pracovní stůl v bytě

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

pracovní stůl v bytě

#1 Příspěvek od ACDC »

Zdravím všechny, jak máte řešen procovní stůl v bytě, kde není místo na samostatnou pracovnu?

Uživatelský avatar
jasin
Příspěvky: 1440
Registrován: 22 úno 2005, 01:00
Bydliště: Kunratice u Prahy

#2 Příspěvek od jasin »

Ideální je použít almaru vhodné velikosti a pracoviště zařídit vevnitř. Nemusí se pořád uklízet na stole, zavřou se dvířka a je uklizeno.
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Původně jsem chtěl mít "stůl" v prostoru, vzniklém postavením falešného stropu v části předsíně našeho panelákového bytu. Když jsem zjistil, že by to znamenalo mít stoličku na štaflích a kvůli každé blbosti, u které mne žena NUTNĚ potřebuje, slézat, volil jsem raději cestu stavby speciálně zkonstruované příčky, jíž jsem od jedné obytné místnosti oddělil část její plochy od podlahy až ke stropu, nainstaloval samostatné dveře a osvětlení - a vznikl KUTLOCH, kam má 99,9% veřejnosti vstup PŘÍSNĚ ZAKÁZÁN. Tato varianta byla zvolena z toho důvodu, že mnou a mou rodinou obývaný byt z pro mne neznámých příčin postrádá jistou veledůležitou prostoru (spousta bastlířů mi to potvrdí), lidově zvanou KOMORA - otázku PROČ byl takto architektonicky řešen, mi nebyl nikdo uspokojivě odpovědět - ať jsem se ptal na bytovém družstvu nebo stavebním odboru naší radnice. Přitom takto řešených bytů je jen v našem vchodu 8 a na celém sídlišti nepočítaně...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od vombat »

Jestli myslíš bastlířské pracoviště, tak je vždycky problém jak mít po sobě uklizeno. Viděl jsem geniální řešení - vše ve větší šatní skříní, otevřeš dveře - sklopíš pracovní desku a je hotovo. Před sebou máš měřáky a pájku a zbytek skříně tvoří poličky na různé součástky apod. V menším bytě se musíš bohužel přizpůsobit i tím co budeš dělat. Já bohudík tento problém nemám.

Uživatelský avatar
taz
Příspěvky: 312
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od taz »

Manželka dobrovolně darovala komoru, prý ji nebudu dělat bordel po celém bytě. Viz.

Kód: Vybrat vše

www.martinveb.ic.cz

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od rnbw »

Mam jeden stol, na ktorom je permanentne bordel. Problem je, ze bordel sa postupne rozrasta na vedlajsie dva stoly :))

Uživatelský avatar
durkovic
Příspěvky: 1890
Registrován: 18 pro 2004, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od durkovic »

zdravíčko a pekný večer,

no ja som rád že aj ja možem mať v byte svoj kutloch, no kutloch... miestnosť 2,40m široká a 4,80m dlhá takže je to v poho.

tu je ukážka pracovného stolu, za TV je BM370 B730 ak mam chuť na muziku pri bastlení opravách, pod stolom dve lampové rádia, jedno gramo NZC 150 2x videa avex nejake meracie prístroje a ine. :D

jo fotene v plnej zbroji akurat pei práci :D

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... d34c506e30
Budu-li moci, tak nepřijdu, ale nebudu-li moci, pak určitě přijdu

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#8 Příspěvek od Cust »

taz píše:Manželka dobrovolně darovala komoru, prý ji nebudu dělat bordel po celém bytě. Viz.

Kód: Vybrat vše

www.martinveb.ic.cz
dik za typ - budu delat vsude bordel a az si bude stezovat, jemne poukazu na navhodne vyuzitou komoru (ze bych ji take uklidil - vyklidil :-) )

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

Ta moje se s "kutlochem" taky nejdřív nechtěla smířit - jenže když zjistila, že svým bastlením dělám NEPŘEHLEDNO (velmi eufemistický výraz pro BORDEL...) v celé jedné místnosti našeho 3+1, byl přemlouvání konec a kutloch se jednoduše postavil... Velký smysl pro nepochopení mužských zájmů projevila v průběhu budování manželčina kolegyně z práce (svobodná, bezdětná, mimo práci velmi společenská děva), když přišla na návštěvu a zjistila, že se u nás buduje "cosi jako komora" : prohlásila "Jé, on ti postavil šatnu...???" :twisted: :twisted: :twisted:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od mtajovsky »

Klasicky jsem zabral v komoře-šatně asi 1/2 na pracovní stůl. Po čase se mi zachtělo stolního soustruhu a frézky. Kam s tim? Nakonec to vyřešila zasklená lodžie, která je dlouhá 5,2m. V zimě nic moc, ale lepší než drátem do oka. Stejně, až vypadnou smradi z domu, zaberu dětský pokoj.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#11 Příspěvek od helios »

Ja som vyriešil umiestnenie čínskeho sústruhu po svojom. Vybral som jednu policu z knihovne, a mašinka tam pekne sadla. Nad to svetlá z Ikey, a pracovisko je hotové. :idea:
Přílohy
su 002.jpg
(141.2 KiB) Staženo 221 x
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#12 Příspěvek od Radix »

To je SPA-500, nebo jaký typ?

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#13 Příspěvek od ACDC »

Dík za náměty, asi to udělám po svém, udělám si stůl na kolečkách,pod pracovní deskou po bocích šuplíky, bude to mít jakoby dvě pacovní desky nad sebou mezi něma bude mezera asi 20 cm, ta vrchní deska bude vzadu na pantech, zespoda té desky budou takové sklopné poličky s měřákama , po odklopení do zadu budu mít měřáky v přeru nad stolem, mělo by mi tam vše vlést kromě osciloskopu, po ukončení práce jednoduše sklopím tu vchní pracovní desku (zakryje binec na stole), pak jen stůl odtlačím někam do ložnice.

Uživatelský avatar
ACDC
Příspěvky: 503
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Bukovec okr.Frýdek Místek

#14 Příspěvek od ACDC »

Ten soustruh v bytě je drsný.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#15 Příspěvek od helios »

Radix píše:To je SPA-500, nebo jaký typ?


Noell E0177 230V 400W. Cena v akcii v Hypernove 14990,- Sk. Presne ten istý majú aj v Baukráme za super cenu 24990,- Sk. :lol:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“