Centrál- seat toledo

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
elektron
Příspěvky: 29
Registrován: 27 lis 2004, 01:00
Bydliště: Vrchlabí

Centrál- seat toledo

#1 Příspěvek od elektron »

Zdravím všechny, prosím o radu, dálkové ovládání centálu u seata toledo 1.6 r.v.2000 funguje jen na malou vzdálenost, těsně u okna auta a někdy až za pár sekund. Vyměnil jsem baterii v klíčence a žádná změna. Je možný že by byl rozladěn vf obvod? U jiného auta stejného typu dosah cca 5M. Ještě prosím nemáte někdo schéma elektroinstalace? Nebo odkaz na netu? Díky Jarda.

Uživatelský avatar
mihal
Příspěvky: 1812
Registrován: 06 dub 2005, 02:00
Bydliště: Zilina

#2 Příspěvek od mihal »

Ak sa DO napr.po páde rozladilo, tak to spravíš kap.trimrom na dps, ak tam je, alebo skontroluj SAW. Skontroluj ešte typ baterie a odber pri vysielani - v špičke okolo 10mA.

Uživatelský avatar
elektron
Příspěvky: 29
Registrován: 27 lis 2004, 01:00
Bydliště: Vrchlabí

#3 Příspěvek od elektron »

Tak odběr je kolem 7mA. V klíčence kapacitní trimr není. Pokusím se najít v autě příjmač (údajně je pod přístrojema) a podívám se jestli není trimr tam. Baterie je Panasonic CR2032. Do felicie jsem montoval alarm kterej měl anténku z drátu cca 17cm. Zjistím jestli v seatu není něco podobného, třeba je jenom anténa nějak zkroucená (i když samo od sebe by se to nestalo). Jěště prosím co je to SAW? Díky.

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#4 Příspěvek od denis15 »

SAW - VF oscilátor s resonátorem u těch dálek na auta na kmitočtu 433.92 MHz. Musíš najít ten přijímač a v něm budou i nějaké cívečky na naladění vstupu nebo kondík-už jsem si s tím párkrát hrál u jiných aut.

Montoval jsem před 14 dny dálku do auta a nepamatuju si, že by vůbec měla nějakou externí anténu-bylo to tuším od Jablotronu-možná to byl jeden z těch drátů na tom konektoru. Dával jsem to pod tapecírunk střechy a funguje to do 6m od auta-cena +-1000kč.

Uživatelský avatar
elektron
Příspěvky: 29
Registrován: 27 lis 2004, 01:00
Bydliště: Vrchlabí

#5 Příspěvek od elektron »

OK, zítra se do toho pustím a dám vědět jak to dopadlo. Ten alarm byl origo do felicie, i v manuálu byla poznámka že anténu doporučují lanko 17cm. Třeba Flajzar má alarm s externí anténou. Někde jsem četl že při malé citlivosti je vhodné anténu prodloužit na dvojnásobek, tedy 34cm. Zatim.

Uživatelský avatar
elektron
Příspěvky: 29
Registrován: 27 lis 2004, 01:00
Bydliště: Vrchlabí

#6 Příspěvek od elektron »

Čau, tak jednotka je pod volantem, vf díl je odstíněn plechem takže trimr bude uvnitř (možná). Anténu mají vyvedenou stíněným kabelem, kterej vede až do sloupku u řidiče. Tam končí stínění a pokračuje samotný lanko, mezi koncem stínění a koncem lanka přesně 17cm (asi kvůli vlnové délce). Lanko jsem připevnil dál od svazku jiných kabelů a karosérie a teď je to lepší.


Mimo to ještě nefungoval centrál na zadním kufru, byly zpřelámané kabely v ohybném místě mezi karoserií a kufrem. :wink:

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#7 Příspěvek od denis15 »

Kolega v Opel Omega řešil podobný problém-když zapršelo, tak nešel centrál skoro vůbec ovládat dálkou. Pomohlo dát ten drát(anténu) někam jinam. Zkus to otevřít a uvidíš, na co příjdeš. Já s vždy laboruju, protože každý tento bazmek se chová jinak.

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“