OTF 462

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pinguuu
Příspěvky: 14
Registrován: 07 bře 2008, 01:00

OTF 462

#1 Příspěvek od pinguuu »

Mám televizi OTF color 462 a nejde mi na něm barva, menu je barevné, ale obraz je jen černobílý. Prosím poraďte :( :(

Návštěvník

#2 Příspěvek od Návštěvník »

pinguuu píše:Mám televizi OTF color 462 a nejde mi na nìm barva, menu je barevné, ale obraz je jen èernobílý. Prosím poraïte :( :(
Zkus se zeptat jako odborník a ne jako 🤐 . Co jsi kde namìøil ?
Zdravím Ivan

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#3 Příspěvek od miroja »

Mas dva rovnake TV s rovnakou zavadou alebo su to dve vlakna o tom istom?? http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=19407

Duplicitní vlákno jsem odstranil. Jezevec.

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#4 Příspěvek od Ivan_Ryger »

na takuto nepresnu specifikaciu sa da odpovedat asi takto, asi (s nizkou istotou) bude vadna taka velka cierna suciastka vedla mnozstva inych farebnych suciastok, zobrat do ruky schemu, merat a specifikovat zavadu.
S najvacsiou pravdepodobnostou to bude to :D
Viem, nebolo to odo mna pekne, no neviem blizsie poradit, pokial nenapisete, kde ste co blizsie zistili...

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od workhard »

:? Zavez to do servisu. :arrow: :arrow: :arrow:

Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#6 Příspěvek od Hejnicek »

Mám tu smou telku. Èernobíle to jde dost èasto kvùli také triviální záležitosti jako závada v nìkterém z mnoha podomácku dìlaných propojovacích kabelù mezi SAT, Videem, TV, anténím zesilovaèem apod. Nemám èas to dát poøádnì do kupy. Pokud tomu moc nehovíš, zkus tu telku nejdøív jinde.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#7 Příspěvek od miroja »

miroja píše:Mas dva rovnake TV s rovnakou zavadou alebo su to dve vlakna o tom istom?? http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... ic&t=19407

Duplicitní vlákno jsem odstranil. Jezevec.
V tom zmazanom vlakne, som mu radil, skontrolovat kvalitu signalu, stav ovladania far. kontrastu a potom sa zamerat na krystalovy oscilator a suciastky okolo, pripadne studaky v okoli IO.
Ak teda sedia vsetky :?: :?: jsm. napatia na IO, tak potom uz len do jednej ruky osciloskop a do druhej servisny navod (datasheet) a merat, pretoze to moze byt cokolvek,najcastesie vsak kondiky - elyty;keramiky.

Uživatelský avatar
pinguuu
Příspěvky: 14
Registrován: 07 bře 2008, 01:00

#8 Příspěvek od pinguuu »

nevím co jsem kde udělal, ale začíná mi něco vylízat na povrch, při měření napětí na pinech IO 4555 mi nesedí hodnoty jako dřív a navíc se změnila i barva menu TV. Myslíte že je vadné to IO? nesedí mi tam asi 7 hodnot (napětí je menší než by mělo být v řádech voltů)

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#9 Příspěvek od miroja »

No moze to byt aj IO, ale zacal by som pasivnymi suciastami, hlavne kondikmi.
PS: Na "na orientacne" vysledky merania nemozes cakat presnu radu, ktory kondik alebo odpor treba vymenit. Hlavne ze si uz nasiel aj rozdiely v jsm. napatiach :wink:

Uživatelský avatar
pit
Příspěvky: 176
Registrován: 21 bře 2005, 01:00

#10 Příspěvek od pit »

a co kristal

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#11 Příspěvek od miroja »

pit píše:a co kristal
To som mu uz radil, napisal ze OK.

Uživatelský avatar
hasim
Příspěvky: 57
Registrován: 11 dub 2007, 02:00
Bydliště: Chropyně

#12 Příspěvek od hasim »

Zdravím zkontroluj tranzistory kc238 na pozici vt403,vt405,já jsem je měl špatný a tím pádem mě nufungoval PAL ,SECAM,ale může být špatny nějaký keramicky kondík v oblasti TDA4555 nebo i to IO já mám schéma k OTF466,mělo by to být snad shodný z OTF462.

Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

#13 Příspěvek od Puma17 »

Tiez mam tento TV, obcas mi vypadne farba na niektorom kanale, ale staci ked trocha pohybem s origo koaxom co ide od videa do telky. Trocha pokyvem, nabehne farba a uz to ide. Je to normalne alebo je to nejaka zavada ?

Uživatelský avatar
Mirda
Příspěvky: 597
Registrován: 14 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Vysočina

#14 Příspěvek od Mirda »

Puma17 píše:Tiez mam tento TV, obcas mi vypadne farba na niektorom kanale, ale staci ked trocha pohybem s origo koaxom co ide od videa do telky. Trocha pokyvem, nabehne farba a uz to ide. Je to normalne alebo je to nejaka zavada ?
Může být přerušený propojovací kabel nebo ulomený střední kontakt kanál. voliče.

Uživatelský avatar
Romanky1
Příspěvky: 136
Registrován: 26 pro 2007, 01:00
Bydliště: Jihlava

#15 Příspěvek od Romanky1 »

V tom pripade by byl trochu obraz v sumu - zrnity !!! Ja mel vadu bud v krystalu nebo jsem pootocil konzenzatorem a byl pokoj. Mas presny schema sedi ti to,,jinak bych se podival po 462. A co kdyz to pustis na AV to jde v pohode.

http://www.opravyelektroniky.sk/schemy/ ... 62_463.pdf

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“