bezdrátový mikrofon

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Newcomer

bezdrátový mikrofon

#1 Příspěvek od Newcomer »

caw pls potøeboval bych náké schéma na bezdrátový mikrofon (prijmac,vysilac) tak aby sel signál z prijmace zpracovat v pc ... a zhruba na 500m ...

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#2 Příspěvek od tandel »

Bezdrátových mikrofonů je na netu mraky, jen příklad http://www.pcschemata.cz/Bezdratovy-mik ... Dclanku=41
a na příjem použij běžnou radiokartu v PC.

Uživatelský avatar
Killroy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4147
Registrován: 08 pro 2007, 01:00
Bydliště: Plzeňsko

#3 Příspěvek od Killroy »


Newcomer

#4 Příspěvek od Newcomer »

mno ale já to právì nechci pøes rádio :-) takze Fm vysílaèe odpadají :-)

Uživatelský avatar
mira2830
Příspěvky: 238
Registrován: 05 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od mira2830 »

a nestacilo by prijimat pres radio a jen do pc posilat az audiosignal?

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#6 Příspěvek od tandel »

mno ale já to právě nechci přes rádio Smile takze Fm vysílače odpadají

To je potom horší, chělo by to trochu vyjasnit zadání. Ale v každém případě stejně musíš nějakým způsobem na straně přijímače řešit většinu obvodů, které už obsahuje PC radiokarta. Ledaže bys to dělal např. laserem, ale to je jiná kapitola.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Sendyx »

Dosah 500m, to si někdo troufá. Má to být i s vodotryskem a katalyzátorem ?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#8 Příspěvek od Crifodo »

mno, když to nechceš přes FM modulaci, tak jaký přenos si představuješ?
digitalizovat a posílat po paketech wifinou?

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#9 Příspěvek od mi-ro »

Taky se mi zdá 500m jako dost náročný požadavek. Jen pro info, sháněl jsem port s co možná nejvyšším dosahem a profi zařízení za cca 20 000,- chodí spolehlivě do 100m. Netvrdím že to vyjímečně nejde dál, s GEMINI UHF nediverzit jsem uďál přenos z kopce na přímou viditelnost cca 1 100m ale to byl experiment s ideálními podmínkami.
..to bude jen ňákej odpůrek

newcomer

#10 Příspěvek od newcomer »

tak jinak potrebuji to jakkoliv abych to nakonec pichnul misto mikrofonu do pc a jelo to :-) slo by to tak ?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#11 Příspěvek od Sendyx »

2 Miro - nezkoušel jsi náhodou ty spojnice na decimetrová pásma ? U těch výkonnějších se prý dá v přímé viditelnosti se směrovkou udělat 5-10km, akorát to není moc levné - jedna sada za 30K a více.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#12 Příspěvek od Crifodo »

newcomer píše:tak jinak potrebuji to jakkoliv abych to nakonec pichnul misto mikrofonu do pc a jelo to :-) slo by to tak ?
když jakkoliv, tak proč nepoužiješ PMR a neuděláš si propojovací šňůru mezi HF a jackem do mikrofonního vstupu v PC? když použiješ PMR s přídavnou syntézou na 80 kanálů, ani tě nebudou moc rušit ostatní.

Newcomer

#13 Příspěvek od Newcomer »

Crifodo píše:
newcomer píše:tak jinak potrebuji to jakkoliv abych to nakonec pichnul misto mikrofonu do pc a jelo to :-) slo by to tak ?
když jakkoliv, tak proè nepoužiješ PMR a neudìláš si propojovací šòùru mezi HF a jackem do mikrofonního vstupu v PC? když použiješ PMR s pøídavnou syntézou na 80 kanálù, ani tì nebudou moc rušit ostatní.
mno já zacínam takze vubec nevím o cem mluvi :-) mohl by si mi hodit na to cele shéma ? díky moc

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#14 Příspěvek od mi-ro »

Sendy, směrovka YAGI na přijímací straně by dosah určitě zvýšila, dokonce jsem to viděl u nějakýho borce co ozvučoval tehdy předvolební akci jednoho politika-nebudu jmenovat (dneska je zase prezident) a měl klasickou YAGInu směrovanou do davu. Nakonec UHF pásmo se pohybuje mezi TV kanálama a tak sehnat směrovku není zas tak složitý. Já tehdy ten přenos na 1 100m (měřeno GPS) uďál přímo handkou na anténu na přijímači cca 8cm dlouhý pahýl a to byl ještě v autě za oknem a protože jsem měl ozvučenou celu trať tak speker stál s portem na kopci ve vracáku kousek od jednoho tlakáče aby měl kontrolu a povídal a povídal...
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#15 Příspěvek od Sendyx »

To jsme si trochu nerozuměli, já myslel přenos mezi dvěma pevnými stanovišti s nějakou max. spolehlivostí, pohyblivá handka je něco jiného.

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“