DVD LG DA-4630 po vymene laseru roztaci nekontrolovane cd

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
martilulin
Příspěvky: 105
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

DVD LG DA-4630 po vymene laseru roztaci nekontrolovane cd

#1 Příspěvek od martilulin »

Vazeni,mam velky problem.Jedna se o DVD LG,nenacitalo DVD-vymenil jsem laser za novy.Jedna se o laser pvr302t.Nicmene ted nenacte nic.Kdyz se snazi nacitat parkrat se CD otoci dopredu pak se vickrat otoci dozadu a pak se velmi rychle roztoci,nicmene nenacte nic.Co to muze delat?Musi se laser po vymene nejak doseridit,ci nastavit???Pojistky na laseru jsou jiz odstranene.

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#2 Příspěvek od ACDC »

Funguje ti posuv laseru?

Uživatelský avatar
martilulin
Příspěvky: 105
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#3 Příspěvek od martilulin »

po vlozeni cd ci dvd vyjede nejprve do pulky,pak se vrati a zkousi nacitat.Udela jednu otacku ve smeru cteni,pak zastavi a zacne krokovat zmerem vzad.Pak nekontrolovane roztoci cd a vyplivne ho.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#4 Příspěvek od xxxe »

To mě dělal při špatným seřízení.

Uživatelský avatar
martilulin
Příspěvky: 105
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#5 Příspěvek od martilulin »

Ja do nej radsi nehrabal,jen je zajimave,ze kdyz jsem opet zamenil laser za ten stary,dela to same.CD se po prvni otocce zacne otacet vzad,pritom lasr vidim ze sviti.

Uživatelský avatar
xxxe
Příspěvky: 2340
Registrován: 12 zář 2005, 02:00
Bydliště: Trutnov

#6 Příspěvek od xxxe »

A kondy ve zdroji si měřil než si kupoval jiný laser?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

Ono to funguje tak že vozík s laserem dojede na dorazový spínač a pro jistotu to ještě jednou zkusí. Potom rozsvítí a snímací prvky čekají na odraz od CD. Když ho mají, roztočí motor a čočka ostří. Procesor začne hledat BOOT data z CD. V tu chvíli motor zrychluje a dynamicky brzdí a současně se posunuje vozík. Někdy zabrzdí víc než bylo potřeba a CD se točí zpět. Když načte BOOT buď se zastaví a napíše počet stop a čas a nebo se rovnou rozjede. Když po určitých pokusech nenačte data, ohlásí chybu nebo no-disk. Z toho si odvoď kde je průser.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#8 Příspěvek od SIDTIM »

..aneb, jak už bylo psáno:
1/proveď audit na elytech
2/pokud je přítomen trimr "track", drbni do něj , před tím si poznač startovní pozici.
3/drbni do "bias" na laseru-platí totéž, co v bodě 2/
4/ jdi na pivo
5/kup nový DVD plajer
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#9 Příspěvek od mi-ro »

Bod 4 a 5 se nevylučují, oba jsou správně.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Jurik
Příspěvky: 315
Registrován: 12 pro 2007, 01:00
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Jurik »

kdysi jak jsem delel servisaka tak vim ze u nekterych vyrobcu se na laseru zkratovali (na tom pasku) dve pozice...Zkus se jucnout jestli tam nejsou zkratovane taky

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#11 Příspěvek od SIDTIM »

martilulin píše:Vazeni,mam velky problem.Jedna se o DVD LG,nenacitalo DVD-vymenil jsem laser za novy.Jedna se o laser pvr302t.Nicmene ted nenacte nic.Kdyz se snazi nacitat parkrat se CD otoci dopredu pak se vickrat otoci dozadu a pak se velmi rychle roztoci,nicmene nenacte nic.Co to muze delat?Musi se laser po vymene nejak doseridit,ci nastavit???Pojistky na laseru jsou jiz odstranene.


.. také může být přerušený páskový vodič-nebo fólie- od laseru do DPS.
Někdy dokáže "zatopit" i spindle motor a jeho řídící IO.
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
Jurik
Příspěvky: 315
Registrován: 12 pro 2007, 01:00
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Jurik »

ty vole....sorry

Uživatelský avatar
martilulin
Příspěvky: 105
Registrován: 11 lis 2007, 01:00

#13 Příspěvek od martilulin »

Me jenom zarazi,ze nezobrazi NO DISK,ale rovnou to vyplyvne a to jak DVD tak CD.Jen tak na okraj,laser jsem objednal novy,ale to co prislo vypadalo prinejmensim jete.Nejenze byl ulomeny kousek plastu-to nema na funkci vliv,byla i praskla krytka-tu jsem tam soupl ze stareho,ale pojistky byly zaletovane a byla tam nalepka CT s vyznacenim mesice a roku 2007.Nevim,ale na repas to nevypadalo....Co si o tom myslite?Elity jsem nemeril,nicmene pred tim precetl alespon CD ted neprecte nic,tak si myslim,ze elity by se projevily az treba pri prehravani.Nevim,jen se ptam.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od workhard »

To bude procesorová závada.Ztotožňuji se s body 4 a 5. Osobně už nové lasery do DVD nedodávám,není záruka,že to potom bude fungovat a jsou to zbytečně vyhozené peníze,které by výborně posloužily třeba v bodě 4. :wink:

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Ked je zly "ten spravny" elyt, tak sa to moze spravat ako zla optika - videl som uz parkrat v CD-ROM mechanikach.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “