Tesla CK-5489 W/T vertikál

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
surfar
Příspěvky: 163
Registrován: 19 srp 2005, 02:00
Bydliště: Ústecký kraj

Tesla CK-5489 W/T vertikál

#1 Příspěvek od surfar »

U téhle TV byl vadný IO vertikálu TDA8174,zkrat mezi 1 a zemí.Napájení IO z VN bylo přerušené,vadný odpor cca 1ohm,jsem nahradil 2J2,jiný nebyl po ruce.TV najela ale IO dost hřál a vert. rozměr byl zúžený(více dole),tak jsem šel po "drátech" a došel k elku u vych.cívky,které mělo místo 2200mikro jen 1500,po jeho výměně se obraz roztáhnul ale IO pořád dost hřeje.:roll:
Otázka zní je to u téhle TV normální nebo mám hledat dál?Pomohlo by i schema,nikde jsem ho nenašel :oops:
Líp už bylo! :-)

Uživatelský avatar
ICE
Příspěvky: 199
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#2 Příspěvek od ICE »

Dost hřeje znamená co? Jaká je zhruba teplota TDA a jaké je napájecí napětí?

Uživatelský avatar
surfar
Příspěvky: 163
Registrován: 19 srp 2005, 02:00
Bydliště: Ústecký kraj

#3 Příspěvek od surfar »

Před výměnou toho elka "topil",teď hřeje tak,že na něm sice udržím prst ale teplotu jsem mu neměřil.Ohřeje se během chvilky cca 3min.
Napětí mohu jen odhadovat,když nemám schema.Podle toho co jsem našel v datasheetu napětí +- sedí. :oops:
Chtěl bych tam něco naměřit ale nevím ani kolik by mělo být třeba B+ ? :roll:
Líp už bylo! :-)

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#4 Příspěvek od Ivan_Ryger »

toto je velmi zaludna zavada, casto byvaju vadne vychylovacie cievky.
Teraz som nieco take riesil na Grundigu CUC6310, kde bol vadny presne tento IC, po vymene vychylovaciek(boli v skrate) a prekontrolovani suciastok navokol som nahodou narazil na fakt, ze priebehy na DY sice sedia, no napajanie IC je zvysene z 26V na cca 30V, zrejme to to sposobuje. Pozrite si vlakno Grundig cuc6310 vertikal odo mna.
Ked pokrocite, dajte mi vediet na SZ.

Uživatelský avatar
ICE
Příspěvky: 199
Registrován: 01 bře 2007, 01:00

#5 Příspěvek od ICE »

Když na něm udržíš prst tak je to v pohodě - teplota okolo 60 st C.

Uživatelský avatar
surfar
Příspěvky: 163
Registrován: 19 srp 2005, 02:00
Bydliště: Ústecký kraj

#6 Příspěvek od surfar »

Tak nevím nechal jsem ji hrát celý večer a IO vydržel :wink:
Prst jsem na něm ale už neudržel a to byla odkrytovaná!Bojim,bojim,že jsou napálený vychylovačky :cry:
Nemáte někdo to schema?
Líp už bylo! :-)

Uživatelský avatar
Ivan_Ryger
Příspěvky: 1265
Registrován: 02 bře 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava, Petrzalka

#7 Příspěvek od Ivan_Ryger »

vychylovacky zmeriate tak, ze na nich vybudite tlmene kmity.
Z ich priebehu bud vypoctom al. porovnanim s inymi odhadnete Q, pokial je male, asi budu chytene.
Vychylovacky pripojite paralelne k Y zosilnovacu(najlepsie cez oddel. sondu, aby nezatazovala obvod)a nasledne cez 50pF kond na ne zavediete spatny beh(casova zakladna-rezim AUTO), resp. externym generatorom obdlznika cez 50p kond (casovka v rezime NORM).

