MTM 3P 200.1P -ZPA Prešov

Rubrika uživatelů a opravářů NC strojů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
triumf
Příspěvky: 84
Registrován: 07 srp 2005, 02:00
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

MTM 3P 200.1P -ZPA Prešov

#1 Příspěvek od triumf »

Mám problém s tímto měničem vřetene, naskakuje mě chyba TCmax, čidlo teploty je o.k. Problém je v tom, že v originální dokumentaci ke stroji je popsaná deska MD002, ale já mám ve stroji MD004, na které je jiné rozmístění a množství součástek. Bohužel zrovna ta část, která souvisí s tímto hlášením, je rozdílná. Nemáte někdo schéma od této desky?

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#2 Příspěvek od vrky »

Pokud jsi se neupsal tak máš pěkného veterána. Používáme MTM 3R 100. 1P a MTM 3R 200. 1P Dokumentace je stejná jak na 100 i na 200. Když nás tyto měniče začnou zlobit je to na mrtvici.

Uživatelský avatar
triumf
Příspěvky: 84
Registrován: 07 srp 2005, 02:00
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od triumf »

Je to opravdu 3P200 1P, ale zas takovej veterán to není, je tam rok výroby 1991. Závadu jsem upravil a to tak, že jsem odpojil vstup do báze hlídacího tranzistoru, je tam výstup z hradla MZH,vstupy jsou dva z jednoho invertoru a pak z termostatického čidla, zřejmě je MZH vadné, ale jiné nemám.Tak to teď sice nehlídá teplotu chladičů tyristorových modulů, ale podstatnej je výsledek, měnič běží. Při tom provozu, jakým na tom budou dělat, to myslím zas tak nevadí.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#4 Příspěvek od vrky »

Snad ti to pomůže.
Obvod pre kontrolu prekročenia teploty výkonového stupňa; Je tvorený prvkami: D9, V48, V51, V 72, V73, R111 - R117, R132, C14. Na vstup X42:17 je pripojený nulový potenciál cez zopnutý kontakt tepelného čidla B, umiestneného na chladiči tyristorov. Po prekročení teploty výkonového stupňa dojde k rozopnutiu tohto čidla, čo je cez hradlo 12/D9, tranzistor V72 a svorku X41:12 signalizované uživaťelovi. Sůčasne cez 9/D9 dojde k preklopeniu KO4/D9, 7/D9, zopnutiu tranzistora V49 a rozsvieteniu LED diody V48. Následne sa uvedie do činnosti časovací obvod R113, C14, V50, ktorý približne za 15s cez V64 zablokuje riadiacu časť meniča.

Návštěvník

#5 Příspěvek od Návštěvník »

ahoj, to schéma tam nemáš? Pro budoucí potøebu, zatím jsem to vyøešil odpojením báze tranzistoru, to èidlo to nedìlá, a druhej vstup je ten invertor hradla a ten by mìl být v logické 1, když má vstupy na 0. Za ním je už pak jen ten tranzistor a dioda a dále ten èasovací obvod. Je to stejné jako u MD002, akorát s jiným èíselným oznaèením. Porucha TCmax nastávala až po uvolnìní pohonu-tj. pøi roztoèení motoru.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#6 Příspěvek od vrky »

Mám originál manuál, ale ty chemata jsou špatně čitelná.

Uživatelský avatar
kremik7742
Příspěvky: 1
Registrován: 17 led 2010, 01:00

#7 Příspěvek od kremik7742 »

nazdar. mam tyristorovy menic Krizik MTM 3R 100p . zacal chybovat pri reverze. a to tak ze otoci motorom na sustruhu pomaly a zabrumi a neskor vyraza jednu fazu ..ale na poistkach v stene nie na menici tam su poistky ok. mam aj dalsiu sadu dosiek md003 a md 004 a ked tam dam tie tak tie fachcia ok ale po rozbehu kratko na to zasvieti imax dioda a zablokuje sa menic ..

ak sa v tom niekto celkom vyznate poprosim o pomoc ..

Dakujem

Marian

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#8 Příspěvek od vrky »

Jednotlivé desky nám opravuje externí firma. Někdy pomůže přehazování desek až se to chytne. A někdy je to taky spravené metodou "úžas". Možná máš moc stažený trimr na omezení proudu.

Odpovědět

Zpět na „NC stroje“