Mascom MC82W71SF/100 - servisni menu

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
oleownikp
Příspěvky: 5
Registrován: 11 zář 2005, 02:00
Bydliště: Havířov

Mascom MC82W71SF/100 - servisni menu

#1 Příspěvek od oleownikp »

Nemate nekdo postup pro vstup do SM u tohoto modelu? Starsi modely mely Vol- na TV zaroven s tlacitkem "hodiny (teletext)" na DO. Tento zpusob, bohuzel, nefunguje. Asi to Mascom zmenil... :-(

Uživatelský avatar
kybl
Příspěvky: 730
Registrován: 20 lis 2004, 01:00
Bydliště: Freudenthal

#2 Příspěvek od kybl »

SM je podle čísla chassis.
Roman

Uživatelský avatar
oleownikp
Příspěvky: 5
Registrován: 11 zář 2005, 02:00
Bydliště: Havířov

Mascom MC82W71SF/100

#3 Příspěvek od oleownikp »

Abych pravdu řekl, laicky jsem předpokládal, že jeden typ tv (např.Mascom MC82W71SF/100) používá jeden typ šasi? A zároveň více typů televizorů může používat společné (stejné) šasi s různě ořezanými nebo zapnutými funkcemi... Proto mám další 2 ktázky:
Jak zjistit typ šasi u Mascom MC82W71SF/100?
Máte někdo tabulku pro vstup do servisních menu pro různá šasi, která Mascom používá?

Díky
Pavel

Uživatelský avatar
evzena
Příspěvky: 180
Registrován: 06 črc 2005, 02:00
Bydliště: Hrádek n. Nisou

#4 Příspěvek od evzena »

Zkus tohle(Stlačit minus volume na panelu s časem na DO, přerušit + znova čas na DO),nebo(servis kód- 089).evzen

Uživatelský avatar
oleownikp
Příspěvky: 5
Registrován: 11 zář 2005, 02:00
Bydliště: Havířov

Mascom MC82W71SF/100 - servisni menu

#5 Příspěvek od oleownikp »

A jak se zadava servisni kod 089? Kdy ho musim zadat... Prosim, polopate... :wink:

Uživatelský avatar
petrcech
Příspěvky: 5
Registrován: 18 kvě 2005, 02:00

#6 Příspěvek od petrcech »

když napíšeš co tam budeš dělat tak ti ho pošlu :lol:

Návštěvník

#7 Příspěvek od Návštěvník »

:lol: :lol: :lol:

beba

Uživatelský avatar
oleownikp
Příspěvky: 5
Registrován: 11 zář 2005, 02:00
Bydliště: Havířov

Mascom MC82W71SF/100 - servisni menu

#8 Příspěvek od oleownikp »

V servisním menu si chci nastavit obraz (umístění, roztažení, poduškovité zkreslení atd). K ničemu jinému to nepotřebuji a ani nemám zájem! Z příspěvků vím, že neodborným zásahem do SM může člověk nadělat více škody než užitku. Stejně se divím, proč geometrie obrazu není v klasickém menu stejně jako u počítačových monitorů... :-(

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Mascom MC82W71SF/100 - servisni menu

#9 Příspěvek od PetrK »

oleownikp píše:.......Stejně se divím, proč geometrie obrazu není v klasickém menu stejně jako u počítačových monitorů... :-(
Asi to bude z podobných důvodů jako u starších TV kde se to nastavovalo trimry, ty taky byly uvnitř přístroje a nikoliv vyvedeny ven jako potenciometry přístupné uživateli (až na pár výjimek u hodně starých TV kde bylo vyvedeno ovládání synchronizace vertikálu).

Srovnání TV s monitory není asi na místě, u monitoru tyto funkce přístupné v normálním uživatelském menu být musí vzhledem k možným změnám v rozlišení které si každý uživatel přepíná jak potřebuje. U televizoru není vůbec nutné se do toho hrabat, tam se rozměr změní v 99% vinou nějaké vady kterou je nejdříve nutné odstranit (odborně).
**** Petr ****

Uživatelský avatar
oleownikp
Příspěvky: 5
Registrován: 11 zář 2005, 02:00
Bydliště: Havířov

Re: Mascom MC82W71SF/100 - servisni menu

#10 Příspěvek od oleownikp »

