music 70

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

music 70

#1 Příspěvek od valla »

mam doma na opravu tento zesik koncak som spravil uplne novy a slape ako ma ale preamp mna jaksi neposlucha :evil: nejdu zadne vstupy signal neni nikde neviem preco 8O no je iba na vstupe druhej dosky co ide do koncaku ked tuknem skrutkovacom do zakladovky tak sa ozve z reproduktora rana jak hovado 8O robia to tie piny na sasuvnych moduloch asi ako to vycistit a neviete v com moze byt chyba?

Uživatelský avatar
thunderstrike
Příspěvky: 373
Registrován: 06 úno 2005, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od thunderstrike »

Proletovat studeňáky,vyházet ty hovnovitý kondy...

Uživatelský avatar
Primergy
Příspěvky: 143
Registrován: 25 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Primergy »

Music 70 jsem měl taky. Ten předzesilovač je snad to nejhorší co jsem kdy viděl v elektronkovym zesíku.
Ty patice, kam se strkají moduly, budou zoxidované. pak bývají studené spoje u svislých (zelených) kondenzátorů, které už taky za svůj život ztratily kapacitu. Pak jsem se ještě setkal s tím, že vývody KC508 byly přetrhané. (vybracemi atd.) A pak to ještě můžou dělat uvolněné vodiče. Buť od potenciometrů nebo výstup pro elektronkový díl.
Prosahej to sledovačem signálu.
Nezapomeň, že na výstupu zesíku musíš mít stále zátěž!

Uživatelský avatar
martinekk
Příspěvky: 87
Registrován: 05 úno 2008, 01:00

#4 Příspěvek od martinekk »

Tu som spidal spolu s Lukyssom "kucharku" ako na to.
Skus premerat, ci zasuvne moduly maju vobec napajanie, a podla toho postupij dalej. KC maju vyvody nie, utrhnute, ale odhnite. a to doslova. Ked nefunguju vsetky moduly, to musi byt v tom zakopany pes... Studenaky tam byvaju velmi rady, prepajkovat vsetko nanovo novym cinom. Tam by som zacal...
Je to velmi jednoduchy zosilovac, prdzosik nestoji za moc. Sumi jak hrom. Aspon na mojich 96dB citlivych bedniach to bol des. Inak ako zvuk paradicka. Hodne zdaru.

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#5 Příspěvek od valla »

no serem taky preamp urobyl som tam lampovy :D a je pokoj :D

Uživatelský avatar
vombat
Příspěvky: 744
Registrován: 18 srp 2005, 02:00
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od vombat »

Ulámané vývody KC508 jsou pravděpodobně způsobeny jednak korozí, tak nevhodným, zřejmě nedodržená technologie, materiálem - pozlacená nebo pokovená ocel. Zkoumal jsem to pod mikroskopem - asi mezikrystalická koroze.Stávalo se to i u řady KF. Někdy se to dost blbě hledá.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#7 Příspěvek od Sendyx »

Dělaly to všechny zlacené i cínované vývody (KF50x, KC, hlavně ale MAA5xx, 7xx, KC508-510, ) - myslím stačí mikroskopická dírka v pokovu a koroze to vyžere.

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#8 Příspěvek od Radix »

Nejen KC nebo KF, vyskytuje se to často u československé techniky. Nedávno jsem prohlížel kalkulačku OKU101, polovina tranzistrorů měla uhnilé vývody.
Myslím, že se na tom podílela pájecí pasta.

Uživatelský avatar
martinekk
Příspěvky: 87
Registrován: 05 úno 2008, 01:00

#9 Příspěvek od martinekk »

Valla, urob ako chces. Preamp sa tam dorobit da, miesto aj napetia tam su.
Takto uhnite privody som mal aj v studiomixe. U tesly ziadne prekvapenie.

Uživatelský avatar
valla
Příspěvky: 614
Registrován: 12 úno 2006, 01:00

#10 Příspěvek od valla »

sak jasne ked to ma lampovy koncak tak nech aj preamp to by mohol byt cely zesik tranzistorovy ked mal preamp dal som tam jednu ECC83 a je pokoj ten preamp je uz v kosi :D

Uživatelský avatar
bardot13
Příspěvky: 153
Registrován: 01 črc 2007, 02:00

#11 Příspěvek od bardot13 »

Souhlas pro Semdyxe a Radixe .Pamatuji si že v 70 .letech minulého století jsme osazovali DPS ručně.Do desky se osadily tranzisty,odpory apod.
Pak se deska otočila plošným spojem nahoru,potřela letovací pastou a ručně zaletovala .Při pájení pasta stékala po nožkách součástek až k pouzdru.Deska plošného spoje se očistila a nalakovala proti korozi.Ale nožičky součástek zpravidla nikdo neočistil.V té době se používaly letovací pasty silně agresivní ,a proto dochází po delší době k uhnití nožek.
Stávalo se to i na součástkách od jiných výrobců než ze zemí RVHP.Když se pájelo jen pomocí kalafuny, tak k tomuto nedocházelo. Zdravím Bardot.[/list]

Uživatelský avatar
Primergy
Příspěvky: 143
Registrován: 25 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od Primergy »

Já se s touto korozí setkal ještě u Koncových zesíků AUJ6**.
Jinak jsem kdysi uvažoval, že v Music70 nahradím GC516 (nebo co to tam dávali) za křemík, abych snížil šum, ale nakonec jsem od toho upustil a před lety to vyměnil za Mono50. :D

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“