literatura pre spinane zdroje alebo konstrukcie

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

literatura pre spinane zdroje alebo konstrukcie

#1 Příspěvek od Split »

Zaujima ma konstrukcia zdrojov ale chcel by som prejst na spinane kvoli ich zaujimavym vlastnostiam.Nasiel som konstrukciu zdroja regulovatelneho od 5 do 25 V a prudom do 5Aale na porovnanie by som si chcel pozret este dalsie. Vedeli y ste mi sem napisat linky alebo nazvy knih ktore sa tymto zaoberaju? Ale iba regulovatelne.. Konstrukciu s obvodom 4970 som zamietol kvoli negativnym ohlasom na tejto stranke a aj kvoli cene
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Uživatelský avatar
mysak323f
Příspěvky: 45
Registrován: 10 pro 2006, 01:00

#2 Příspěvek od mysak323f »

delal sem experimenty se zdrojema z pc. komplet prekopani sekundarni casti nejdriv na pevny napeti, povedla se i naka regulace..pak sem to prehnal s proudovejma ochranama a zablejsklo se ze spinacich tranzistoru :lol: Dost materialu sem nasel na nakejch radioamaterskejch klubech kde takhle uprtaveny zdroje pouzivali nanapajeni nenqzranejch radiostanic :)

EDIT: nasel sem anky fotky myho pokusnika :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
zouzel1
Příspěvky: 360
Registrován: 04 čer 2007, 02:00

#3 Příspěvek od zouzel1 »

Výborná literatura jsou "Napájecí zdroje" od Alexandra Krejčiříka, nevím kolik je jich dílů, mám dva, zatím jsem si s nima vystačil. Vydavatelství - Technická literatura BEN.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od stepa »

zouzel1 píše:Výborná literatura jsou "Napájecí zdroje" od Alexandra Krejčiříka, nevím kolik je jich dílů, mám dva, zatím jsem si s nima vystačil. Vydavatelství - Technická literatura BEN.
Jo Krejcirik je borec, mel jsem s nim cvika...fakt odbornik. V knizkach to ma pekne vysvetlene. Ale jedna jeho knizka o zdrojich se uz da tezko sehnat(nevim ted ktera), lidi ji normalne kradou z knihoven. Vydavatelstvi ji uz nechce vydat.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#5 Příspěvek od tandel »

Trochu starší kniha: Stabilizované napájecí zdroje pro mikroelektroniku / J. Mallat, J. Krofta. - SNTL, 1985.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#6 Příspěvek od Devo70 »

zouzel1 píše:Výborná literatura jsou "Napájecí zdroje" od Alexandra Krejčiříka, nevím kolik je jich dílů, mám dva, zatím jsem si s nima vystačil. Vydavatelství - Technická literatura BEN.
Prvý diel začína trafami, usmerňovačmi, lineárnymi stabilizátormi. Až na konci je úvod do spínaných zdrojov.
Druhý je komplet o spínaných zdrojoch, nadväzuje na prvý diel.

Uživatelský avatar
Split
Příspěvky: 762
Registrován: 02 pro 2006, 01:00
Bydliště: Komárno

#7 Příspěvek od Split »

no ale tiek nizky asi nikto z vas neoskenuje tak by som vas chcel poprosit ci nepoznate este nejake uverejnene konstrukcie pre spinane
regulovatelne zdroje
Vsetko co sa da pokazit sa raz pokazi.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od stepa »

Tak si je kup...drahe nejsou.

Uživatelský avatar
tandel
Příspěvky: 1488
Registrován: 01 led 2008, 01:00

#9 Příspěvek od tandel »

...nepoznate este nejake uverejnene konstrukcie pre spinane
regulovatelne zdroje...


Regulovatelných spínaných zdrojů je publikováno poměrně málo, není to zrovna častá parketa využití spínaných zdrojů. Holt ta regulace (včetně dopadů na obvod) není tak jednoduchá jako u těch spojitých.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“