Uživatelský avatar
1ramon
Příspěvky: 45
Registrován: 11 lis 2008, 01:00

#8 Příspěvek od 1ramon »

U této TV po zapnutí naskočí zúžený obraz, nahoře, dole černo. Po poklepnutí na přístroj se to spraví a dál běží OK. Myslel jsem dosud že to bude jen studeňák, ale jak se tady tak rozhlížím, asi to nebude tak jednoduché. Je možné že by to byl podobný problém jako je uveden výše? Díky.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#9 Příspěvek od Mysteri »

1ramon píše:U této TV po zapnutí naskočí zúžený obraz, nahoře, dole černo. Po poklepnutí na přístroj se to spraví a dál běží OK. Myslel jsem dosud že to bude jen studeňák, ale jak se tady tak rozhlížím, asi to nebude tak jednoduché. Je možné že by to byl podobný problém jako je uveden výše? Díky.
V Tvojom prípade to bude isto studeňák v obvode vertikálu. Klasika.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#10 Příspěvek od kokun »

Mysteri píše:
1ramon píše:U této TV po zapnutí naskočí zúžený obraz, nahoře, dole černo. Po poklepnutí na přístroj se to spraví a dál běží OK. Myslel jsem dosud že to bude jen studeňák, ale jak se tady tak rozhlížím, asi to nebude tak jednoduché. Je možné že by to byl podobný problém jako je uveden výše? Díky.
V Tvojom prípade to bude isto studeňák v obvode vertikálu. Klasika.
A hledej ho "hodně rychle" - než ti ten "šváb" opravdu odejde!!! :D

Honza

Uživatelský avatar
1ramon
Příspěvky: 45
Registrován: 11 lis 2008, 01:00

#11 Příspěvek od 1ramon »

Tak děkuji za rady, tato závada odstraněna. Profíci se asi budou smát. Na amatéra úspěch že jsem ten obvod vertikálu vůbec našel. Prostě jsem tam pak prohřál většinu spojů (krom toho švába) a ten studeňák tam někde byl :lol:
Ještě bych poprosil o jeden tip. Jev se vyskytne jen občas, ale už po dobu několika let. Po zapnutí horní třetina obrazu OK, pod tím obraz protažený na výšku a jsou v něm jemné černé proužky podélně, tuším je to ob řádek. Po čase se obraz začne trhaně cukat. Většinou se spraví samo nebo po klasickém bouchnutí :oops: a po dobu sledování TV se to už neobjeví. Jen někdy po tom zapnutí. Je to tentýž přístroj. Díky.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od otakarv »

Opět jako u toho prvního případu máš ještě někde okolo toho vertikálu studený spoj.Doporučuji vzít lupu a misto vedle místa okolo vertikálu projít.Někdy tu malou trhlinku ani není vidět.Jindy je kopa cínu a pod ní stuďák.Hodně zdaru :? .

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#13 Příspěvek od kokun »

otakarv píše:Opět jako u toho prvního případu máš ještě někde okolo toho vertikálu studený spoj.Doporučuji vzít lupu a misto vedle místa okolo vertikálu projít.Někdy tu malou trhlinku ani není vidět.Jindy je kopa cínu a pod ní stuďák.Hodně zdaru :? .
Tak teď už ho teprve nenajde, když už to "celé proletoval" sám. (Je otázka, jak se naučil pájet - já tvrdím, kdo pájet neumí, "nemá v TVP co dělat"!!!).
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
1ramon
Příspěvky: 45
Registrován: 11 lis 2008, 01:00

#14 Příspěvek od 1ramon »

Vzhledem k tomu že hlavní problém je pryč a to občasné cukání se objevuje stejně často(zřídka) jako předtím, řekl bych že v tomto obvodu co jsem pájel to není.

Uživatelský avatar
1ramon
Příspěvky: 45
Registrován: 11 lis 2008, 01:00

#15 Příspěvek od 1ramon »

kokun píše:
Tak teď už ho teprve nenajde, když už to "celé proletoval" sám. (Je otázka, jak se naučil pájet - já tvrdím, kdo pájet neumí, "nemá v TVP co dělat"!!!).
Co je na pájení za umění? Trafopájkou jsem to nedělal, neboj :lol:

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“