myslým, že tu bude iba pár desiatok watov. Na to UPS-ku nepotrebuješ a stačí ti menší menič.
Dřevo a uhlí

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jezevec »

To čerpadlo má tuším něco kolem 40W, doporučuji ti přidat ochlazovací smyčku, je to spolehlivější.

Uživatelský avatar
Lepo
Příspěvky: 243
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

#8 Příspěvek od Lepo »

jezevec píše:To čerpadlo má tuším něco kolem 40W, doporučuji ti přidat ochlazovací smyčku, je to spolehlivější.
Prosim a poradis ponekud podrobneji,,,,

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#9 Příspěvek od ACDC »

Nedávno jsem řešil ten samý problém,podívej se na http://sel.wz.cz./download.php#zdroje , " Měnič napětí 12V / 230V pro teplovodní čerpadlo s termostatem."

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jezevec »

Lepo píše:
jezevec píše:To čerpadlo má tuším něco kolem 40W, doporučuji ti přidat ochlazovací smyčku, je to spolehlivější.
Prosim a poradis ponekud podrobneji,,,,
Ochlazovací smyčka- termostatický ventil otvírá přívod vody z vodovodu do kotle při cca 95°C a ochlazuje kotel, přepad horké vody jde do kanálu, je to standardní a myslím že povinná výbava zplynovacího kotle. Nejlépe se poradit s topenářem, ten ti poradí podle konkrétních podmínek.

Uživatelský avatar
rudoex
Příspěvky: 176
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#11 Příspěvek od rudoex »

jednoduche riesenie je termostat.Termostat zapojis na obehove cerpadlo aby spinalo pri 40°C a aj vypinalo pri 40°C preto lebo pri 40°Cvznika orosovanie kotla a je to jedno ci je to plynovy alebo na pevne palivo pretopeniu nezabranis pokial nebudes regulovat privod vzduchu do pece ale zabranis poskodeniu peca a sondu na termostat je najlepsie namontovat /umiestnit/ na vytlak teplej vody na kotly.Ja to mam urobene od roku 1974 na pevne palivo a od roku1998na plyn myslim to obehove cerpadlo a zatial bez najmensich problemo s pretapanim

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od jezevec »

rudoex píše:jednoduche riesenie je termostat.Termostat zapojis na obehove cerpadlo aby spinalo pri 40°C a aj vypinalo pri 40°C preto lebo pri 40°Cvznika orosovanie kotla a je to jedno ci je to plynovy alebo na pevne palivo pretopeniu nezabranis pokial nebudes regulovat privod vzduchu do pece ale zabranis poskodeniu peca a sondu na termostat je najlepsie namontovat /umiestnit/ na vytlak teplej vody na kotly.Ja to mam urobene od roku 1974 na pevne palivo a od roku1998na plyn myslim to obehove cerpadlo a zatial bez najmensich problemo s pretapanim
Tys asi nečetl otázku, jemu jde o ochranu před přetopením kotle při výpadku elektřiny.

Uživatelský avatar
Lepo
Příspěvky: 243
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

#13 Příspěvek od Lepo »

ACDC píše:Nedávno jsem řešil ten samý problém,podívej se na http://sel.wz.cz./download.php#zdroje , " Měnič napětí 12V / 230V pro teplovodní čerpadlo s termostatem."
Ano to se mi moc zamlouva. Diky

Uživatelský avatar
Lepo
Příspěvky: 243
Registrován: 01 dub 2006, 02:00

#14 Příspěvek od Lepo »

jezevec píše:
Lepo píše:
jezevec píše:To čerpadlo má tuším něco kolem 40W, doporučuji ti přidat ochlazovací smyčku, je to spolehlivější.
Prosim a poradis ponekud podrobneji,,,,
Ochlazovací smyčka- termostatický ventil otvírá přívod vody z vodovodu do kotle při cca 95°C a ochlazuje kotel, přepad horké vody jde do kanálu, je to standardní a myslím že povinná výbava zplynovacího kotle. Nejlépe se poradit s topenářem, ten ti poradí podle konkrétních podmínek.
Moc diky i to budu zkouset

Uživatelský avatar
pajap
Příspěvky: 226
Registrován: 16 bře 2007, 01:00
Bydliště: Kousek od Plzně

#15 Příspěvek od pajap »

Zkus toto:
www.mulac.cz/menic.php?typ=EM%20150C
www.mulac.cz/menic.php?typ=EM%20300C
Já osobně mám ten typ na 300W.
Funguje to bezvadně, mám k němu připojenou zánovní autobaterii 12V55Ah a vydrží to běhat na čerpadlo i několik hodin, takže doma je teplo a nemusím mít obavy z nějakých problémů...
Zdraví Pája...

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“