nejde vypnout

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

nejde vypnout

#1 Příspěvek od pajosek2 »

Ahoj,ta naše mrcha začala jaksi zlobit.Ať ho vypnu jakkoliv,tak se zase sám zapne a to hned potom co se vypne.Už mne to štve a než se do toho pustím,tak bych byl rád kdyby jte mi napsali jestli s tím nemáte zkušenosti.Je to Atlon XP 2200+1.79GHz,256Mb ram.
Díky

Uživatelský avatar
martintl
Příspěvky: 61
Registrován: 13 črc 2004, 02:00
Bydliště: Zlín

#2 Příspěvek od martintl »

skousels resetovat cmos (na desce je nekde jumper, kterym se vymaze cmos, pri mazani je nutne vetsinou dobre vypojit napajeci kabel se zdroje), me podobnou chybu delela deska siemens nixdorf pro pentium 2, po vymazani cmos to prestalo

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Vypni ho sekyrou - přesekni mu šňůru a bude mít po srandičkách... Jinak bych si dovolil usoudit na ducha ze stroje - Deus ex Machina - prostě můžeš tam mít vira a ten nařídil restart ihned po vypnutí. Zkus pořádný antivir, AdWare, HijackThis, Spyboot Search&Destroy a já nevím co ještě - snad to pomůže... Jinak už jen Uninstal of System - Format - New Instal... Tohle asi v hardwaru nebude...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#4 Příspěvek od RadekB »

Tuhle zavadu jsem mel jednou, po vymene zdroje klid. Jinak v jinem PC onen zdroj fungoval zcela bez problemu.

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od mira2830 »

mam uplne stejnou zkusenost jako RadekB

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#6 Příspěvek od jandu »

A nemáš ten zdroj po ňom? Ten obvod PS ON to pri poruche robiť môže, ale je to veľmi málo pravdepodobné.

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#7 Příspěvek od MaTTo »

Jo ja som mal rovnaku zavadu a vyriesila to vymena zdroja ale po mesiaci to zacalo robit aj na novom zdroji tak sa zistilo ze je chyba v doske a nakoniec to definitivne poriesila vymena dosky a odvtedy bol uz pokoj .

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od pajosek2 »

Díky kluci,vezmu si to ksrdci a vyzkouším co se dá.

Uživatelský avatar
Puda
Příspěvky: 386
Registrován: 20 kvě 2005, 02:00
Bydliště: krkonoše
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od Puda »

a nebo se koukni do biosu jestli tam nemas zapnuty neco jako "povolit zarizenim pci zapnout PC"
zdar !!
Absolutně korektní jedinec s extrémními názory.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od pajosek2 »

No možná jsem ještě měl napsat,že třeba po 5tém pokusu se vypne,ale štve mne to. Co se týká antiviráku,tak mám aktuální verzi AVG.Ještě se chci zeptat,mám ten comp.čistit od všemožného sajrajtu,který letí spolu s daty,prý existuje nějaký čistič registrů.Jo a jak se leze do biosu nevím.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#11 Příspěvek od miroja »

Ak ma zdroj uz nejaky rok a nebol z tych kvalitnejsich,skus si niekde pozicat na par dni iny, mozno zistis, ze dozrel cas na "power supply upgrade" ;-)

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od pajosek2 »

Jo na ten zdroj se podívám a pak uvidím.Zatím to projíždím AD Advarem a AVG,kompletně celý počítač.

Uživatelský avatar
dudan
Příspěvky: 46
Registrován: 14 bře 2007, 01:00
Bydliště: Bratislava IV.
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od dudan »

Mne sa stalo nieco podobne. Jedneho dna som mal v masine nejaky totalny skrat ktory neprezil procesor. Ten som vymenil, ale odvtedy sa mi zdor zapina sam od seba. Ked nic nepomahalo dal som medzi snuru a stenu predlzku s vypinacom a uz je ticho.

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#14 Příspěvek od MaTTo »

mno jo, stale je lepsie ked sa pocitac sam odseba zapina ako keby sa mal sam odseba vypinat ... zejo -- ale ajtak je to zavada a chcelo by to riesit :roll:

Uživatelský avatar
zdenel
Příspěvky: 13
Registrován: 14 říj 2006, 02:00
Bydliště: šumperk

#15 Příspěvek od zdenel »

Párkrát jsem se taky už hrabal v BIOSu, a tuším, že to začalo dělat, jak už bylo výše uvedeno, když jsem zapnul... tuším WAKE ON LAN, nebo WAKE ON PCI, ale už je to dlouho a nepamatuji si to.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“