Amstrad SRX 310 závada zdroje

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Lesnik
Příspěvky: 94
Registrován: 31 led 2006, 01:00

Amstrad SRX 310 závada zdroje

#1 Příspěvek od Lesnik »

Klasicky závada ve zdroji, když jsem to dostal, už se v tom někdo hrabal, namastil tam příšerným způsobem náhradu výk. tranzistoru. Chci tam dát originál, jenže nevím, jaký tam původně byl. Předpokládám, že možná MJF18004, ale nejsem si jistý. Nevzpomněl by si někdo co tam patří, nebo nemáte možnost poskytnout schéma, případně mrkout do nějakého vraku ?

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#2 Příspěvek od Killroy »

Lesnik píše:Klasicky závada ve zdroji, když jsem to dostal, už se v tom někdo hrabal, namastil tam příšerným způsobem náhradu výk. tranzistoru. Chci tam dát originál, jenže nevím, jaký tam původně byl. Předpokládám, že možná MJF18004, ale nejsem si jistý. Nevzpomněl by si někdo co tam patří, nebo nemáte možnost poskytnout schéma, případně mrkout do nějakého vraku ?
Schéma sice nemám, ale pokud si dobře vzpomínám, tak tam byl opravdu MJF18004. Uvidíš co ostatní, možná že to schéma někdo má (nebo udrží v hlavě víc).
Na SZ a maily od uživatelů se žádným přínosem pro toto fórum zásadně neodpovídám a mažu je bez přečtení…

Uživatelský avatar
parez
Příspěvky: 45
Registrován: 31 srp 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od parez »

Lesnik píše:Klasicky závada ve zdroji, když jsem to dostal, už se v tom někdo hrabal, namastil tam příšerným způsobem náhradu výk. tranzistoru. Chci tam dát originál, jenže nevím, jaký tam původně byl. Předpokládám, že možná MJF18004, ale nejsem si jistý. Nevzpomněl by si někdo co tam patří, nebo nemáte možnost poskytnout schéma, případně mrkout do nějakého vraku ?
Pokud si dobře pamatuji je tam MJF 18004

Uživatelský avatar
Lesnik
Příspěvky: 94
Registrován: 31 led 2006, 01:00

#4 Příspěvek od Lesnik »

Dvě stejné odpovědi, to vypadá dobře. Díky kluci zkusím ho tam dát ...

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#5 Příspěvek od miroja »

310-ku nemam, nasiel som len 300-ku. Nie je to super citatelne, ale typ tranzistora sedi.

Uživatelský avatar
Lesnik
Příspěvky: 94
Registrován: 31 led 2006, 01:00

#6 Příspěvek od Lesnik »

Jo sedí to, jenže v mém zdroji je vadné trafo, takže mi to je bohužel na nic. Ale všem díky za pomoc.

Návštěvník

#7 Příspěvek od Návštěvník »

No nevím, ale nebyl bych si tím trafem tak jist, ve velmi dávných dobách tìchto pøístrojù mi prošlo rukama snad stovka, ale nikdy nebylo trafo vadný. Tyto zdroje trpìly úžasnou vadou všech elytù (kromì sí￾ového) v primární èásti a taky dvou sériovì zapojených odporù (byly asi kolem 100k podle typu SRX..) ke startování zdroje. Nìkdy byly v pr.. i nìkteré filtraèní elyty. Tak se na to ještì koukni

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#8 Příspěvek od mi-ro »

Anonym píše:No nevím, ale nebyl bych si tím trafem tak jist, ve velmi dávných dobách těchto přístrojů mi prošlo rukama snad stovka, ale nikdy nebylo trafo vadný. Tyto zdroje trpěly úžasnou vadou všech elytů (kromě síťového) v primární části a taky dvou sériově zapojených odporů (byly asi kolem 100k podle typu SRX..) ke startování zdroje. Někdy byly v pr.. i některé filtrační elyty. Tak se na to ještě koukni
můžu jeń připojit souhlas, pouze jednou jsem měl vadný trafo a sice proražený primár do sekundáru, jinak to jelo!! až do chvíle než jsem připojil uzeměnou anténu :!: . Závada mohla být i po úderu blesku.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od zdenoeddie »

Ahoj ak Ti ozaj odislo trafo,a je to toto http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=18443
tak sa ozvi nejak sa dohodneme :wink:

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#10 Příspěvek od Killroy »

zdenoeddie: tenhle Amstrad je s PWM zdrojem.

Killroy
Naposledy upravil(a) Killroy dne 04 úno 2008, 11:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od zdenoeddie »

aha,nj uz novsi :D

Uživatelský avatar
jfelgr
Příspěvky: 97
Registrován: 09 říj 2010, 02:00
Bydliště: Mělník

Re: Amstrad SRX 310 závada zdroje

#12 Příspěvek od jfelgr »

Lesnik píše:Klasicky závada ve zdroji, když jsem to dostal, už se v tom někdo hrabal, namastil tam příšerným způsobem náhradu výk. tranzistoru. Chci tam dát originál, jenže nevím, jaký tam původně byl. Předpokládám, že možná MJF18004, ale nejsem si jistý. Nevzpomněl by si někdo co tam patří, nebo nemáte možnost poskytnout schéma, případně mrkout do nějakého vraku ?
Jestli o něj stále stojíš tak ti můžu nechat funkční za nějakou symbolickou cenu

Uživatelský avatar
mirosne
Příspěvky: 2806
Registrován: 07 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Blue rock,VK-SR

#13 Příspěvek od mirosne »

Pozdravujem Vás, Miro.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “