přidání audiovstupu do autoradia

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
majkl161
Příspěvky: 1
Registrován: 30 srp 2005, 02:00

přidání audiovstupu do autoradia

#1 Příspěvek od majkl161 »

Mam autoradio blaupunkt verona cr43 a chtel bych si na nej pripojit mp3 prehravac (nahravat pisnicky na kazety mne uz nebavi).Poradi mi nekdo kde mam ty vyvody z jacku do radia pripojit?Vsem dik za pomoc

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#2 Příspěvek od denis15 »

Nejde to řešit univerzálně. Každé rádio je řešeno trochu jinak ale dá se zjistit, kde je IO korekcí a najít jeho vstup. Pak udělat buď mechanický přepínač pro vstup a rádio a nebo jsem k tomu používal nějaké méně používané tlačítko doplněné elektronickým spínačem.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#3 Příspěvek od Honza_dy »

Pokud má to rádio interface na CD changer bylo by snad možné aktivovat tento v módu line-in. Já mám Grundig MS201 standardně montovaný do felicií jako příplatková výbava. Udělal jsem to tak a funguje to bezvadně! Nevím jak je to u blaupunktu, ale u Grundigu stačí uzemnit CD-BUS a na vstupy changeru připojit šňůru s jackem. Místo changeru se potom na displeji objeví nápis AUX a rádio hraje z CD vstupu. Jak budu mít trošku času tak to hodím na papír a pošlu na upload. :hojahoj:

P.S. Grundig komunikuje po jednovodičové sběrnici, ale pokud vím blaupunkt má signály TxD a RxD takže s tím přizemňováním bych až tak moc neexperimentoval aby nebylo :heat: to jen tak pro výstrahu...

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 262
Registrován: 25 bře 2004, 01:00
Bydliště: Most

#4 Příspěvek od Jindra »

Jedno øešení mùže být zrušit kazeták a pøipojit vstup z mp3 pøehrávaèe.
Kazeták má pøedzesilovaè s RC4558 výstup 1,7 pøes 1k na odpor R1106(1116) dioda D1400(1420) a vazební kondík C1547(1567) dál na korekce.
Odpojit vstup odporu a tam si udìlat vstup a potom vyøešit pøepnutí (mechanicky) ,když se vloží kazeta uzemní se vývod 1 na konek. P/N301
a dojde umlèení radia.
Snad to pomùže hodnì úspìchu
Jindra :wink:

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#5 Příspěvek od Honza_dy »

To: Jindra

Ale fuj! Dát si takovou práci s ničením rádia. Pokud to chceš táhnout přes kazeťák, tak je elegantnější koupit kazetový adaptér. Dneska se dá pořídit kolem dvou stovek a zvuk je vynikající tak proč bych se s tím tak trápil? 8O

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#6 Příspěvek od denis15 »

Já jsem volil raději přímé napojení, protože ty kazeťáky mají všeobecně drsný šum a po napojení na zesilovač a slušné výškáče je to víc než katastrofa. Pokud nemáš chuť se v tom rýpat nebo tomu moc nehovíš,kup kazetový adaptér a jsi v poho.
A prosím nezačněte mi tvrdit, že kazeťáky od Blaupunktu nešumí.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#7 Příspěvek od mi-ro »

Nikdy jsem tak daleko nešel abych hrál CD přes kazet. adaptér ale proti gustu... jen mi prozraďte, ten motorek musí ale stále běžet ne? (fuj)

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#8 Příspěvek od denis15 »

No to je další věc, co mi na tom vadí. Je to humus.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od DjRix »

Já si nejsu jistej,ale nemá náhodou tenhle blaupec na isokonektoru vstup aux??Má to tři ISA??
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 262
Registrován: 25 bře 2004, 01:00
Bydliště: Most

#10 Příspěvek od Jindra »

AUX vstup tam nebude, když se v tom nechci vrtat tak si mùžu rovnou
koupím radio s MP3 CD.Jinak schéma je na downloadu.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... it&lid=562

Jindra

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#11 Příspěvek od Honza_dy »

Na adrese http://www.blaupunkt.cz/products/cenik_ ... 05-new.pdf jsem v ceníku našel redukci na jack pro připojení cd přehrávače, mp3 atp. cena 650,-Kč. Tzn. že by to mělo jít udělat doma.

Takže pokud to chčeš risknout a zkusit...

V databázi článků na této stránce si najdi Zapojení konektorů autorádií 1.díl. Jsou tam uvedeny popisy konektorů autorádií.

Podle obrázku najdi konektor totožný s tvým.
Vyhledej signál telefon MUTE a postupně ho připoj na GND a +12V. Pokud nebude na rádiu odezva, pokus se přepnout zdroje signálu, dělá se to tlačítkem SRC. V jednom případě by rádio mělo napsat PHONE a mám vážný pocit že v druhém se přepne na LINE-IN.
Pokud tohle zklame, vyhledej signál SDA a přes odpor cca 500ohm zkus to samé i s ním.

Tohle jsou mé matné vzpomínky na experimenty s rádii blaupunkt, takže se můžu i mýlit. Nicméně rádio by mělo být natolik blbuvzdorné že experiment přežije bez úhony. I tak tě ale upozorňuji že všechno děláš na VLASTNÍ TRIKO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“