No to si z nás dělají srandu?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

No to si z nás dělají srandu?

#1 Příspěvek od vrky »

Tak občas zajdu na vtípky ale tohle je už moc. Pak to nějaký moula vyzkouší a je malér. http://www.super.cz/vtipky/9889-jak-gri ... vrazi.html

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Co naděláš? Jestli někdo věří oddělovacímu trafu nebo fíčku, třeba tak i griluje.
Při bližším prozkoumání obrázků (ono jich je z toho bazénu víc) je hodně patrné, že je to recese a žádný proud jim tam nejde.
Jenže to z toho nikde jasné není, takže si v létě možná leckdo užije ty správné vibrace...

PavelFF

#3 Příspěvek od PavelFF »

Co by se stalo, kdyby tu prodlužku ponoøili a byla pod napìtím?

Kudy by tekl poruchový proud? Jak velká èást proudu by tekla skrz ty dva hochy? Jak velké napìtí by na nich vzniklo?
Vracel by se proud zpátky do prodlužovaèky a nebo pøes objem vody do zemì. Pokud bude bazén na bocích suchý a bude izolovat od zemì, kudy se proud vydá? Je voda v bazénu spíš ekvipotenciální hmota, nebo má tak velký odpor, že by se na oba koupající dostala jen malá èást napìtí?

Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#4 Příspěvek od nxn »

Proudovej chránič to vyřeší hned...pokud teda je funkční
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#5 Příspěvek od helios »

Bola by to asi vhodná téma pre koumákov (Brainiac). :tanzer:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#6 Příspěvek od stasek »

Nejsem elektrikář, ale myslím, že by se nestalo nic. Průtokové ohřívače taky fungují tak, že voda omývá neizolovaný vodič el. proudu. Kdysi v dávných dobách letěly elektrodové vařiče, kde se voda ohřívala průchodem proudu mezi dvěma nerez plechy. Každý varoval, že je to životu nebezpečné. Strkal jsem do vody prsty a nic se nedělo.Pokud se mýlím, tak mě neukamenujte. Jen názor polobastlíře.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

PavelFF píše:Kudy by tekl poruchový proud? Jak velká část proudu by tekla skrz ty dva hochy? Jak velké napětí by na nich vzniklo?
Vracel by se proud zpátky do prodlužovačky a nebo přes objem vody do země. Pokud bude bazén na bocích suchý a bude izolovat od země, kudy se proud vydá? Je voda v bazénu spíš ekvipotenciální hmota, nebo má tak velký odpor, že by se na oba koupající dostala jen malá část napětí?
Myslím, že by se chlapcům rozsvítilo v okamžiku, když by vylézali z bazénu. Nikoliv však v hlavě, ale v rozkroku.

2 stasek : :lol:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

PabloX
Příspěvky: 926
Registrován: 16 kvě 2005, 02:00
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od PabloX »

stasek píše: Kdysi v dávných dobách letěly elektrodové vařiče, kde se voda ohřívala průchodem proudu mezi dvěma nerez plechy. Každý varoval, že je to životu nebezpečné. Strkal jsem do vody prsty a nic se nedělo.Pokud se mýlím, tak mě neukamenujte. Jen názor polobastlíře.
Podobnu vec mal na intraku kamarat, dve dosticky kusok od seba a to cele pichnute na 230. Ked som meral napatie proti zemi, ukazalo to okolo 100V...na skopanie dost.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#9 Příspěvek od mi-ro »

Ale teď bez emocí, čistá fyzika: asi by vypadnul chránič protože by začal protékat poruchový proud mezi fází a ochranným vodičem někde u vidlice. Pokud by tam chránič nebyl, myslím že by přímé nebezpečí v této poloze zúčastněným nehrozilo. Kolize by mohla nastat při vylézání z bazénu nebo dotyku grilu. "Krokové napětí" by se tady asi neuplatnilo a jinak by se bazén choval jako faradayova klec.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od ZdenekHQ »

PabloX píše: Podobnu vec mal na intraku kamarat, dve dosticky kusok od seba a to cele pichnute na 230. Ked som meral napatie proti zemi, ukazalo to okolo 100V...na skopanie dost.
Pro destilku naprosto bezpečný, ovšem to by zase neohřívalo. Pro běžně "tvrdou" vodu použitelný pouze bez fíčka, s notnou dávkou odvahy a aspoň 10m plastovýho potrubí od ohřívače.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Dodi
Příspěvky: 44
Registrován: 03 čer 2007, 02:00

#11 Příspěvek od Dodi »

Tiez velmi neodporucam pit pivo na slnku :wink:

Uživatelský avatar
nxn
Příspěvky: 659
Registrován: 18 dub 2007, 02:00
Bydliště: Turnov

#12 Příspěvek od nxn »

Někde jsem slyšel že syn s otcem čistili studnu když vytahovali trubku s košem tak probíjelo čerpadlo byl tam sice proudovej chránič (nějak nefungoval jak by se čekalo) tak jak to tahali ven tak když už to bylo nad vodou tak proud si vybral jinou cestu a toho kluka to zabilo....takže ani na ten proudovej chránič se nedá spolehnout....proud je sviňa
Poslední slova před smrtí: ''nebojte to je nulák''....Praskla žárovka:''vyměň všechny elity''

Uživatelský avatar
Skay
Příspěvky: 628
Registrován: 22 úno 2007, 01:00
Bydliště: Tábor (jih)
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od Skay »

Já bych dal i dva do serie kdyby ne jeden tak snad ten druhej fungovat by to snad mělo ne ? :D jen jestli to revizák povolí :lol:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ZdenekHQ »

I kdyby tam bylo funkční 100mA, tak by mu to moc platný nebylo. Napřed ho to přizabije a pak se ještě utopí :?

Seriový řazení fíček je pokud vím povolený.

Kámoš zkoušel ve studni svařovat - když dostal druhej kopanec a druhou elektrodu hodil do vody, vytáhli jsme stoupačku ven, elektrody jsem vylovil magnetem. Ta stoupačka byla shnilá jak papír, tam už se nic svařit nedalo. Děda běhal po domě a nadával, že je to bezešvá trubka poctivě ukradená na přehradě a že kdyby tam zůstala, mohla způsobit havárii...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

PavelFF

#15 Příspěvek od PavelFF »

Proudový chrániè a bezpeènost nechme stranou. Mì zajímá teoretická situace, známá z mnoha detektivek: do vany s budoucí mrtvolou vrah vhodí napø. fén. V novìjších filmech považují tvùrci za nezbytné pøidat nìkolik efektù zábavní pyrotechniky.

Já mám pocit, že by jim to nemuselo udìlat nic, jestliže do bazénu(vany) spadne souèasnì fáze i nulák. Proud by pøece tekl cestou nejmenšího odporu, což je nulákem zpìt. Èást proudu bude unikat pøes kapacitu bazénu(akrylátové vany) do zemì.

Pokud je voda ve vanì èi v bazénu dost vodivá, je to obdobná situace, jako když ptáci sedí na jednom drátì VVN. Dokud èlovìk neopouští vanu/bazén je to dobré. Pokud nešikovnì vylézá, dostane ránu, asi jako bagristi, co se dotknou bagrem vedení VN.

Pokud bude vana plechová a uzemnìná , tak už to tak jednoznaèné není. Poteèe proud skrz tìlo, nebo to bude mít jednodušší vzít to kratšími cestièkami k mnohem vìtší ploše stìn vany?

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“