Rýchlovarná kanvica TESLA

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

Rýchlovarná kanvica TESLA

#1 Příspěvek od Devo70 »

Doniesla mi suseda na opravu kanvicu. Myslel som náš výrobok, opraviteľnosť dobrá. A na spodku štítok a na ňom MADE in P.R.C. Do prčic :? Je v nej zhnitý vypínač kombinovaný s tepelnou poistkou. Je možnosť taký náhradný diel zohnať?

Uživatelský avatar
proel64
Příspěvky: 464
Registrován: 28 led 2007, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od proel64 »

Nezozenes,treba hodit do kosa :D

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Vono v česku existuje nějaká továrna nebo firma TESLA??? Takhle už se napálilo mraky lidí. Tu značku koupil nějakej šmejd kterej to lípe na ještě větší šmejdy z číny. Video TESLA je uvnitř naprosto stejný jako FUNAI, HYUNDAY a možná SANYO. SORRY!!!
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#4 Příspěvek od vrky »

Rychlovarka se nevyplatí opravovat. Výsledek nejistý, nulové náhradní díly a o bezpečnosti ani nemluvě.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#5 Příspěvek od Crifodo »

mi-ro píše:Vono v česku existuje nějaká továrna nebo firma TESLA??? Takhle už se napálilo mraky lidí. Tu značku koupil nějakej šmejd kterej to lípe na ještě větší šmejdy z číny. Video TESLA je uvnitř naprosto stejný jako FUNAI, HYUNDAY a možná SANYO. SORRY!!!
Stačilo by se rozpomenout, co dělala většina tohohle národa, když jistí aktivisti Teslu kouskovali a přiváděli do hoven. Sledovat třeba osud takové Tesly Přelouč bylo na silný žaludek.
Tak teď ať si ty ovce kupujou čínskou "Teslu" a pomalu se připravujou, že tuhle zemi předají za pár generací žlutým i fyzicky...
Za každým tím průserem vždycky někdo konkrétní stál, někdo podepisoval příslušnou smlouvu za všimné do kapsy a někdo k tomu svou pasivitou dělal stafáž.

Uživatelský avatar
Vaseks
Příspěvky: 135
Registrován: 09 dub 2008, 02:00
Bydliště: Okolí Ostravy

#6 Příspěvek od Vaseks »

Párkrát jsem to před pár lety dělal a absolutně se to nevyplatí. Většinou je totiž vyhřátý právě kontakt na tepelné pojistce a tím i natavené plastové díly. Při dnešních cenách a výprodejových akcích jednoznačné řešení - vyhodit.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#7 Příspěvek od Crifodo »

Vaseks píše:Párkrát jsem to před pár lety dělal a absolutně se to nevyplatí. Většinou je totiž vyhřátý právě kontakt na tepelné pojistce a tím i natavené plastové díly. Při dnešních cenách a výprodejových akcích jednoznačné řešení - vyhodit.
A nebo naopak, navzdory dnešním cenám za plastové šmejdy, koupit výrobek který nemá na tepelně namáhaných místech sračky ale kvalitní materiál - termoplasty/fenolplasty, fortron, keramika. Jenže taková konvice nestojí 90,- ale 800,- a to je pro vohnouta špatně.
Navíc, na plasty v kuchyni by člověk měl být opatrný a když pocházejí z Chiny, tak dvojnásob.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#8 Příspěvek od Devo70 »

Kanvica je plastová, špirála je v nerezovom dne. Najviac namáhanou súčiastkou je práve ten vypínač, lebo ide naň para. Skúsim ho rozobrať.
Přílohy
P4299044.JPG
(142.1 KiB) Staženo 90 x
P4299043.JPG
(183 KiB) Staženo 82 x
P4299042.JPG
(174.59 KiB) Staženo 99 x

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#9 Příspěvek od vrky »

Tak to ti držím palce.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#10 Příspěvek od Devo70 »

vrky píše:Tak to ti držím palce.
Už nemusíš. Po čiastočnej demontáži vypadol odlomený prepálený kontakt. Nahradiť nejde, lebo sa nedá dostať úplne dovnútra, takže to balím. Ďakujem všetkým za príspevky.

Uživatelský avatar
Devo70
Příspěvky: 1284
Registrován: 28 pro 2007, 01:00
Bydliště: Poprad

#11 Příspěvek od Devo70 »

Teraz som presne takú konvu videl v Okey Elektro za 400,- Sk. Keby som tušil, že je taká lacná, tak susedu s ňou vyženiem. :evil:

Uživatelský avatar
jardajar
Příspěvky: 553
Registrován: 16 pro 2007, 01:00
Bydliště: Neratovice

#12 Příspěvek od jardajar »

Mám taky telku tesla, ale v zadu je už jasně napsané LeSynge a jejich krásná kachna. :lol: (nebo jak se to píše) Jinak tesla v jisté formě existuje, zabývá se vysílací technikou převážně... Viz. www.tesla.cz Dopadla podobně, jako metra blansko, řekl bych...

Uživatelský avatar
zouzel1
Příspěvky: 360
Registrován: 04 čer 2007, 02:00

#13 Příspěvek od zouzel1 »

Ve většině případů je konvice neopravitelná a pokud je přerušená jenom spirála, tak je oprava zase nerentabilní. Jinak jsem za výlohou viděl ruční nářadí (vrtačka, úhlová bruska, kmitavá pila aj.) žluté barvy s nápisem TESLA, ale neměl jsem čas to nějak prozkoumat.

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#14 Příspěvek od Honza_dy »

A co teprve naše slavná ETA? Já měl tuhle značku za rozumný poměr ceny a kvality, ale po tom co jsem nedávno držel v rukách to už nechci vidět.

Uživatelský avatar
zdenoeddie
Příspěvky: 2411
Registrován: 31 říj 2007, 01:00
Bydliště: uz len Presov :)
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od zdenoeddie »

takyto vypinac sa da zohnat za 100-150 SKK v piatok som ho kupoval :wink:

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“