Videorekordér JVC HR-J711 - vyhazuje kazetu

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ruzha
Příspěvky: 38
Registrován: 29 črc 2007, 02:00

Videorekordér JVC HR-J711 - vyhazuje kazetu

#1 Příspěvek od Ruzha »

Dobrý den, potřeboval bych pomoc. Mám před sebou video JVC a po zasunutí kazety se kazeta zasune, ale pásek to nevytáhne a nepřitlačí k hlavě a okamžitě kazeta zase vyjede. Vyčistil jsem mode switch a zatím nic jiného mě nenapadlo. Než se video takhle pokazilo, tak po cca hodině to vymotalo pásek. Poradíte mi někdo prosím? Děkuji

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#2 Příspěvek od konosuke »

To dělají všechny kazety nebo jediná ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Ruzha
Příspěvky: 38
Registrován: 29 črc 2007, 02:00

#3 Příspěvek od Ruzha »

Dělá to i u jiných kazet.

Uživatelský avatar
SIDTIM
Příspěvky: 1228
Registrován: 23 lis 2006, 01:00
Bydliště: ...mezi Radhoštěm a Hostýnem...

#4 Příspěvek od SIDTIM »

Když kazeta sjede dolů, roztočí se buben?
..a co shoří, nezhnije..!

Uživatelský avatar
Ruzha
Příspěvky: 38
Registrován: 29 črc 2007, 02:00

#5 Příspěvek od Ruzha »

Tak jsem zjistil, proč to vyhazuje kazetu. Protože mám odkrytý kryt videa a rozsvícenou lampičku nad ním. Jakmile ji vypnu, tak video jede. Ale po určité době začne vymotávat kazetu (cca 1 hodina). Nevím či by to mohlo být? Nevíte někdo náhodou? Děkuji moc za rady.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#6 Příspěvek od keemo »

to s tym vyhadzovanim kazety poznam-tak isto sa sprava jeden starsi funai ked dostane svetlo.hihi,asi mu vadi infracervena zlozka v dennom svetle,lebo pokial ho otvorim pri neonke tak nema problem :-)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#7 Příspěvek od konosuke »

Tak to je fakt neobvyklé...že by nejaká systémová vnitřní infra thermo pojistka která zamezí provozu videa při otevřeném krytu ??? (mikrovlnka nebo automat. pračka při pootevřených dvířkách taky nepremává...) VCR někdy kazetu vyplázne pokud páska špatně namotaná (moc utažená na cívkách) a velký odpor odvíjení.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od workhard »

Je to normální,dělají to světelné závory na snímání konců pásku v kazetě. Někdy to prostě vyžaduje tmu,někdy světlo nevadí a v novějších videích už někdy ani nejsou.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
PavelN
Příspěvky: 274
Registrován: 13 bře 2008, 01:00
Bydliště: Nový Bydžov

#9 Příspěvek od PavelN »

v první řadě bych MODESWITCH vyměnil, několikrát jsem ho už viděl vydřený tak že, po vyčištění chaosil , dále zkontroluj spojku(bylo by vhodné napsat jestli pásku namotá na začátku, uprostřed nebo ke konci pásky) a klopení REEL senzorů(cca0,8-4,7V)

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “