smerovky u Felície

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Mir195
Příspěvky: 28
Registrován: 02 lis 2007, 01:00

smerovky u Felície

#1 Příspěvek od Mir195 »

Zdravím, neviete niekto ako zapojiť smerovky od vleku tak aby blikali na palubke tie pre príves. Sú medzi normálnimi kontrolkami... Dakujem

Uživatelský avatar
no_-_name
Příspěvky: 257
Registrován: 13 pro 2007, 01:00
Bydliště: Mladá Boleslav

#2 Příspěvek od no_-_name »

stáhni si na FTP feliciaklubu schémata... nebo mi sem napiš a já ti to někam uploadnu. Mám skoro pocit, že mi to v autě funguje, ale reverse engineering dělat nebudu :)
~Nestavte se mi na odpor! - Georg Simon Ohm ~

Uživatelský avatar
Mir195
Příspěvky: 28
Registrován: 02 lis 2007, 01:00

#3 Příspěvek od Mir195 »

Jo až by si bol taký dobrý a niekam to hodil. Ono aby sme sa prozumeli, ako kontrolky mi blikajú ale nie tie prostredné pre vlek... :D

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#4 Příspěvek od DELONG »

No nie som si už celkom istý ale keď som to robil ja tak som musel vymeniť aj relé pre smerovky.Totiž to to relé sa mení keď sa pripája elektroinštalácia pre ťažné zariadenie.Kvôli záťaži.A potom by ti už mali blikať aj tie stredné kontrolky.

anonym2

#5 Příspěvek od anonym2 »

pokud si pamatuju tak to umi jenom ty faseliftove modely ale musi mit jine rele na blinkry

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Ano, je třeba vyměnit relátko za takové které má proudový snímač a sředovou kontrolku spustí při daném proudu (při připojení přívěsu) a tím kontroluje skutečný procházející proud a ne jen připojení. Při takovým relé středová kontrolka problikne i použití směrovky bez přívěsu vlivem studeného vlákna žárovek a tím vyššího proudu.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“