Sharp 70AS-06S

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zbynek
Příspěvky: 202
Registrován: 14 pro 2004, 01:00
Bydliště: Letohrad

Sharp 70AS-06S

#1 Příspěvek od Zbynek »

Ahoj
Prosím o radu. Mám tady Sharp 70AS-06S který po zapnutí rozsvítí obrazovku. Jsou vidět jasnější zpětné běhy (asi 4 cm od sebe). Obraz ( bílý) je mírně zúžený a na krajích roztřepaný. Po cca pěti sekundách je slyšet vypnutí VN-rozkladu, zmizí obraz (při mizení se ztratí roztřepání) a po cca jedné sekundě zase naskočí a pak se vše opakuje vintervalech asi tří sekund. Zkusil jsem odpojit katody obrazovky, napájení koncového zesilovače katod, snížil napětí na mřížce (zmenšení proudu obrazovky) a stále nic. Nevíte někdo co s tím. Nebo nemáte alespoň schéma. Zachránili byste mně život.
Dík Zb. :(

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od jezevec »

Závada bude v RGB zesilovači, nebo v předchzím stupni. Odpojit katody nestačí, aby zhasla obrazovka, musí být na katodách cca 200V, protože G1 je uzeměna. TV vypíná, protože reaguje ochrana přetížení KSŘR. Hrozí zničení tranzistoru konc. stupně. Schema zkus na http://www.volny.cz/ratajsky/

Uživatelský avatar
Zbynek
Příspěvky: 202
Registrován: 14 pro 2004, 01:00
Bydliště: Letohrad

Sharp 70AS-06S

#3 Příspěvek od Zbynek »

Ahoj
Při odpojených katodách a odpojeném napájení koncového zesilovače katod byla obrazovka tmavá a TV se choval zcela stejně - opakovaně vypínal. Tak nevím. :(

Zbynek

Uživatelský avatar
Zbynek
Příspěvky: 202
Registrován: 14 pro 2004, 01:00
Bydliště: Letohrad

#4 Příspěvek od Zbynek »

Tak jsem přes víkend trochu pokročil v poznatcích ohledně Sharp 70AS-06S. Po kontrole součástek okolo VN-trafa jsem nakonec odpojil bázi VN-tranzistoru a zjistil, že TV cykluje i nadále ( přepínání červené a zelené LED na panelu) (Dost pracné poznání, to mě mohlo napadnout hned :roll: ). Hlavní napájecí zdroj přitom funguje trvale, jen se trochu mění napětí na sekundáru v rytmu cyklování.

Uživatelský avatar
NYKE
Příspěvky: 62
Registrován: 11 zář 2004, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od NYKE »

Vyzkoušej filtraci 200v na RGB.malá kapacita.Bývá obvykle 22 mikro

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“