PetrK píše: Asi to bude z podobných důvodů jako u starších TV kde se to nastavovalo trimry, ty taky byly uvnitř přístroje a nikoliv vyvedeny ven jako potenciometry přístupné uživateli (až na pár výjimek u hodně starých TV kde bylo vyvedeno ovládání synchronizace vertikálu).
Naprosto souhlasím, že by TV měla být seřízena od výroby a pak nemá smysl "sahat" do jakýchkoliv nastavení. Zkušenost je však jiná. U TV jsem měl na horní hraně obrazovky krásný trojbarevný proužek, který byl vidět při ztmavlé obrazovce. Závadu mi sice odstranili (zásahem do SM) za 3 dny a cca 350Kč (já nic neplatil - záruka), ale musel jsem tahat 48kg TV z/do 2. patra, protože výrobce neplatí zásah servisního technika na místě u zákazníka... :-( S odstraněním závady však pochroumali obraz tak, že spodní řádky teletextu (čísla podstránek) byly čitelné jen z poloviny... Proto jsem volil sehnat kód servisního menu než si opět udělat si "posilovnu" a nechat vydělat servis. Teď už kód pro SM mám díky jednomu přispěvateli, který nekomentoval mou snahu kód sehnat nýbrž mi jej rovnou poslal, čímž mu děkuji. :-)
PetrK píše: Srovnání TV s monitory není asi na místě, u monitoru tyto funkce přístupné v normálním uživatelském menu být musí vzhledem k možným změnám v rozlišení které si každý uživatel přepíná jak potřebuje.....
Souhlasím. Jsem však zastáncem toho, že pokud si můžu něco nastavit, raději nespoléhám na výrobce/opravnu (špatné zkušenosti popsané v příspěvku).

Uživatelský avatar
reeney
Příspěvky: 3
Registrován: 16 lis 2005, 01:00

Mascom 7470s/TF100 -servisní menu

#11 Příspěvek od reeney »

Ahoj,
potřeboval bych nastavit geometrii obrazu, protože ho mám roztažený cca 1,5 cm po stranách. V běžném menu toho co nastavit moc není. Máte někdo servisní kód.
Upozorňuji, že jsem zkoušel 089 i postup: Volume minus na panelu spolu s hodinami na DO - neúspěšně.
Díky.

Uživatelský avatar
PetrK
Příspěvky: 203
Registrován: 16 dub 2005, 02:00
Bydliště: CZ-Karlovarský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Mascom MC82W71SF/100 - servisni menu

#12 Příspěvek od PetrK »

oleownikp píše: U TV jsem měl na horní hraně obrazovky krásný trojbarevný proužek, který byl vidět při ztmavlé obrazovce..... S odstraněním závady však pochroumali obraz tak, že spodní řádky teletextu (čísla podstránek) byly čitelné jen z poloviny... Proto jsem volil sehnat kód servisního menu než si opět udělat si "posilovnu" a nechat vydělat servis..
V takovém případě se ti nedivím, to SM nenastavoval servisní technik ale flegmatik a naprostý lempl který si servisní technik pouze říká ale ve skutečnosti dělá servisu pouze ostudu.
oleownikp píše:....Teď už kód pro SM mám díky jednomu přispěvateli, který nekomentoval mou snahu kód sehnat nýbrž mi jej rovnou poslal, čímž mu děkuji.
Kdybys napsal rovnou proč ho potřebuješ, možná by ti pomohlo více přispěvatelů :wink: . Je potřeba si uvědomit že tahle citlivá infa žádný rozumný profík nerozdává na potkání nikomu kdo není taky servisman, protože nechce podporovat nekalou konkurenci která se mu amatérsky hrabe do řemesla. Jsou ale případy jako ten tvůj, kdy ti tu informaci klidně poskytne, samozřejmě ale soukromě a nikoliv zveřejňováním postupu SM volně na netu....
**** Petr ****

Uživatelský avatar
reeney
Příspěvky: 3
Registrován: 16 lis 2005, 01:00

Re: Mascom 7470S TF/100Hz -servisní menu

#13 Příspěvek od reeney »

reeney píše:Ahoj,
potřeboval bych nastavit geometrii obrazu, protože ho mám roztažený cca 1,5 cm po stranách. V běžném menu toho co nastavit moc není. Máte někdo servisní kód.
Upozorňuji, že jsem zkoušel 089 i postup: Volume minus na panelu spolu s hodinami na DO - neúspěšně.
Díky.
Pomůže mi někdo, prosím? Vozit 48kg televizi do servisu jenom kvůli upravení velikosti viditelného obrazu na původní správnou úroveň se mi nechce. Moje adresa je reeney@seznam.cz
Díky moc.

Uživatelský avatar
Rajav
Příspěvky: 1
Registrován: 10 pro 2005, 01:00
Bydliště: Kromìøíž

Re: Mascom 7470S TF/100Hz -servisní menu

#14 Příspěvek od Rajav »

Mám naprosto stejný problém s geometrií obrazu a přísáhám že nejsem žádný konkurenční servisní technik. Můžete mi prosím někdo zaslat servis menu? Děkuji

Uživatelský avatar
petrcech
Příspěvky: 5
Registrován: 18 kvě 2005, 02:00

#15 Příspěvek od petrcech »

Ty servisní mody máš uplně mimo.A bez zkušebního obrazu je to zbytečný.Odkud jsi?

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“