Zap/Vyp 1 tlacidlom

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Ixo

Zap/Vyp 1 tlacidlom

#1 Příspěvek od Ixo »

Cafte chlopi mam k vam nieake tie priania poteboval by som spravit ktora by mala mat 5 tlacidiel a 5 LEDiek 1 tlacidlom by si zapol a vypol 1 LEDku

Mam schemu s PIC16F627 chcel by som vediet ci to moze byt takto zapojene (pripadne ak by ste mohli tak navrhnite nieco lepsie). Pripadne poteboval by som tam aj viac LED a tlacidiel aj 11 ak by ste mali nieaky iny obvod.(Inak by som skombinoval 2 tieto)

[img=http://img215.imageshack.us/img215/5927/pickn8.th.jpg]

No a chcel by som vas poprosit ci by ste mi k tomu nespravili niekto program

Ak by este mal niekto skusenosti s MultiSim 8 od Elecronics Workbench ako a tam da nacitat do tych PIC v simulaciach vlastny soft


THX

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#2 Příspěvek od masar »

Kdysi jsem problém řešil podobným zapojením, ale s Atmelem. Je to tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... light=2051
:wink:

Ixo

#3 Příspěvek od Ixo »

masar píše:Kdysi jsem problém øešil podobným zapojením, ale s Atmelem. Je to tady: http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... light=2051
:wink:
No tiez to nieje zle ale s ATMELom nemam absolutne skusenosti s PIC trosilinkate inak da sa to nieak simulovat tie zapojenia s PICom?

Uživatelský avatar
Hula
Příspěvky: 47
Registrován: 01 dub 2008, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od Hula »

To nejni nic slozityho...mohlo by to byt nejak takhle


testtl1 btfsc tl1 ;stisk tl1?
goto tLED1 ;ANO sviti LED1?
;NE testuj dalsi tl
testtl2 btfsc tl2 ;stisk tl2?
goto tLED2 ;ANO sviti LED2?
;test dalsich tlacitek


goto testtl1 ;zpet na testovani tlacitek


LED1 btfss LED1 ;sviti LED1?
bcf LED1 ;ANO zhasni
bsf LED1 ;NE rozsvit
goto testtl1 ;zpet na testovani tlacitek

LED2 btfss LED2 ;sviti LED1?
bcf LED2 ;ANO zhasni
bsf LED2 ;NE rozsvit
goto testtl1 ;zpet na testovani tlacitek
;
;
;dalsi ledky

Uživatelský avatar
Kado
Příspěvky: 44
Registrován: 27 říj 2007, 02:00
Bydliště: PB, SVK

#5 Příspěvek od Kado »

S mikrokontrolerom ATtiny2313 by som ti vedel navrhnut ovladanie s max 10ledkami...

Uživatelský avatar
ViPali
Příspěvky: 524
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava

#6 Příspěvek od ViPali »

A čo takto?
Port máš ako výstupný, pri nule na výstupe LED svieti. Potom prepneš port na vstup a prečítaš vstup. Potom NOVY_OUT_PORT = NEGACIA(OUT_PORT XOR IN_PORT). Pre istotu si tú logiku over.

To tlačítko by malo ísť až nad LED, lebo pri OUT 1 a stlačenom tlačítku by odišiel výstup. Alebo diodu na výstup.

Tak som sa na to pozrel, a nemalo by to byť NXOR, ale XNOR.
Přílohy
XNOR.JPG
(29.51 KiB) Staženo 79 x
Tl_LED.JPG
Tl_LED.JPG (2.35 KiB) Zobrazeno 102 x
Ako elektrikár sa cítim slobodne.
Môžem hovoriť do vedenia!

Ixo

#7 Příspěvek od Ixo »

Chlapi tak vam poviem bol by som uplne stastny ak by mi sem dali nieake schemy pripadne kto by mi to bol schopny zostrojit(ak by to bolo zlozitejsie) mne je aj viac menej jedno ako to bude skonstruovane dolezite aby to fungovalo :)))

Uživatelský avatar
jenda23
Příspěvky: 5
Registrován: 15 říj 2007, 02:00

#8 Příspěvek od jenda23 »

Nacpal bych ti to do atmegy 8 jestli chceš 8O

ktosi

#9 Příspěvek od ktosi »

Ixo píše:Chlapi tak vam poviem bol by som uplne stastny ak by mi sem dali nieake schemy pripadne kto by mi to bol schopny zostrojit(ak by to bolo zlozitejsie) mne je aj viac menej jedno ako to bude skonstruovane dolezite aby to fungovalo :)))

NO,ja z toho neviem,èi chceš kontrolu tlaèidiel,t.j.,stlaè-svieti,uvo¾nené-tma,alebo stiskom zapni,stiskom vypni? ha?

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#10 Příspěvek od masar »

Z toho, co tu Ixo zatím uvedl, vyplývá, že mu jde o funkci "stiskem zapni stiskem vypni". Ale ještě je nutné uvést, jest-li se např. nemají zapnutím nové LED vypnout původní LED nebo jest-li mají být tlačítka navzájem nezávislá.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“