grafika X1600Pro do AGP přestala jít

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

grafika X1600Pro do AGP přestala jít

#1 Příspěvek od hafca »

Včera jsem normálně vypnul PC a ráno naběhly wokna, ale na monitoru zůstal jen první post po bootování (údaje o procesoru, paměti atd.). Po restartu už to nenaběhlo vůbec. Rozebral jsem celé PC, vzal štětcem motherboard i grafiku, vyfoukal vzduchem. Pro jistotu jsem udělal i reset BIOSu. Následoval náběh, stačil jsem upravit jen část BIOSu a opět zátuh. Sundal jsem chladič z grafiky, očistil, dal novou pastu a všechno bylo OK. Jenže po cca 1/4 hodině v oknech zátuh a od té doby nic. Počítač vypípává vadnou grafiku. Na kartě není na první kouknutí nic špatného a ani se nehřeje víc než když jela.
Má někdo nějakej nápad, co by se s tím dalo ještě dělat než to vyhodím?
Jen doufám, že neodešlo AGP, to nemám čím vyzkoušet a na celý nový střeva zatím není. :cry:
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#2 Příspěvek od Devo70 »

1. vyskúšaj, či je poriadne zastrčená v AGP slote (je zapadnutý zámok)
2. svoju vyskúšaj v inom kompe
3. vo svojom vyskúšaj inú, zaručene funkčnú

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od hafca »

To mi napadlo jako první. Jenže, nesehnal jsem zatim nikoho, komu se doma válí zbytečná grafika. Že by někdo chtěl kuchat svoje PC a zkoušet mojí pofidérní grafiku ve svém a svojí dobrou v mém možna blbém PC, tak toho jsem zatím taky nenašel.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#4 Příspěvek od Dikobraz »

Odkud jsi ? Přijeď do Ostravy , otestujeme tvoji grafárnu - co se do ni vejde -.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od hafca »

Dík za nabídku, jen ta cesta by mi asi stála skoro stejně jak nová grafika. :D Jsem z opačného konce, kousek od Prahy.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#6 Příspěvek od Cust »

hafca píše:Dík za nabídku, jen ta cesta by mi asi stála skoro stejně jak nová grafika. :D Jsem z opačného konce, kousek od Prahy.
škoda, jsem z Prahy ale před nedávnem jsem upgradeoval na PCI (samo to expresní)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#7 Příspěvek od EKKAR »

A ono je v Práglu málo PC servisů, kam bys mohl zanést svou grafárnu, aby ji aspoň základně otestovali? Tohle je snad základní služba - vezmu GK, šoupnu ji do antistatického pytlíku, v něm vstrčím do kapsya mažu - mechanik si ji šoupne do slotu, reset - a Wokna mu ukážou, jestli je aspoň v základu funkční - neboli jestli se ohlásí systému. Nemusí si pro ni instalovat nové ovladače - ale tu základní funkčnost by Ti měl být schopný a hlavně ochotný otestovat každý solidní technik/mechanik opravář PC.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Dikobraz
Příspěvky: 910
Registrován: 17 říj 2004, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Dikobraz »

hafca píše:Dík za nabídku, jen ta cesta by mi asi stála skoro stejně jak nová grafika. :D Jsem z opačného konce, kousek od Prahy.
Právě proto si myslím , že by nebylo od věci aby každý měl v profilu napsané bydliště. Předešlo by se blbým nabídkám.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#9 Příspěvek od Cust »

Dikobraz píše:
hafca píše:Dík za nabídku, jen ta cesta by mi asi stála skoro stejně jak nová grafika. :D Jsem z opačného konce, kousek od Prahy.
Právě proto si myslím , že by nebylo od věci aby každý měl v profilu napsané bydliště. Předešlo by se blbým nabídkám.
já jsem si bydliště smazal, abych předešel blbým poznámkám o pražácích

Uživatelský avatar
Mourek
Příspěvky: 1285
Registrován: 17 zář 2005, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Mourek »

v praze to chce Frantu , kterej to dělá v obejváku na stole , značkový firmy, pokud tam nemá známýho tak mu ´to zadarmo nevyzlkoušej.
Není ta karta ještě v záruce,? pak by to bylo jednoduchý.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od hafca »

Účet bych možná našel, ale řekl bych, že je to jako se vším co se podělá. Bude to těsně, ale bude po záruce. Před chvílí jsem se domluvil s jedním bastlířem, má dvě AGP grafiky, ale neví jestli jdou, tak uvidím až přijede, co to udělá.
To bydliště jsem v profilu trochu upřesnil. Na přibližné určení polohy to bohatě stačí.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od hafca »

Tak je to grafika. Dal jsem tam GeForce FX5200 a jede to normálně. Teď jen, co za jinou kartu a pak obhlídnout obchody kde bude nejlevnější. Přece jen dávat prachy do téhle sběrnice není nejlepší řešení, ale v současnosti pro mě jediný dostupný. Nespíš vezmu nějakou ATI 2600 a budu šetřit na nové PC. Má někdo nějakej jinej tip v ceně kolem 2000,-Kč?
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#13 Příspěvek od Devo70 »

Má někdo nějakej jinej tip v ceně kolem 2000,-Kč?
GF 7600GS

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#14 Příspěvek od EKKAR »

Potvrzuju Deva, mám v kompu a JEDE! Sice jen v pasivu, ale doplnil jsem 35mm TITAN-Fan z chladiče staršího Pentia a šťavím ji fest...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od hafca »

Když na ní koukám, tak mi to jako dobrá koupě nepřijde.
Koukni se http://www.czechcomputer.cz/product_com ... tno3=49426 ta 2600 má rychlejší paměti i jádro, umí HW dekódování videa atd. a peníze sou prakticky stejný.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“